Главная страница
Навигация по странице:

  • Прогностичність програми

  • Основні принципи побудови комплексної програми “Соняшник ” Принцип науковості

  • Структура програми

  • реферат. 6 реферат. Комплексна програма Соняшник


    Скачать 14.51 Kb.
    НазваниеКомплексна програма Соняшник
    Анкорреферат
    Дата22.03.2021
    Размер14.51 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла6 реферат.docx
    ТипКомплексна програма
    #187064

    6.Особливості навчання дошкільників за програмою "Соняшник"

    Комплексна програма «Соняшник» визначає основні завдання розвитку, навчання та виховання дітей четвертого-шостого років життя згідно з Державним стандартом дошкільної освіти України, яким є Базовий компонент дошкільної освіти.

    Прогностичність програми – її відповідність вимогам та умовам, у яких вона буде реалізуватися, а саме: забезпечення пізнавальнорозвивального та духовно-естетичного середовищ, позитивного мікроклімату любові і добра у дошкільному навчальному закладі і вдома.

    Програма є реалістичною (її здатність забезпечувати відповідність між бажаним і можливим), соціально адаптованою (змістові програмові завдання дібрані з максимальним урахуванням вікових та індивідуальних сприймальних можливостей дитини і спрямовані на забезпечення кожній дитині індивідуальної траєкторії розвитку), раціональною (у програмі визначено такі цілі і способи їх досягнення, які дозволять одержати максимальний позитивний результат), цілісною (забезпечує повноцінний усебічний розвиток тіла, душі і розуму дитини, формування найважливіших життєвих компетенцій та особистісних якостей відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти).

    метою програми “Соняшник” є виховання серця, душі, тіла і розуму, творчої, щасливої в житті дитини. Вона передбачає реалізацію основних ідей видатних учених минулого і сучасності, що стосується положень особистісно зорієнтованого, ціннісного та компетентнісного підходів щодо розвитку, навчання і виховання дітей дошкільного віку

    Основні принципи побудови комплексної програми “Соняшник

    Принцип науковості передбачає такий вибір змісту програмового матеріалу, що відповідає сучасному рівню розвитку науки та вимогам Базового компонента дошкільної освіти, здатний забезпечити розвиток особистості дитини раннього віку.

    Принцип природовідповідності визначає, що зміст освітньої роботи має відповідати природі (натурі), закономірностям розвитку, задаткам, здібностям, нахилам, інтересам дітей раннього віку. Принцип цілісності забезпечує упорядкованість, єдність і взаємозв’язок усіх структурних компонентів комплексної програми та її цільових підпрограм відповідно до визначених мети і завдань.

    Принцип систематичності забезпечує виклад програмового матеріалу з дотриманням послідовності, пов’язуючи новий матеріал з попереднім.

    Принцип концентризму орієнтує, що знання дитини про предмет або явище мають розширюватися, поглиблюватися, уточнюватися, систематизуватися, узагальнюватися. Тому назви розділів, їхні завдання, теми у різних вікових групах повторюються, а програмовий зміст концентрично вибудовується від простого до складного, що забезпечує міцність засвоєння знань, більш глибоке проникнення у сутність явищ та процесів.

    Принцип доступності передбачає такий відбір програмового матеріалу, який буде для дитини посильним, цікавим, зрозумілим, оскільки він максимально враховує вікові особливості дітей. Принцип інтеграції народної та наукової педагогіки об’єднує і концептуалізує зміст програмового матеріалу навколо ідеї фізичного, національно-патріотичного, духовно-морального, художньо-естетичного виховання дітей раннього віку на основі сучасних досліджень проблем дошкільного виховання з урахуванням народних виховних традицій, етнопедагогічних і соціокультурних умов та регіональних особливостей.

    Структура програми

    Програма “Соняшник” складається із трьох цільових підпрограм: “Немовлятко” (перший рік життя), “Малятко” (другий рік життя), “Мовленятко” (третій рік життя), кожна з яких включає антропометричні дані, вікові особливості розвитку, напрями розвитку та діяльності (соціальний, емоційний, моторика та фізичний, сенсорний та особливості сприймання, мовленнєво-комунікативний, психічні процеси, духовно-моральний, художньо-естетичний, ігрові уміння та навички, навчальна діяльність, передумови трудової діяльності), їх показники.


    написать администратору сайта