Главная страница
Навигация по странице:

  • ВСТУП

  • Висновок…

  • Список використаних джерел та літератури

  • Дарниця. Реферат. Історичний шлях розвитку пат Фармацевтична фірма Дарниця


    Скачать 33.58 Kb.
    НазваниеІсторичний шлях розвитку пат Фармацевтична фірма Дарниця
    АнкорДарниця
    Дата28.10.2021
    Размер33.58 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаРеферат.docx
    ТипДокументы
    #257766

    Міністерство освіти і наукиУКРАЇНИ
    КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ
    Кафедра «Фармація, промислова фармація

    (повна назва кафедри)


    З В І Т
    про проходження З «ПРОМИСЛОВОЇ ТЕХНОЛОГІЇ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ» практики

    (назва виду практики)

    з напряму (спеціальності) 226 "ФАРМАЦІЯ, ПРОМИСЛОВА ФАРМАЦІЯ"

    освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр

    (бакалавр, спеціаліст, магістр)

    На тему Історичний шлях розвитку ПАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця»

    (назва бази практики)


    студента(-тки) 1 курсу

    групи БХФ1-20
    Данильченко Діана Олександрівна

    (прізвище, ім’я, по батькові повністю)
    Керівник практики

    від кафедри Нікітіна Ольга Олександрівна

    (підпис) (ініціали і прізвище)
    Керівник практики

    від підприємства ___________________ _________________________

    (підпис) (ініціали і прізвище)

    Київ – 2021 рік


    ЗМІСТ
    ВСТУП……………………………………………… 4
    РОЗДІЛ 1 …………………………………………… 7
    Історія виникнення Фармацевтичної фірми «Дарниця»
    РОЗДІЛ 2 …………………………………………… 10

     ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця»: реалізація послідовних змін сьогодні — основа майбутнього успіху
    Висновок…………………………………………… 11
    Список використаних джерел та літератури………………………..13

    Характеристика бази практики

    Свою історію кафедра промислової фармації веде з 27 листопада 2002 року, коли в університеті було засновано кафедру органічної та аналітичної хімії, завданням науково-педагогічного колективу якої було створення умов для розвитку нового напрямку підготовки «Фармація» за спеціальністю «Технології фармацевтичних препаратів». Очолила кафедру  к.х.н., професор Строкань А.П.

    На початкових етапах кафедра промислової фармації функціонувала як  регіональне представництво Національного фармацевтичного університету (НФаУ) відповідно до угоди про спільну підготовку студентів. Плідна співпраця з НФаУ дала змогу в 2003 році кафедрі органічної та аналітичної хімії КНУТД одержати ліцензію на підготовку фахівців за  З  рівнем акредитації за напрямом 1102 «Фармація» зі спеціальності 7.110204 «Технології фармацевтичних препаратів».

    У 2006 році згідно з рішенням Вченої ради КНУТД було змінено назву кафедри з «Органічної та аналітичної хімії» на «Промислової фармації».

    У 2007 році кафедру промислової фармації очолив заслужений діяч науки і техніки України, доктор фармацевтичних наук, професор  Страшний В.В.

    У 2008 р. кафедра пройшла акредитацію за напрямом 6.120201 «Фармація» зі спеціальності 6.12020103 «Технології фармацевтичних препаратів» (ліцензійний обсяг – 50 осіб). Перший випуск студентів  відбувся у 2008 році.

    Сьогодні на кафедрі ліцензовані та акредитовані освітні та освітньо-наукова програми підготовки фахівців «Промислова фармація» зі спеціальності 226 Фармація, промислова фармація.

    На факультеті хімічних та біофармацевтичних технологій студенти спеціальність Фармація промислова фармація користується найбільшим попитом, кожний рік на цю спеціальність вступає майже 100 абітурієнтів студентів. цієї спеціальності мають найвищу якість навчання. Угоди про співробітництво укладені з фармацевтичними підприємствами м. Києва: АТ «Фармак», ПрАТ «Фармацевтична компанія «Дарниця», АТ «Київмедпрепарат», ПАТ НВЦ «Борщагівський ХФЗ», ТОВ «Фарма Старт» та ін. Тісний взаємозв’язок кафедра підтримує з Асоціацією виробників ліків України, Об’єднанням організацій роботодавців медичної та мікробіологічної промисловості.

