Главная страница
Навигация по странице:

  • Тема роботи

  • Завдання роботи

  • Хід роботи: Експертна Медична Система з Гомеопатії

  • Діагноз.ру - система постановки діагнозу за симптомами

  • WordNet – лексична база даних англійської мови

  • Інтелектуальна гра Акінатор

  • оценка риска по хочеметову. Лабораторна робота 1 Виконав Студент групи сп 437 Воропай Д. В. Київ 2021 Тема роботи Моделі представлення знань


    Скачать 1.71 Mb.
    НазваниеЛабораторна робота 1 Виконав Студент групи сп 437 Воропай Д. В. Київ 2021 Тема роботи Моделі представлення знань
    Анкороценка риска по хочеметову
    Дата02.04.2021
    Размер1.71 Mb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаlab1.docx
    ТипЛабораторна робота
    #190690

    Національний авіаційний університет

    Факультет кібербезпеки, комп’ютерної та програмної інженерії

    Кафедра комп’ютерних систем управління
    Лабораторна робота № 1

    Виконав:

    Студент групи СП – 437

    Воропай Д.В.
    Київ 2021

    Тема роботи: Моделі представлення знань.

    Мета роботи: Ознайомитися з програмними реалізаціями додатків. Дослідити функції та можливості програм, здійснити низку експериментів, використовуючи різні значення параметрів, критеріїв чи навчальних наборів.

    Завдання роботи:

    1. Ознайомитися з теоретичними відомостями.

    2. Запустити програми.

    3. Пройти кроки експертних систем і порівняти отримані результати.

    4. Проаналізувати отримані результати і зробити висновок.

    5. В WordNet дослідити зв’язки обраного слова. Розглянути різні сінсети для подібних слів

    6. Проаналізувати отримані результати і зробити висновок.

    7. Проаналізувати результати гри Акінатор і зробити висновки.

    Хід роботи:

    Експертна Медична Система з Гомеопатії

    Щоб дана експертна система (рис. 1) дала правильний результат, потрібно ввести симптоми в поле для швидкого пошуку АБО скористатися опитувальником, відзначаючи відповідні симптоми галочкою.


    Рис. 1 – Сторінка з експертною системою homeopath-expert

    Обираємо симптоми, обираємо опис та ознаки кожної з симптом, експертна система аналізує відповіді та обирає ліки (рис. 2).


    Рис. 2 – Відповідь експертної системи homeopath-expert
    Діагноз.ру - система постановки діагнозу за симптомами

    Система діагностики Diagnos.ru (рис. 3) є єдиною інтерактивною телемедичною системою діагностики, а також найбільшою в світі за кількістю груп діагностованих хвороб і категорій пацієнтів.

    Система діагностики складається з двох частин (програм). Перша здійснює аналіз медичних даних, використовуючи ряд сучасних математичних методів. Друга - та, що розташовується безпосередньо на сайті Діагноз.ru - виконує збір інформації про пацієнта і видає діагноз на основі готових відповідностей, створених аналізатором.


    Рис. 3 – Сторінка з експертною системою Diagnos.ru
    Обираємо симптоми, обираємо опис та ознаки кожної з симптом, експертна система аналізує відповіді та видає порядок відвідування лікарів, а також «Шпаргалку для візиту до лікаря», «Порядок перевірки діагнозів» та «Відсутні аналізи (beta)» (рис. 4).


    Рис. 4 – Відповідь експертної системи Diagnos.ru

    WordNet – лексична база даних англійської мови

    WordNet - це семантична сітка для англійської мови, розроблена в Прінстонському університеті, і випущена разом з супутнім програмним забезпеченням під вільною ліцензією.

    Базовою словникової одиницею в WordNet є не окреме слово, а так званий синонімічний ряд («сінсети»), який об'єднує слова зі схожим значенням, що пов'язані відношеннями синонімії, тобто розділення множини всіх лексичних одиниць на класи еквівалентності, що виражають сутність яких понять.

    Приклади сінсетів: {good, fine}, {man, adult male}.

    WordNet (рис. 5) - семантична сітка, у вузлах якої знаходяться сінсети, що пов'язані різними відношеннями, такими як гіпоніми, гіпероніми, голоніми, мероніми тощо. Кожен сінсет має опис природною мовою і приклади вживання слів у контексті (рис. 6).


    Рис. 5 – Сторінка з експертною системою WordNet



    Рис. 6 – Відповідь експертної системи WordNet
    Інтелектуальна гра Акінатор

    «Акінатор» це Інтернет-гра (рис. 7), що розроблена двома французькими програмістами в 2007 році. На даний час гру представлено 11 мовами, існує мобільна версія.

    Гравець повинен згадати будь-якого персонажа, а Акінатор повинен його відгадати. Загаданими персонажами можуть бути як реальні особистості, так і вигадані персонажі з фільмів, казок, комп'ютерних ігор тощо.

    Акінатор задає 40 питань. В нього є дві додаткові спроби (в кожній кілька додаткових питань) на випадок, якщо він не зміг відгадати загаданого гравцем персонажа за відведені 40 питань. Або ж, навпаки, він може задати менше питань, якщо зміг відгадати персонажа швидше. На кожне питання пропонується вибрати один з п'яти варіантів відповіді: «Так», «Можливо, частково», «Я не знаю», «Скоріше ні, не зовсім», «Ні». Акінатор починає з більш загальних питань, і кожне наступне питання має уточнюючий характер. Таким чином Акінатор фільтрує ймовірних чи невідповідних персонажів.


    Рис. 7 – Сторінка з експертною системою Акінатор

    Для прикладу загадаємо у якості персонажа кіберспортсмена Олександра Костилева. Акінатор вгадав його за 14 питань (рис. 8).


    Рис. 8 – Відповідь експертної системи Акінатор
    Висновок: Вивчено програмні реалізації додатків. Досліджено функції та можливості програм, здійснено низку експериментів.


    написать администратору сайта