Күні:03.04.2019 ж
| Мұғалімнің аты-жөні: Сахова Назгуль Аскатовна
|
Сынып:7 «Ә»
| Барлығы: Қатысқандары: Қатыспағандары:
|
Қазақ тілі
| Қоғамдық-гуманитарлық пән
|
Сабақтың тақырыбы:
| Отан үшін от кешкендер
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
| 7.4.4.5-оқшау сөздердің қызметін түсіну,ажырата білу;
7.3.3.1-мәтін құрылымын(кіріспе бөлім,жалпы мәлімет беру,детальді мәлімет беру)сақтай отырып,графиктік мәтін(шартты белгі,сурет,сызба)түріндегі берілген процесті сипаттап жазу;
|
Сабақтың мақсаттары
| Барлық оқушылар орындай алады:мәтін құрылымын сақтап жазып,оқшау сөздерді тауып жазады;
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:мәтін мазмұнын талқылап,оқшау сөздерді тауып,түрлерін ажыратады;
Кейбір оқушылар орындай алады:шығармашылық тапсырма орындайды,оқшау сөздерді түрлеріне қарай ажыратып қолдана алады.
|
Бағалау критерийі
| -оқшау сөздердің қызметін түсініп,мағынасына қарай ажырата алады;
-графиктік мәтін түріндегі процесті сипаттап жазады.
|
Тілдік мақсаттар
| Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:соғыс,патриот,ерлік,әскер,жау,шайқас,оқшау сөз,қаратпа сөз,қыстырма сөз,одағай сөз;
Диалог құру,шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:зұлмат соғыс,ауыр қасірет,патриоттық сезім,жанқиярлық ерлік,неміс фашистері,жойқын шабуыл;
Талқылауға арналған сұрақтар:1. «Соғыс»дегенде көз алдымызға не елестейді?2.Батыр ата-апаларымыз ел үшін,жер үшін,Ұлы Жеңіс үшін қалай соғысты?
3.Қалай ойлайсыңдар,сол кездегі балаларда балалық шақ болды ма?
Кіріктіріліп оқытылуы:
|
Құндылықтарға баулу
| шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау;
жауапкершілік.
|
Пәнаралық байланыс
| тарих,әдебиет
|
Алдыңғы оқу:
| VIII Дұрыс тамақтану гендік өзгеріске ұшыраған тағамдар
|
Жоспар
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері:
| Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері
| Ресурстар
|
Сабақтың басы: 5 минут
| Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылармен амандасамын,жағымды психологиялық ахуал қалыптастырамын.
Оқушылар бір-біріне жақсы тілек айтады.
Апта күндерін құрау арқылы топқа бөлінеді.
Оқушылар топбасшысын сайлайды, «Шахмат» әдісімен өтілген тақырыптар бойынша пікір қалыптастырады.
| парақшалар
апта күндері шахмат парақшасы
|
Сабақтың ортасы: 30 минут
| 1-тапсырма Мәтінмен топтық жұмыс
І,ІІ,ІІІ топтар мәтінді оқып,негізгі ойды анықтайды.
Дескриптор
-мәтінді оқиды;
-негізгі ойды анықтайды.
ҚБ «Бас бармақ» әдісі
Палиглот
Мәтін ішінен 5 сөзді үш тілде айтады.
Мұғалім әдеби тіл нормаларын түсіндіреді.
2-тапсырма Жазылым Жұптық жұмыс
Мәтін мазмұнын талқылап,оқшау сөздерді тауып,түрлерін ажыратады.
Дескриптор
-мәтін мазмұнын талқылайды;
-оқшау сөздерді тауып,түрлерін ажыратады.
ҚБ «Бағдаршам» әдісі
3-тапсырма Топтық жұмыс
Оқшау сөз түрлерін қатыстырып,тақырыпқа сай мысалдарды кестеге жазады.
Дескриптор
-оқшау сөздің түрлерін қатыстырып кестеге жазады.
ҚБ «Жаподық бағалау» әдісі
| Оқулық 136-137-бет
Білім алушының дәптері
Папкасы
Керекті құралдар жинақтамасы
|
Сабақтың соңы:
5 минут
| Шығармашылық тапсырма Жеке жұмыс
«Автор орындығы» әдісімен оқушылар «Отан үшін от кешкендер» деген тақырыпта өлең шығарады.
Дескриптор
-өлең жазады;
-шығармашылық жұмысын оқиды.
ҚБ «Бағдаршам» әдісі
|
|
Бағалау
| «Жетістік баспалдағы» арқылы бүгінгі сабақтан алған әсерімен бөлісіп,бағалау жасайды.
| Жетістік баспалдағы суреттері
|
Үй тапсырмасы
| Отан үшін от кешкендер;
5-тапсырма,137-бет орындап келугеберіледі.
| Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазады.
|
Сабақ бойынша рефлексия
|
|
|