    ВСТУП

    Фармацевтична галузь є однією з тих, які найбільш динамічно розвиваються за складних умов сьогодення, чому значною мірою сприяє і розвиток фармацевтичної науки та навчальних закладів, де готують фахівців саме для цієї галузі. Система підготовки фармацевтичних кадрів в поєднанні із системою їх використання повинна виконувати функції із забезпечення населення ефективними та безпечними ліками, створювати та розвивати виробництво вітчизняних лікарських засобів, контролювати їх якість, забезпечувати організаційно-методичне супроводження фармацевтичного бізнесу, розвивати сучасну систему підготовки фармацевтичних кадрів відповідно до потреб надання якісного медикаментозного забезпечення населення.

    В сучасних умовах входження України в загальноєвропейське життя на правах самостійної держави для кардинального оновлення освіти необхідно враховувати не лише реалії та перспективи соціально-економічного розвитку країни, освітній досвід розвинутих держав, а й власний історичний шлях. Саме багатогранний аналіз накопиченого досвіду за довгі роки історичного розвитку фармацевтичної освіти може бути в деякій мірі визначальним в окресленні перспектив та тенденцій її подальшого розвитку.

    «Дарниця» є одним з лідерів вітчизняної фармацевтичної промисловості, що не боїться викликів і йде в ногу з часом. Цьому підприємству є чим пишатися, хоча успіх і не дався легко. Він є результатом наполегливої та кропіткої праці всього колективу і його впевненості в тому, що постійне самовдосконалення, впровадження інноваційних технологій виробництва, активна робота в R&D‑напрямку, ефективний менеджмент і маркетинг є запорукою успішного розвит­ку як компанії, так і вітчизняної фармацевтичної галузі в цілому.

    Фармацевтична фірма «Дарниця» дотримується європейських стандартів у всіх сферах роботи: технологія виробництва, кваліфікація персоналу, якість менеджменту і маркетингових комунікацій. Якість, інноваційність, результативність, партнерство, клієнтоорієнтованість — ключові принципи, якими компанія керується у своїй діяльності, є запорукою її успіху. Проте саме забезпечення якості лікарських засобів, що виробляються компанією, є першочерговою метою компанії.

    Умови виробництва і фармацевтична система якості, що діють у компанії, відповідають вимогам належної виробничої практики (Good Manufacturing Practice — GMP) та стандартів ISO серії 9000, а маркетингова політика передбачає використання широкого спектру сучасних методів просування фармацевтичної продукції. Фармацевтична фірма «Дарниця» — один із зразків високотехнологічного фармацевтичного підприємства європейського рівня.

    Сьогодні Фармацевтична фірма «Дарниця» виробляє більше 250 найменувань лікарських засобів. Виробничі потужності компанії дозволяють випускати щорічно більше 320 млн ампул, 4,5 млрд таблеток і капсул, 33 млн туб мазей, кремів і гелів, 23 млн флаконів крапель, 21 млн стерильних антибіотиків у флаконах і 16 млн флаконів інфузійних розчинів.

    Варто відмітити, що Фармацевтична фірма «Дарниця» є лідером на українському фармацевтичному ринку за обсягами продажу лікарських засобів за 2016 р. у натуральному вираженні, та продовжує лідирувати за даним показником і у 2017 р. (І кв.)*. І це не дивно, адже завод оснащений обладнанням провідних європейських компаній з Німеччини, Італії та Австрії, а сировина для виготовлення ліків закуповується лише у провідних виробників.

    Одним з пріоритетів динамічної програми розвитку компанії є освоєння випуску нових лікарських форм як з метою підвищення частки продукції національного виробника на ринку України, так і задля забезпечення пацієнтів безпечними, якісними та ефективними лікарськими засобами.

    Саме тому в недалекому минулому Фармацевтична фірма «Дарниця» запустила нову лінію виробництва — інфузійних розчинів. При виготовленні інфузійних препаратів використовується передова інноваційна технологія (Blow‑Fill‑Seal — видування/наповнення/запаювання), яка дає змогу забезпечити найвищий рівень стерильності лікарського засобу і, відповідно, безпеки для пацієнтів.

    Хотілося б відзначити, що в Фармацевтичній фірмі «Дарниця» розуміють, що виробництво якісних препаратів, які відповідають потребам охорони здоров’я і кінцевих споживачів, — це головний фактор, який і має визначати напрямок діяльності будь-якого фармацевтичного підприємства. Поважне ставлення до потреб суспільства, пропозиція необхідних і доступних за ціною якісних препаратів — ось запорука успіху, якою колектив Фармацевтичної фірми «Дарниця» може пишатися протягом багатьох років.

