Главная страница
Навигация по странице:

  • Обладнання

  • Контрольна робота з теми Структура клітини. Принципи функціонування клітини


    Скачать 22.17 Kb.
    НазваниеКонтрольна робота з теми Структура клітини. Принципи функціонування клітини
    Дата29.11.2020
    Размер22.17 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаkontrolna_robota_z_biologiji_9_klas.docx
    ТипКонтрольна робота
    #155032

    Біологія 9 клас.

    Тема. Контрольна робота з теми «Структура клітини. Принципи функціонування клітини».

    Мета: проконтролювати й оцінити знання учнів з теми «Структура клітини. Принципи функціонування клітини», сформовані вміння та навички; виявити «прогалини» в знаннях учнів з теми; розвивати пам’ять, увагу, логічне мислення, кмітливість, спостережливість, навички самоконтролю, самостійної роботи; виховувати дисциплінованість, культуру поведінки, ціннісне ставлення до всього живого, інтерес до предмета; формувати науковий світогляд.

    Обладнання: таблиці «Будова клітини», «Обмін речовин», індивідуальні картки.

    Тип уроку: урок контролю та корекції знань.

    Компетентності, які формуються в учнів: уміння вчитися, спілкуватися державною мовою, загальнокультурна, комунікативна, соціальна, історична, здоров’язбережувальна, екологічна грамотність, науково-природнича.

    Хід уроку.

    І. Організаційний етап.

    ІІ. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності.

    Згадуємо основні терміни та поняття з теми, налаштовуємося на самостійну роботу з картками.

    ІІІ. Перевірка знань учнів.

    1. Вчитель пояснює завдання контрольної роботи, критерії оцінювання.

    2. Виконання контрольної роботи (на індивідуальних картках).

    КОНТРОЛЬНА РОБОТА №1

    Варіант 1

    І рівень(правильне розв’язання кожного завдання оцінюється в 0,5 бала)


    Виберіть із запропонованих відповідей одну правильну

    1. Укажіть прізвище вченого, який запровадив термін «клітина»:

    А Р.Гук; Б Р.Вірхов; В Т.Шванн; Г. К.Бер.

    2. Укажіть основну ознаку прокаріотів:

    А відсутність мітохондрій; Б відсутність ядра; В наявність каріоплазми; Г наявність гістонів.

    3.Укажіть функцію шорсткої ендоплазматичної сітки:

    А транспорт речовин, синтез білків; Б синтез вітамінів; В синтез жирів; Г синтез АДФ і вуглеводів

    4. Укажіть назву організмів, клітинні стінки яких містять хітин:

    А рослини; Б бактерії; В віруси; Г гриби.

    5. Назвіть синонім до слова «метаболізм»:

    А внутрішньоклітинний транспорт; Б фотосинтез; В обмін речовин; Г клітинне дихання

    6. Укажіть, складовою якого процесу є функціонування натрій-калієвого насосу:

    А полегшеної дифузії; Б екзоцитозу; В активного транспорту; Г ендоцитозу.

    7. Укажіть місце синтезу АТФ у клітині: А ядро; Б рибосоми; В ендоплазматична сітка; Г мітохондрії.

    8. Позначте назву сполуки, яка містить Магній:

    А хлорофіл; Б ДНК; В гемоглобін; Г РНК.

    ІІ рівень (правильне розв’язання кожного завдання оцінюється в 1 бал)

    9. Установіть відповідність між характеристикою органоїдів та їх назвою:


    1) розвиваються на світлі

    а) мітохондрії

    2) містяться в безбарвних частинах рослин

    б) хлоропласти

    3) синтезують і накопичують каротиноїди

    в) лізосоми

    4) у них відбувається дихання

    г) лейкопласти



    д) хромопласти

    10. Складіть характеристику тваринній клітині, вибравши правильні відповіді


    А Особливість поверхневого апарату


    Б Наявність органел з подвійним шаром клітинної мембрани


    В Особливості організації

    цитоплазми


    1. взагалі немає

    2. наявна міцна клітинна стінка

    3. наявний глікокалікс

    1. лише мітохондрії

    2. лише пластиди

    3. пластиди та мітохондрії

    1. наявні вакуолі

    2. наявні лізосоми

    3. немає ані лізосом,ані вакуоль


    11. Установіть відповідність між назвою процесу життєдіяльності та його значенням.

