|
робо. робо сумо. Жамбыл атындаы 5
Ашық сабақ жоспары Жамбыл атындағы №5 мектеп-гимназиясы
| Бөлім
| Роботтар жарысы
| Педагогтың аты-жөні
| Молдабергенов М.
| Күні
| 09.03.2022ж
| Сынып: 5 «Д»
| Қатысушылар
саны
|
| Қатыспағандар
саны
|
| Сабақтың тақырыбы:
| Робо-сумо. Жоба құру
| Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
| – объектіні табу үшін ультрадыбыстық датчикті пайдалану; – робот қозғалысын ұйымдастыруға арналған түс датчигін қолдану
| Сабақтың мақсаты:
| Барлық оқушылар:
| Робо-сумо жарысының негізгі талаптарын біледі.
| Көптеген оқушылар:
| робо-сумо жарысына қатысатын роботқа арналған программа құрастырады
| Кейбір оқушылар:
| Сумо күресі мен робо-сумо жарысының байланысын түсіндіреді
| Сабақтың барысы: Сабақтың кезені/ уақыт
| Педагогтың әрекеті
| Оқушының әрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
| Сабақтың басы
| Оқушылармен сәлемдесу. Психологиялық ахуал Сабақ эпиграфы:
Білекке сенген заманда ешкімге дес бермедік, Білімге сенген заманда қапы қалып жүрмелік (Ел билеген бабамыз - Абылай хан)
| Мұғаліммен амандасады, бір- біріне сәттілік тілейді.
2 мин
|
|
Интербелсенді тақта, компьютер
|
| Өткенді қайталау.
1-кезең: Жеке жұмыс. Викторина
"Кім жүйрік?" әдісі "Робототехника" бөлімін жалпы қайталау сұрақтарына жауап беру
Топқа бөлу: https://www.classtools.net/random-group- generator/
|
Сұрақтарға жауап береді.
5 мин
|
“wordwall
.net” сайты арқылы онлайн бағалау
|
https://wordwall.net/r u/resource/29814379 https://www.classtoo ls.net/random-group- generator/
| Сабақтың
ортасы
| 2-кезең. Жұптық жұмыс.
«Айға саяхат» ойыны. Дескриптор:
- Оқушылар сайттағы тапсырмадан робот түрлерін,датчиктерін,жарыс түрлерін анықтайды. Жұптарбір-бірінбағалайды
| Оқушылар тапсырманы бірлесіп орындайды 15 мин
| Socrative.c
om Сайты арқылы
| https://api.socrativ e.com/rc/8Ba4Jm
Интербелсенді тақта, компьютер
|
|
«Кинометафора» әдісі
«Әлемдегі ең ақылды 5 робот» Видеороликтен нені түсінгендерін айтады.
|
Видеоролик көреді.
5 мин
|
| https://www.youtube. com/watch?v=dwDt RFYYt1Q
|
|
|
|
|
Компьютер
|
| 3-кезең Топтық жұмыс.
«Робо-сумо» жарысы Тапсырма:
Робо-сумо жарысына қатысатын роботқа арналған программаны құрастыру және қатыстыру.
| Программа құрастырады 10мин
|
Қазылар алқасы арқылы бағалау
|
| Дескриптор:
LEGO MINDSTORMS Education EV3 программасын іске қосады.
|
|
| Таратпа қағаздар, Лего ЕВ3 бөлшектері
| Программа басталғанда 2 сек күтіп, ‘Go’ деп айтқызады. Түс датчигі мен ультрадыбыстық датчикті қолданады. Программаны іске қосып, тексереді.
|
|
|
|
Сабақты бекіту.
«Біліміңді жинақта» әдісі Сәйкестендіру тапсырмасы Жарыстардың ерекшеліктерін анықтау
|
3 мин
|
| https://wordwall.net/r u/resource/29725933
| Дескриптор:
-Робо-сумо жарысы мен сызық бойымен қозғалыс жарысының ерекшеліктерін анықтайды.
|
|
|
| Оқушы өзін-өзі бағалайды.
| 2мин
|
|
|
| (Оқушыларды
|
|
| Оқушыларды бағалау
| кезеңдер
бойынша
|
|
|
| жинаған
|
|
|
| ұпайларына
|
|
|
| қарап,
|
|
|
| бағалау)
|
|
| Сабақтың соңы
| Үйге тапсырма
101 бет. Дәптерге орындайық тапсырмасы Робот жарыстарына ребус құрастыру
| 2мин
|
| Оқулық
|
|
Кері байланыс
«Смайликтер» әдісі
|
1мин
|
https://www.menti.co m/tgjrn91yjf
| |
|
|