Күні: 20.01.23 Сынып: 11 c
| Мектеп: Хамза атындағы №2 ЖОМ
Мұғалім: А.Хадиев
Қатысқан оқушы саны: қатыспағаны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Ілияс Жансүгіров «Жетісу суреттері»
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаты
(оқу бағдарламасына сәйкес)
| 11.4.5.1 Мәтіннің стилін анықтап, лексикалық бірліктерін нақтылап,негізгі идеяны айқындау
|
Сабақтың мақсаттары
| Мәтінді талқылау,
Стиль түрлерін ажырату,
Түрлі идеялар мен пікірлерді топтастыру
|
Бағалау критерийлері
| 1.Стиль түрлерін ажыратады
2.Лексикалық бірліктерді біледі,орынды қолданады
3.Мәтін идеясын ашып,дәлелдейді
4.Өзіндік пікір, идея қосып өмірмен байланыстырады
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың
кезеңі
| Мұғалім әрекеті
| Оқушының әрекеті
| бағалау
| ресурстар
|
Сабақтың басы 5 мин
Негізгі бөлім 35 мин
| Ұйымдастыру кезеңі
- оқушылардың назарын шоғырландыру;түгендеу жағымды психологиялық ахуал орнату;
Өткен сабақты сұрау; Үй жұмысын тексеру
- оқушылармен бірге сабақ мақсаттарын анықтау
Жаңа тақырып
Ойқозғау
Үш Бәйтеректің бірі,
«Құ лагер», «Күйші» поэмаларының авторы
Тақтаға тақырыпты жазу
І.Жансүгіров «Жетісу суреттері»
Тыңдалым Тақырып бойынша АКТ пайдалана көрсетілім,түсінік Оқылым;Айтылым Мәтінмен жұмыс
Сараланған тапсырмалар Жазылым
2 тапсырма
Дескриптор
1.Тірек сөздерді табады(2)
2.Негізгі ойды анықтайды(1)
3.Стилін ажыратады (2) 6 тапсырма
Дескриптор
1 Мәтіндегі синоним,анто ним сөздерді табады (2)
2 Сөздердің жасалу жолын біледі (2)
|
Амандасады
Келмеген оқушыларды айтады
Сабақты жақсы көңіл күймен бастайды.Топтарға бөлінеді
Сұрақтарға жауап береді
Үй тапсырмасын оқиды, айтып береді.
Бір біріне комментарий айтады.
Бүгінгі оқу мақсаттарын біліп,түсінеді
Ойланады,бір бірімен пікіралмасады, жауап табуға тырысады
Тақырыпты ашады
Топтық жұмыс . Көріп,тыңдағандары бойынша
мазмұнын талқылайды, Мәтін мазмұнын түсінеді,сөйлеп береді
Оқылым Мәтінді оқиды
Дәптерге жазады.(жеке жұмыс)
Негізгі идеяны анықтайды . Стильдерді еске түсіріп,өлең стилін ажыратады.
Мәтін ішінен тірек сөздерді табады
Жұптық жұмыс
Тапсырмаларды дескрипторға сай орындайды
Жазған жұмыстарын ортада оқиды,сыныппен талқылап ,өзара бағалайды.
|
ынталандыру Б.крит
ынталандыру
ынталандыру
б.крит
дескр. Б.крит
дескр.
|
оқулық Акт,оқулық
АКТ
Оқулық оқулық
|
Сабақтың соңы
5 мин
| Сабақты бекіту Қорытындылау «Даналық ағашы»әдісі бойынша.Кеспе қағаздар таратылады Бағалау; Дескрипторлар бойынша балдарды жинақтау
Белгіленген шкала бойынша бағаларын қою
|
Бүгінгі тақырып бойынша әр оқушы бір сұрақ жазады,
жүргізуші қолындағы конверт не қорапқа салады.Араластырылып әр оқушы бір сұраққа жауап береді.Жауаптар2 ден 6 балға дейін
бағаланады.Бірін- бірі бағалайды Кері байланыс Жинаған балдарын қосып жалпы балын айтады.Қорытынды балды біледі.Бағасын күнделікке қойдырады
|
Кеспе қағаздар
|
Саралау – Сіз қандай әдіс,тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?
| Бағалау – Сіз оқушы лардың деңгейін қалай бағалап, тексересіз?
| Денсаулық жəне
Қауіпсіздік техни касын сақтау
|
Сараланған тапсырмалар.
Бір оқушыдан күтілетін нәтижелер.
Оқушыларға дербес қолдау көрсету жұмыстары
|
Бағалау критерийі,
Дескрипторлар арқылы, ынталандыру
|
Санитарлық
талаптарға назар аударып,бақылауда ұстау
|
РЕФЛЕКСИЯ
Сабақ мақсаттары не оқу мақсаттары қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма жəне неліктен?
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|