    1. живлення

    2. травлення

    3. подразливість

    4. екскреція



    А сприйняття впливів середовища;

    Б синтез складних речовин із простих з використанням енергії;

    В розщеплення поживних речовин шляхом гідролізу до малих біомолекул;

    Г надходження поживних речовин;

    Д виділення чужорідних, невикористаних речовин.


    12. Укажіть, яка кількість речовини глюкози зазнала дисиміляції в організмі людини, якщо в результаті виділилось 48 моль вуглекислого газу?

    ІІІ рівень (правильне розв’язання кожного завдання оцінюється в 2 бали)

    Дайте розгорнуту відповідь на запитання.


    13. Поясніть, у чому полягає відмінніть між рослинною та тваринною клітиною.

    14. Порівняйте процеси фотосинтезу та хемосинтезу.


    Варіант 2

    І рівень(правильне розв’язання кожного завдання оцінюється в 0,5 бала)


    Виберіть із запропонованих відповідей одну правильну

    1. Укажіть прізвище вченого, який відкрив клітинне ядро:

    А М.Шлейден; Б Р.Броун; В Т.Шванн; Г. К.Бер.

    2. Укажіть назву організму, який не має ядра:

    А хламідомонада; Б дизентерійна амеба; В кишкова паличка; Г хлорела.

    3.Укажіть назву органели, яка має двомембранну будову:

    А лізосома; Б клітинний центр; В мітохондрія; Г рибосома

    4. Назвіть речовину, яка входить до складу клітинної стінки рослин

    А крохмаль; Б віск; В хітин; Г целюлоза.

    5.Укажіть до якої групи реакцій обміну речовин належить фотосинтез:

    А пластичний обмін; Б енергетичний обмін; В дисимиліція; Г катаболізм.

    6. Укажіть, під час якого процесу макромолекули транспортуються з клітини:

    А полегшеної дифузії; Б екзоцитозу; В активного транспорту; Г ендоцитозу.

    7. Укажіть головне джерело енергії для синтезу АТФ:

    А зовнішнє тепло; Б глюкоза; В сонячне світло; Г вода.

    8. Укажіть фазу фотосинтезу, яка відбувається як на світлі, так і в темряві:

    А світлова; Б попередня; В темнова; Г заключна.

    ІІ рівень (правильне розв’язання кожного завдання оцінюється в 1 бал)

    9. Установіть відповідність між органелами та їхніми функціями:


    1) ЕПС

    а) синтез білків

    2) рибосоми

    б) внутрішньоклітинне розщеплення

    3) лізосома

    в) транспорт речовин

    4) вакуоля

    г) регулює осмотичний тиск у клітині



    д) бере участь у формуванні каріолеми

    10. Складіть характеристику рослинній клітині, вибравши правильні відповіді

    А Особливість поверхневого апарату


    Б Наявність органел з подвійним шаром клітинної мембрани


    В Особливості організації

    цитоплазми


    1. взагалі немає

    2. наявна міцна клітинна стінка

    3. наявний глікокалікс

    1. лише мітохондрії

    2. лише пластиди

    3. пластиди та мітохондрії

    1. наявні вакуолі

    2. наявні лізосоми

    3.немає ні лізосом, ні вакуоль



    11. Установіть відповідність між назвою процесу життєдіяльності та його значенням.

    1. анаболізм

    2. секреція

    3. подразливість

    4.дихання



    А виділення речовин для взаємодії із середовищем;

    Б синтез складних речовин із простих з використанням енергії;

    В надходження О2 і виділення СО2;

    Г сприйняття впливів середовища;

    Д розщеплення складних речовин на прості з вивільненням енергії.

    12. Укажіть, яка кількість речовини глюкози зазнала дисиміляції в організмі людини, якщо в результаті виділилось 36 моль вуглекислого газу?

    ІІІ рівень (правильне розв’язання кожного завдання оцінюється в 2 бали)

    Дайте розгорнуту відповідь на запитання.


    13. Назвіть основні органели рослинної клітини та вкажіть їх функції.

    14. Порівняйте процеси катаболізму та анаболізму.

    ІІІ. Домашнє завдання.

    Повторити вивчену тему, виконати завдання на с.93 (за підручником В.І.Соболя).

    ІV. Підсумки уроку, рефлексія.




    написать администратору сайта