    Принципи відкритості та прозорості, якими керується у своїй роботі передовий вітчизняний фармацевтичний виробник, у черговий раз підтверджують, що якісні лікарські засоби можуть виготовлятися на території нашої країни. А для тих, хто має в цьому сумніви, двері компанії завжди відкриті, щоб раз і назавжди спростувати подібні домисли.

    Завдяки високому рівню виробничої культури, багаторічній бездоганній репутації виробника якісних безпечних та ефективних лікарських засобів і високій соціальній значимості продукції Фармацевтична фірма «Дарниця» по праву заслужила високий рівень довіри лікарів, провізорів, пацієнтів та інших учасників фармринку до своєї торгової марки. Адже для Фармацевтичної фірми «Дарниці» якість не має альтернатив!
    Розділ 1 Історія виникнення Фармацевтичної фірми «Дарниця»

    У листопаді 1919 року в Харкові був створений Органотерапевтичний інститут . За десять років у Києві було відкрито його філію, що згодом перетворилася на окреме підприємство – Дарницький хіміко-фармацевтичний завод.

    1932 року Київська філія почала виробляти й постачати в аптеки ліки власного виробництва. Першим препаратом, випущеним на підприємстві, був гематоген — рідкий і в таблетках. Потенціал Київської філії виявився досить потужним, і наприкінці 30-х років з'явилися виробничі корпуси на вулиці Ілліча, 48 (нині вул. Юрія Пасхаліна). Це була територія Нової Дарниці, колись дачного селища, а з 1920-х років — робітничого району, який увійшов у межі Києва 1923 року.

    Під час Другої світової війни підприємство було евакуйовано з Києва. Філія поновила роботу з травня 1944-го на виробничій площі колишнього заводу «Медприлад» на вул. Володарського, 70. Там підприємство працювало до 1950 року. Виробничі потужності в старих цехах заводу було обмежено, пристосувати їх до повоєнних потреб виявилося неможливим. Тож 1946 року було затверджено проект будівництва нових корпусів, проте з огляду на брак фінансування роботи почалися тільки через чотири роки. До повного переїзду у 1955-му в нові корпуси на вулиці Бориспільській, 13 підприємство змінило дві адреси. Спочатку його тимчасово перевезли на вул. Полтавську, 11-а, залишивши на Володарського лише кілька кімнат для зберігання лікарської сировини. За кілька місяців підприємство переїхало в будівлю на вулиці Ілліча, 9 (тепер вул. Юрія Пасхаліна), де працювало до 1954-го.

    Першими препаратами, що їх почало випускати відновлене в 1944 році підприємство, були кілька різновидів гематогену, вітаміну С, аллілсат, холосас, маммін, міоль, ліпоцеребрін. 1945-го року перелік препаратів розширився з дев'яти до більш ніж двадцяти найменувань. Один із препаратів, що їх випускало тоді підприємство, — аміностимулін — було розроблено групою київських науковців під керівництвом професора Леоніда Кульберга.

    У грудні 1953-го керівництво Київського відділення інституту звернулося до міністерства охорони здоров'я УРСР із проханням надати їхній філії статус окремого підприємства. 15 вересня 1954 року було створено Дарницький хіміко-фармацевтичний завод. У штаті новоутвореного підприємства на той час працювало 279 осіб. 1955 року Дарницький хіміко-фармацевтичний завод переїхав у нові корпуси на Бориспільській, 13.

    У 1964 році були введені в експлуатацію два нові цехи - склодувний і Ампульні-таблетками цеху, а в 1975-му - ще два: хімічний та таблетками. В цьому ж році став функціонувати новий склад готової продукції.

    У січні 1976 року рішенням Міністерства медичної промисловості СРСР було створено Київське виробниче хіміко-фармацевтичне об'єднання Дарниця. У липні 1991 року підприємство стало орендним, а в 1993 році - перетворено в колективне підприємство.

    З 1994 року хіміко-фармацевтичний завод Дарниця реорганізовано в ЗАТ "Фармацевтична фірма" Дарниця ". У 2012 році змінена форма власності з закритого на приватне акціонерне товариство.

    З початку 90-х років XX століття Фармацевтична компанія Дарниця початку технічне переоснащення виробництва відповідно до вимог стандарту GMP (Належна виробнича практика) і в 2002 році компанія першою в Україні пройшла незалежний аудит, а в 2003 році отримала сертифікат відповідності GMP.

