Главная страница
Навигация по странице:

  • Календарно-тематичний план

  • Всього годин в осінньому семестрі 14,0

  • КТП-лекц-осінь-2к-МС-1-2-медицина. Лекції


    Скачать 15.33 Kb.
    НазваниеЛекції
    Дата29.11.2021
    Размер15.33 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаКТП-лекц-осінь-2к-МС-1-2-медицина.docx
    ТипДокументы
    #285084




    ЗАТВЕРДЖУЮ

    Декан медичного факультету № 1

    доц. Кліманський Р.П.

    _____________________



    Календарно-тематичний план
    лекцій з дисципліни «Анатомія людини, клінічна анатомія» для студентів 2 курсу (молодші спеціалісти) 1-2 групи медичного факультету № 1

    в осінньому семестрі 2021-2022 н.р.


    № з/п

    Тема лекції

    Кількість
    годин

    Дата



    Вступна лекція. Предмет і зміст анатомії людини, її значення в медицині. Методи вивчення анатомії і методологічні підходи. Історія розвитку анатомії людини як науки. Сучасні анатомічні школи. Розвиток кісток в філо- і онтогенезі. Точки скостеніння, зростання кісток. Класифікація кісток. Взаємозв'язок структури і функцій в будові тіла людини. Єдність організму і зовнішнього середовища.

    2,0

    07.09.21



    Череп. Розвиток мозкового та лицьового черепу в філо- і онтогенезі. Форми черепу. Вікові особливості будови черепу. Варіанти норми і аномалії розвитку черепу.

    2,0

    21.09.21



    Артросиндесмологія. Види з’єднання кісток. Класифікація суглобів, їх будова. Рух в суглобах.

    2,0

    09.10.21



    Міологія. М’яз як орган. Розвиток м’язової системи в філо- і онтогенезі. Класифікація м’язів. Допоміжний апарат м’язів. Морфофункціональна характеристика м’язів черевного пресу. Слабкі місця стінок черевної порожнини та їх прикладна значущість. Топографо-анатомічні особливості м’язів тулуба і кінцівок.

    2,0

    19.10.21



    Спланхнологія. Загальне уявлення про залози, їх будову, класифікацію. Залозиста тканина травної трубки. Великі залози травного тракту (печінка, вивідні жовчні шляхи, підшлункова залоза). Відділи травного тракту. Розвиток органів травної системи, серозних оболонок, утворення порожнин тіла. Очеревина, порожнина очеревини. Сальники, зв’язки, брижі, сумки, канали, кишені, поверхи та їх топографія.

    2,0

    23.11.21



    Дихальна система. Філо- та онтогенез органів дихання. Вплив навколишнього середовища на розвиток органів дихання. Загальний план будови дихальної системи. Верхні та нижні дихальні шляхи – ніс, гортань, бронхи, легені (загальна характеристика). Сегментарна будова бронхів та сосудів. Сегменти легенів. Топографія легенів, плеври. Особливості кровообігу у легенях у зв’язку з функцією газообміну. Вікова характеристика органів дихання у дітей.

    2,0

    21.12.21



    Сечова система. Нирки: філо- та онтогенез, зміна в онтогенезі тимчасових структур (переднирка, первинна нирка, постійна нирка). Будова нирок та особливості кровообігу в них у зв’язку з функціями, Сечовивідні органи: сечоводи, сечовий міхур (будова, функції), сечовивідний канал.

    2,0

    04.01.22

    Всього годин в осінньому семестрі

    14,0




    Зав. кафедри анатомії людини

    канд. мед. наук, доцент С.О. Дубина


    написать администратору сайта