Главная страница
Навигация по странице:

  • Допомога у розв’язанні даних задач: https://vk.com/a.jurisprudent

  • ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ТА ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

  • ТЕМА 17. ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ГОСПОДАРСЬКИХ ВІДНОСИН У СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ Задачі

  • ТЕМА 18. ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ГОСПОДАРСЬКИХ ВІДНОСИН У ГАЛУЗІ БУДІВНИЦТВА

  • ТЕМА 21. ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

  • Вирішення задач з господарського права. Львівський державний університет внутрішніх справ юридичний факультет кафедра господарськоправових дисциплін


    Скачать 384.5 Kb.
    НазваниеЛьвівський державний університет внутрішніх справ юридичний факультет кафедра господарськоправових дисциплін
    АнкорВирішення задач з господарського права.doc
    Дата20.12.2017
    Размер384.5 Kb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлаВирішення задач з господарського права.doc
    ТипДокументы
    #12312
    страница3 из 3
    1   2   3

    https://vk.com/a.jurisprudent

    Група: https://vk.com/zadachi_po_pravu

    ТЕМА 13. ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ РИНКУ ЦІННИХ ПАПЕРІВ

    Ситуація 1

    Громадяни України Петренко, Мироненко, Оргулюк та інші, загалом двадцять осіб, вирішили створити фондову біржу. При цьому жоден з них не займався торгівлею цінними паперами. Зазначені особи мали намір сформувати статутний фонд біржі у розмірі 15000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    1. Чи можуть зазначені особи створити фондову біржу ?

    2. Які вимоги встановлені законодавством України щодо осіб, які можуть бути засновниками фондової біржі?

    3.Чи є якісь вимоги до розміру і порядку формування статутного фонду фондової біржі ?

    Ситуація 2

    Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку була зареєстрована фондова біржа ТОВ "Цінні папери".

    1. Чи правомірна реєстрація зазначеної фондової біржі ?

    2. Який державний орган реєструє фондові біржі ?

    3.Чи встановлена законодавством України організаційно-правова форма щодо фондових бірж? Обгрунтуйте свою відповідь, посилаючись на положення чинного законодавства України.


    Ситуація 3

    Статутом Фондової біржі "Майбутнє 2000" було передбачено, що остання займається організацією укладення угод купівлі-продажу цінних паперів та їх похідних від власного іме­ні та за дорученням клієнтів, виконує функції депозитарія, займається рекламною діяльністю, емісією цінних паперів з метою отримання прибутку.

    Дайте правовий аналіз статуту Фондової біржі "Майбутнє 2000”. Обгрунтуйте свою відповідь, посилаючись на відповідні положення чинного законодавства України.


    ТЕМА 14. ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЦІН ТА ЦІНОУТВОРЕННЯ
    Допомога у розв’язанні даних задач:

    https://vk.com/a.jurisprudent

    Група: https://vk.com/zadachi_po_pravu

    Ситуація:

    До територіального відділення Антимонопольного комітету звернулося підприємство з проханням перевірити обґрунтованість цін і тарифів на ритуальні послуги, що застосовує державне комунальне підприємство "Комбінат благоустрою".

    Під час розгляду справи було встановлено, що комунальне підприємство, займаючи монопольне становище на регіональному ринку послуг, встановлює на них ціни, що значно перевищують ціни на такі послуги в інших містах Криму.


    ТЕМА 15. ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ТА ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ


    Ситуація 1

    Приватне підприємство “Мрія”, прагнучи отримати фінансову підтримку з боку держави (в т.ч. пільги в оподаткуванні), започаткувало виробництво інноваційної продукції. Чи досить цього кроку для отримання бажаної підтримки?

    За яких умов підприємство може отримати статус інноваційного?

    Які види та форми фінансової підтримки Ви знаєте? За яких умов і в якому порядку вона має надаватися?

    Ситуація 2

    Двоє громадян із значним досвідом науково-дослідної роботи (один - у конструкторському бюро одного з державних підприємств, інший - в державному науково- дослідному інституті) вирішили створити мале підприємство, яке б здійснювало інноваційну діяльність. Але між ними виник спір щодо вибору організаційно-правової форми та типу підприємства.

    Що таке інноваційна структура, які бувають типи цих структур та в якому порядку вони набувають цього статусу?

    Чим відрізняється інноваційне підприємство від інноваційної структури?

    Яку пораду можна дати засновникам з врахуванням комплексу аспектів (наявність у них відповідного досвіду та навичок, відсутність значних коштів і прагнення мінімального ризику від участі в такому підприємстві, наявність інформації про потенційних суміжників і замовників та ділові зв’язки з ними)? Обґрунтуйте свої пропозиції.