    В цей же період проходила модернізація основного виробництва: в 1997 році була закінчена реконструкція ділянки асептичного приготування і розливу медичних препаратів, 2000 року - реконструйована система отримання води питної якості, в 2002 році запущений новий завод стерильних цефалоспоринових антибіотиків, в 2012 році було переоснащено ампульное виробництво .

    У грудні 2006-го акціонери Фармацевтичної компанії Дарниця вирішили збільшити статутний фонд в 5,6 рази - до 179,5 млн гривень. За інформацією компанії, рішення прийнято в зв'язку з приєднанням до неї ТОВ "Далбі" і ТОВ "Лавікон". У 2005 році ЗАТ отримало чистий прибуток у розмірі 15,45 млн гривень, дохід компанії виріс в порівнянні з попереднім роком на 49% - до 331,79 млн гривень. За даними ДКЦПФР на вересень 2006 року, найбільшим акціонером ЗАТ значилася компанія "Норд Стар Фармашер" (Данія) з 22% акцій. Решта цінних паперів "Дарниці" розподілені між менеджерами компанії.

    Станом на 2017-2016 рр. Дарниця разом з Фармак і Артеріум входила в трійку лідерів фармацевтичних підприємств України за обсягом виручки в грошовому еквіваленті.

    У 2018 році Дарниця збільшила чистий прибуток на 31% в порівнянні з 2017 роком - до 449,13 млн гривень. Чистий дохід від реалізації продукції за рік виріс на 18,7% - до 3 млрд гривень.

    19 вересня 2018 року раду керуючої компанії «ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця» очолив Дмитро Шимків – колишній заступник голови Адміністрації Президента України та екс-голова «Microsoft Україна». До його компетенцій увiйшли міжнародні зв’язки компанії, стратегічне планування, розвиток та впровадження нових технологій. Сам Шимків прокоментував своє призначення так: «Дарниця» – це сучасна, динамічна та прибуткова українська компанія. Виведення її в клуб світових фармацевтичних гравців – цікавий виклик для мене як бiзнесмена. Мені також імпонує те, що висока додана вартість не тільки створюється «Дарницею» в Україні, але і інвестується в Україну».

    2019-Компанія визначила новий вектор розвитку-створеня міжнародногофармацевтичного бренду,лідерство у складних генериках,розбудова повністю цифрової компанії.Дарниця оновила логотип-відтепер цепереосмислений мікроскоп,якиий є символом постійного розвитку та пошуку.



    Розділ 2  ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця»: реалізація послідовних змін сьогодні — основа майбутнього успіху

     Протягом уже доброго десятку років «Дарниця» є виробником ліків № 1 в Україні*. Досягнення цього статусу стало можливим внаслідок масштабних системних і послідовних перетворень компанії: багатомільйонних інвестицій у технічне переоснащення виробництва та розвиток R&D, реалізації технологічних та ІТ-інновацій, впровадження належної виробничої практики (GMP). Суворе дотримання вимог GMP та найсучасніше обладнання провідних європейських виробників забезпечують якість наших ліків. Найвищою оцінкою нашої діяльності є довіра споживачів. Цього року вдруге поспіль «Дарниця» перемогла у конкурсі «Вибір року», отримавши підтримку понад третини споживачів та обійшовши найближчого конкурента на 23,8%. За даними всеукраїнського маркетингового дослідження споживчих уподобань, проведеного у 2017 р. компанією Kantar TNS Ukraine, «Дарниця» визнана «Фармацевтичною компанією року», а «Цитрамон-Дарниця» — препаратом року від головного болю серед вітчизняних та іноземних лікарських засобів. Сучасна стратегія розвитку «Дарниці», перш за все, спрямована на посилення лідерських позицій компанії на ринку та конкурентоспроможності, що базуються на підвищенні ефективності функціонування організації, впровадженні інновацій у виробництво та управління, розвитку персоналу і, звичайно, розвитку та оновленні продуктового портфелю. Бути одним з лідерів вітчизняної фармацевтичної промисловості — значить не ухилятися від викликів, працювати на випередження і не боятися змінюватися. Ефективність управління компанією, насамперед, вимірюється її фінансовим станом. Цьогоріч «Дарниця» увійшла до рейтингу топ-100 кращих компаній за фінансовими показниками відповідно до даних Державної фіскальної служби України.
    У жовтні, напередодні дня народження «Дарниці», представники Націо­нального реєстру рекордів зафіксували рекорд з найбільшої кількості реалізованих лікарських засобів у формі пігулок впродовж 2016 р. Згідно з даними системи дослідження ринку «PharmXplorer»/«Фармстандарт» компанії «Proxima Research», у 2016 р. в категорії «Лікарські засоби» «Дарниця» виготовила найбільшу кількість препаратів, що випускаються у формі таблеток, — 121 578 463 упаковки. Тобто майже 4 упаковки за секунду за умови безперервного функціонування ліній у цеху твердих лікарських засобів, де працюють лише 80 співробітників. Це яскрава демонстрація потужності та ефективності виробництва, вміння задовольняти потреби ринку та довіри до «Дарниці» та нашої продукції.

