Көпмүшелерді қосу және азайту. Кпмшелерді осу жне азайту
Скачать 0.58 Mb.
|
Көпмүшелерді қосу және азайтуОқу мақсаттары Көпмүшелерді қосу және азайтуды орындау Сабақтың мақсаты: Оқушылар көпмүше анықтамасымен таныс болады.Көпмүшелерге амалдар қолдануды ,стандарт түрін түсінеді ұқсас мүшелерді біріктіру есептерін шығарып үйренеді. Ұқсас мүшелерді қосу азайту амалдарын қолдана алады. Бағалау критерийі: - жақшаны аша алады; - ұқсас мүшелерді біріктіре алады;
1. Ұйымдастыру кезеңі:2 Ынтымақтастық атмосферасын орнату. 1 ҚБ: Шапалақ ( оқушылар өз сыныптастарының жылы лебізіне алғыс білдіріп қол шапалақтайды) 2. Үй жұмысын тексеру («Бір-бірімізге сенеміз» Қаламсап әдісі арқылы жұпта тексереді жауабы тақтада шығады)ҚБ: ынталандыру сөздерін қолдану. «жарайсың!» , «өте жақсы!», «жақсы!», «Есте сақта, пайдалан!» (қайталау сұрақтары) 3. Өткен сабақты еске түсіру
Сиқырлы ағаш ҚБ: ағаштың жемісі 4. Жаңа білім беру (Көпмүше дәрежесіне қарай сыныпты төрт топқа бөлу) (Екі топқа бірдей тапсырма беріледі. Топтар тапсырманы орындап болған соң сол тақырыпқа сай есеп құрастырып келесі топқа береді. Топтар тапсырмаларын қорғайды. ҚБ: «Екі жұлдыз, бір тілек» Дескриптор бойынша топтар бір-бірін бағалайды (3балл) «Мен саған, сен маған» әдісі 1,3 топ: Көпмүшелерді қосу ережесі Дескриптор: - көпмүшелерді қосу ережесін тұжырымдау; - мысал келтіру; - келесі топқа тапсырма дайындау (өз тапсырмаларының шешуін түсіндіру)
5. Сабақты бекіту Оқулықтағы №12.3 және 12.4 есептер 1жұп: (4x+8y)+(23x+5y); 2жұп: (83a-91b)-(89a-100b); 3жұп: (1,5m-4,2n)-(2m-3n); 4жұп: (5k+6t)+(2,8t-3,1k); 5жұп: (5+4a3)+(a+2a3); 6жұп: (y-7x4)-(2.3-9x4); 7жұп: (9b+7c2)-(14b-10c2); 8жұп: (39n2-2m)+(5m-44n2) Дескриптор: -жақшаны ашу -ұқсас мүшелерді біріктіру ҚБ: Жұптар бірін бірі тексеріп дескриптормен бағалайды .Дұрыс емес жерлерін түсіндіреді (дұрыс жауап тақтаға шығады) 2 балл ҚБ: 2 балл Дескриптор бойынша топтар бір-бірін бағалайды (3балл) «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі (жұптық жұмыс) 6. Сабақты бекіту 2 балл 3 балл 4 балл А=8,1-7x3 A= A= B=9.2x3 -10 B=2 B=2 1) A+B 1) A+B C= 2) A-B 2) A-B 1) A+B+C 2) A+B-C Дескриптор: -барлық мүшелерді жақшамен қосып (азайтып) жазу -жақшаны ашу -ұқсас мүшелерді біріктіру «Есептеп көр, ерінбей» әдісі (жеке жұмыс, саралау тапсырмалары) 2 балл (8,1-7x3 )+( 9,2x3 -10)= 8,1-7x3 + 9,2x3 -10 = 2,2x3 – 1,9 (8,1-7x3 )-( 9,2x3 -10)= 8,1-7x3 - 9,2x3 +10 = 18,1 -16,2x3 3 балл 4 балл
Сары көтерген оқушы сұрағына жауап беріледіЖасыл көтерген оқушылар қызыл көтерген оқушылармен түсіндіру жұмысын жүргізеді.Қызыл-түсінбедімСары – сұрақтарым барЖасыл - түсіндімБағалау парағы:Бағалау парағы:
|