    Ситуація 3

    У акціонерного товариства, що здійснює виробничу діяльність (виготовлення вентиляційного устаткування), виникла потреба у створенні структури, яка б забезпечувала його комплектуючими. Серед членів наглядової ради виникла дискусія щодо найбільш прийнятного різновиду корпоративної форми інвестування в даному випадку, зокрема:

    1. відокремленого підрозділу АТ;

    2. дочірнього унітарного підприємства;

    3. товариства з обмеженою відповідальністю.

    Які переваги та недоліки зазначених різновидів корпоративного інвестування? Який з них Ви б рекомендували обрати в даному випадку і чому?

    Ситуація 4

    Кілька розташованих в одному місті (Полтаві) господарських організацій, що спеціалізуються на капітальному будівництві (проектна організація, дві будівельні організації, інвестиційний банк та страхова компанія), прагнучи координувати свою діяльність з метою підвищення її ефективності, вирішили створити для цього відповідну структуру (організацію). Однак постало питання вибору форми такої організації: господарське об’єднання чи холдингова група?

    Чим мають керуватися в даному випадку ініціатори створення подібних структур? Чим вони відрізняються? Які переваги кожної з них?

    В яких випадках корпоративного інвестування постає проблема укладення засновницького договору?

    Ситуація5

    Громадянин П. Ковалевський, успадкувавши (а) цінні папери на суму 120 тис. грн. та (б) 350 тис. грн. готівкою, вирішив їх інвестувати з метою отримання прибутку, використавши корпоративну форму інвестування.

    Який шлях (заснування чи участь у діючий організації/підприємстві) та організаційно- правову форму (вид) підприємства/організації можна порадити гр. П. Ковалевському , якщо він:

    1. має економічну освіту та навички роботи аудитором?

    2. не має наміру брати безпосередньої участі у заснуванні та діяльності організації/підприємства, крім участі у комітеті з питань аудиту наглядової ради;

    3. бажає залучити до інвестування свого сина - директора ТОВ з продажу та ремонту комп’ютерів;

    4. заінтересований у можливості в будь-який час повернути свої інвестиції.

    Обгрунтуйте свою пораду

    ТЕМА 17. ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ГОСПОДАРСЬКИХ ВІДНОСИН У СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ

    Задачі:

    1.Між Агрофірмою "Рубежівка" та малим приватним підприємством "Берегиня" було досягнуто усної угоди при укладанні договору про реалізацію останньому 300 т. пшениці 3­го класу. Агрофірма "Рубежівка"повинна була продати МПП "Берегиня" протягом 7 днів проект договору постави пшениці з обумовлення строків поставки та вартості товару. Отримавши проект договору МПП "Берегиня" не погодилося з ним і направило Агрофірмі "Рубежівка" протокол розбіжностей з підписаним договором. Агрофірма "Рубежівка" з редакцією протоколу розбіжностей непогодилася і направила свої зауваження до протоколу. Чи правомірні дії Агрофірми "Рубежівка"? Яким чином повинні бути врегульовані розбіжності?

    ТЕМА 18. ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ГОСПОДАРСЬКИХ ВІДНОСИН У ГАЛУЗІ БУДІВНИЦТВА


    Ситуація 1.

    Державне акціонерне товариство за рахунок виділених бюджетних коштів мало побудувати нові виробничі потужності. Вартість будівництва - понад 75 млн. грн. Проектно- кошторисна документація була розроблена проектно-вишукувальним інститутом «Промбудпроект».

    В який спосіб може здійснюватися будівництво?

    Який порядок укладення договорів підряду на будівництво об’єктів, що фінансуються за рахунок бюджетних коштів?

    Який тип підрядного будівельного договору може бути використаний в даному випадку?

    Ситуація 2

    Комерційний банк «Інвестбанк» прийняв рішення про будівництво приміщень двох філій. Через відсутність у штаті банку фахівців з проектування та будівництва перед банком виникла проблема вибору проектних та будівельних підрядників, розміщення замовлень на проектування та будівництво, оцінки виконаних підрядниками робіт тощо.

    Яким чином банк може розв ’язати ці проблеми і забезпечити захист своїх інтересів на всіх стадіях будівництва (проектування та будівництва)?

    Який вид договору доцільно використати в даному випадку?

    Якими нормативно-правовими актами слід керуватися в даному випадку?

    Назвіть умови договору, що мали б забезпечити врахування та захист інтересів комерційного банку як замовника-інвестора.
    ТЕМА 21. ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
    Дайте юридичну консультацію:
    1.Чи правомірно нараховувати пеню за порушення українським резидентом строку здійснення операції з давальницькою сировиною при закупівлі давальницької сировини на митній території України іноземним замовником?

    2.Який порядок здійснення розрахунків за переробку, обробку, збагачення або використання давальницької сировини при здійсненні операцій із давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах і чи дозволяється суб'єкту підприємницької діяльності змінювати форму розрахунків за переробку, збагачення або використання давальницької сировини?