    Висновок

    Фармацевтична фірма «Дарниця» має багату, більш ніж 70-літню історію свого розвитку, в основі якої лежить філософія служіння людині та її здоров'ю. Протягом останніх років «Дарниця» є незмінним лідером української фармацевтичної індустрії. Здорові амбіції підкріплені конкретними результатами: фірма займає перше місце по обсягу виробництва і продажу готових лікарських форм на українському ринку. За різними оцінками, у 2000 році доля "Фармацевтичної фірми "Дарниця" на українському фармацевтичному ринку склала близько 7%.

    Фірма "Дарниця" спеціалізується на виробництві лікарських засобів різних фармакологічних груп у вигляді таблеток, розчинів для ін'єкцій, мазей, кремів і гелів, що зарекомендували себе своєю ефективністю і безпекою.

    Завдяки багаторічній довірі лікарів і пацієнтів лікарським засобам, що виготовляються "Фармацевтичною фірмою "Дарниця", їх високій якості, продукція фірми знайшла стабільний попит у своїх споживачів. Це дозволило підприємству досягти обсягів виробництва продукції в розмірі більш 25% усього випуску фармацевтичної промисловості України. Цей факт ще раз підтверджує, що "Фармацевтична фірма "Дарниця" є українським виробником ліків №1. Частка "Дарниці" в українському виробництві лікарських засобів в ампулах складає 41%, а у формі таблеток (упаковок) — 30%.

    Крім лідерства на українському ринку за кількісними показниками роботи, "Фармацевтична фірма "Дарниця" займає лідируючі позиції в Україні і за якісними показниками. Так, за результатами незалежних щорічних опитувань, проведених щотижневиком "Аптека" серед працівників аптек, а також дистриб'юторських фірм, і опублікованих у №8 за 2000 р. і №8 за 2001 р., найбільш привабливою для ділового співробітництва фірмою в 1999 і 2000 роках ставала "Фармацевтична фірма "Дарниця", що випередила в кілька разів найближчих "конкурентів" по кількості набраних балів. Респонденти самостійно вибирали компанії за такими критеріями привабливості, як: якість продукції, що випускається, умови постачання продукції, прийнятна і гнучка ціна, гнучкість асортиментної політики, якість управління, кваліфікація персоналу, широка популярність препаратів фірми серед лікарів і пацієнтів, наявність рекламної підтримки, активна робота медичних представників компанії й інша інформаційна підтримка.



    Успіхи фармацевтичної фірми «Дарниця» і її визнання на підтверджуються також наступними фактами. Так, у к вітні 2001 року фармацевтична фірма "Дарниця" визнана кращою торговою маркою в рамках Всеукраїнського конкурсу "Бренд року — 2000" (категорія "Лікарські засоби", номінації "Народне визнання" і "Бездоганна репутація"). Вересень 2001 року ознаменувався тим, що фірма "Дарниця" була визнана кращим підприємством у рамках другого національного рейтингу працівників фармацевтичної галузі України «Панацея-2001».

    Список використаних джерел та літератури

    1. Бойчук І. Передумови виникнення та становлення системи підготовки фармацевтів в Україні / І. Д. Бойчук // Педагогіка і психологія професійної освіти : [наук.-метод. журнал]. – Львів, 2007. – № 4. – С. 186–196.

    2. Ірина Бондарчук (25.12.2017). [Електронний ресурс]:

    https://www.apteka.ua/article/416121

    3. Каталог компаній. file.lega.net. Дарница — ЛІГА.Досье.

    4.Офіційний вебсайт [Електронний ресурс]: https://www.darnitsa.ua/

    5. **За даними аналітичної системи дослідження ринку «PharmXplorer»/«Фармстандарт» компанії «Proxima Research» за підсумками роздрібного продажу в ринку АТС4 (С10 А А), листопад 2017 р.



    написать администратору сайта