Главная страница
Навигация по странице:

  • Педагогтің Т.А.Ә. Күні

  • Сабақтың тақырыбы

  • Ойлау дағдыларының деңгейі Жоғары ойлау дағдылары Бағалау критериі

  • Құндылықтарға баулу Құндылықтар

  • Пәнаралық байланыс география, әдебиет Алдыңғы білім

  • Сабақтың барысы Сабақтыңкезеңі Педагогтің әрекеті

  • Басталуы Басталуы: Ежелгі Грекия (эллиникалық әндер)

  • Ортасы Зерттеу және талдау М.

  • Құжаттармен жұмыс істеу өлшемдері

  • Аяқталуы Оқу тапсырмасы: "Грек империясының жылдам өсуінің себептері қандай» ЭссеРефлексия

  • лем тарихыны барысына сер еткен скери саяси оиалар ПедагогтіТ. А.


    Скачать 19.6 Kb.
    Названиелем тарихыны барысына сер еткен скери саяси оиалар ПедагогтіТ. А.
    Дата04.10.2022
    Размер19.6 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла10-ІІІ-д7.docx
    ТипДокументы
    #713152

    Қысқа мерзімді жоспар


    Бөлім

    Әлем тарихының барысына әсер еткен әскери -саяси оқиғалар


    ПедагогтіңТ.А.Ә.




    Күні:

    Қатысушылар саны:

    Қатыспағандар саны:

    Сынып:

    10

    Сабақтың тақырыбы

    Антикалық кезеңдегі әлемдік империялардың қалыптасуы

    Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

    10.3.2.1 -деректерді қолдана отырып грек -парсы соғыстарының мысалында ерте империялардың пайда болу процесін түсіндіру;


    Сабақтың мақсаты

    -грек-парсы соғыстары мысалында ерте империялардың пайда болу процесін, көздерін пайдалана отырып түсіндіру;

    Ойлау дағдыларының деңгейі

    Жоғары ойлау дағдылары

    Бағалау критериі

    Оқушылар:

    Империя, құлдық, жаулап алу сөздерінің мағынасын түсінеді,

    - картада империяның пайда болу дәуіріндегі мемлекеттердің өзгеруін табады;

    Тілдік мақсат

    Пәнаясында терминология және лексика:

    Пәнге тән Лексика және терминология

    Құндылықтарға баулу

    Құндылықтар:

    - жаһандық азаматтық

    - патриотизм

    - ұлттық сана-сезімі

    - Тәуелсіздік

    Пәнаралық байланыс

    география, әдебиет

    Алдыңғы білім

    империялардың пайда болу туралы мәлімет береді


    Сабақтың барысы

    Сабақтыңкезеңі

    Педагогтің әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Басталуы

    Басталуы: Ежелгі Грекия (эллиникалық әндер)

    Ежелгі Греция-ежелгі өркениеттің бесігі. Ежелгі грек мәдениеті жарқын және алуан түрлі, грек өнер туындылары тамаша және қайталанбас, грек полистері-ежелгі грек мемлекеттеріндегі адам сияқты әңгімеге арналған ерекше зат.

    Нұсқауларды орындаңыз, аталған тапсырмаларды орындаңыз, "ежелгі өркениет" жиынтық кестесін толтыруды бастаңыз

    Оқулық және презентация мәтінімен жұмыс

    Салыстыру үшін негіздер

    Ежелгі өркениеттер

    Ежелгі Шығыс

    Ежелгі Грекия

    Ежелгі Рим

    Оларда тұратын аумақтар мен тайпалар

     

     

     

    Өркениеттің негізі туралы аңыз

     

     

     

    Өмірді ұйымдастыру

     

     

     

    Құқық нысаны

     

     

     




    "ежелгі өркениет" жиынтық кестесін толтырады

    Мадақтау

    Арсланова О.В., Поздеев А.В. Развитие греческой цивилизации вв. - М.: ВАКО, 2005

    Стр 43-47, презентация(№1,2 қосымшалар))

    Ортасы


    Зерттеу және талдау

    М.Оқушыларға дерек көзінің мәтінін таратамыз және критерийлерге сәйкес құжаттардың маңыздылығын талдау және анықтау тапсырмасын береміз

    Құжаттармен жұмыс істеу өлшемдері:

    1. Жалпы ережелер Қашан және қайда пайда болды бұл құжат?

    2. Құжаттың авторы кім?

    3. Құжат мәтініндегі негізгі / жаңа ұғымдарды түсіндіріңіз.

    4. Құжат қоғамның қандай топтарының мүдделерін білдірді?

    5. Бұл құжаттың немесе оның жекелеген бөліктерінің бұрын болған басқа ұқсас мемлекеттердің құжаттарынан айырмашылығы неде?

    6. Бұл құжат мемлекетке, қоғамға қандай нәтиже немесе өзгеріс әкелді?
    Т.Грек империясы өсуінің тарихи картасын пайдалана отырып, тез жаулап алу себептерін және оның әлемдік тарихтың дамуы барысында пайда болуының маңыздылығын атаймын.Өз пікірін дәлелдейді.(Қосымша № 4)
    Пікір алмасу

    - Грек өркениеті қандай жолмен және неге ең жоғары нәтижелерге жетті?

    - Әлемдік мәдениетті байыту мақсатында грек мәдениеті неге әсер етті?

    Оқушыларға дерек көзінің мәтінін таратамыз және критерийлерге сәйкес құжаттардың маңыздылығын талдайды

    Өзара бағалау

    Өзін-қзі бағалау

    .(Қосымша № 3)

    Аяқталуы


    Оқу тапсырмасы:

    "Грек империясының жылдам өсуінің себептері қандай?» Эссе

    Рефлексия

    Бүгінгі сабақтан алған әсерім қаңдай?

    Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады


    «Өзін-өзі бағалау»

    А4, конспект



    написать администратору сайта