    3.Чи дозволяється продовження строку здійснення операцій із давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах і якщо так, то на який максимальний строк?

    4. У яких випадках рівень вартості давальницької сировини має становити 80% вартості готової продукції для того, щоб така операція кваліфікувалась як операція з давальницькою сировиною у сфері зовнішньоекономічних відносин?

    5. Чи є рішення місцевих податкових інспекцій щодо продовження строку погашення векселів, письмових зобов'язань окремим підприємствам підставою для застосування пільг стосовно готової продукції, що ввозиться після переробки давальницької сировини?

    6. Під час ввозу давальницької сировини був оформлений вексель, але переробка сировини виявила значні порушення у технології через неякісний її склад. Чи можна погасити вексель на підставі документів, що засвідчують повернення нерезиденту отриманої давальницької сировини на підставі невідповідності його характеристик вимогам контракту або технології?

    7. У якій валюті необхідно вказувати загальну вартість імпортованих (експортованих) товарів (робіт, послуг) за бартерним договором?

    8. Який порядок нарахування пені за порушення законодавчо встановлених строків розрахунків за товарообмінними (бартерними) операціями юридичними особами — суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності?

    9. Який порядок нарахування пені фізичним особам — суб'єктам зовнішньоекономічної діяльності за порушення законодавчо встановлених строків розрахунків і товарообмінних (бартерних) операцій?

    10.Чи передбачений законодавством перелік операцій, при здійсненні яких дозволяється (за наявності індивідуальної ліцензії) перевищення 90-денного строку розрахунків за бартерними операціями?

    11. Належні за бартерним договором імпортні товари підприємство в 90-денний термін не одержало. Із позовною заявою про стягнення заборгованості воно звернулося до арбітражного суду. Чи має нараховуватись у цьому випадку пеня за порушення строків ввезення товарів, імпортованих за бартерним договором?

    12. Яку майнову відповідальність несуть суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності за порушення законодавства про бартер?

    13. Якими документами має бути засвідчена (підтверджена) дата виникнення, термін і дата закінчення дії форс-мажорних обставин?

    14.Чи поширюється дія ст. 258 Цивільного кодексу України на нарахування пені за порушення вимог ст. 1 і 2 Закону "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті"?

    Ситуація 1

    Іноземна акціонерна компанія (ІАК) вирішила заснувати в Україні дочірнє підприємство з 100% іноземним капіталом.

    1.Яка організаційно-правова форма може бути використана в даному випадку?

    2. Чи присутні в даному випадку всі характерні ознаки зовнішньоекономічної діяльності?

    3. В чому полягатиме специфіка такого підприємства?

    4. Що необхідно зробити ІАК для створення свого дочірнього підприємства на території України?

    Ситуація 2

    Австрійське ТОВ і українське приватне підприємство домовилися про спільне будівництво туристичного комплексу в Карпатському регіоні, проте виникло питання щодо форми співробітництва.

    1.Які варіанти можна їм запропонувати?

    2.В чому переваги та недоліки застосування корпоративної форми (шляхом створення спільного підприємства) та договірної форми співробітництва?

    3. Який договір може бути укладений в даному випадку?

    4. Чи передбачені чинним законодавством пільги майнового характеру у разі укладення договорів за участю іноземного інвестора?

    Тема 22. ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ

    Ситуація 1

    Приватному підприємцю, зареєстрованому в Закарпатській області, приятель порадив домагатися отримання пільг (насамперед податкових), передбачених Законом України. «Про спеціальну економічну зону «Закарпаття».

    Яким суб ’єктам надається пільговий режим господарювання у спеціальних (вільних) економічних зонах?

    Якими нормативно-правовими актами передбачаються спеціальний митний режим, податкові пільги для суб’єктів спеціальної (вільної) економічної зони?

    Ситуація 2

    Міська рада на своєму сесійному засіданні ухвалила рішення про передання в концесію строком на 8 років розташованого на околиці міста старого вкрай занедбаного приміщення готелю, що перебував у комунальній власності і потребував реконструкції. Консорціум «Мальовничі міста України» - єдиний потенційний концесіонер, що погодився на реконструкцію та експлуатацію цього готелю, враховуючи значний туристичний потенціал регіону, не був згодний з занадто коротким строком концесійного договору, що пропонувався міською радою.

    На який термін може укладатися концесійний договір?

    В якому порядку він укладається?

    Які істотні умови концесійного договору?

    Чи підлягає він реєстрації?

    Що необхідно для встановлення концесійних відносин у даному випадку?
    Допомога у розв’язанні даних задач:

    https://vk.com/a.jurisprudent

    Група: https://vk.com/zadachi_po_pravu




    Ситуація 2


    1   2   3


    написать администратору сайта