Главная страница
Навигация по странице:

  • Бөлім : 6.2. X ғасыр –XIII ғасырдың басындағы Қазақстан Сабақтың тақырыбы

  • Сабақтың барысы Уақыты Кезеңдері Педагогтің іс-әрекеті

  • 1 топ. Наймандар

  • Үй тапсырмасын тексеру «Галерея» әдісі

  • Дескриптор: -Өткен сабақты есіне түсіреді;-Сұрақтарға нақты жауап береді.Жалпы - 1 балл

  • Жаңа сабақты ашу «Домино » әдісі Ойлау қабілетін арттырады

  • Жаңа сабақ Дәптермен жұмыс «INSERT» әдісі Айтылған мәліметті тыңдау бойынша түртіп алу әдісі

  • 1-тапсырма. Оқушыларға келесі тақырыптар бойынша,сұрақтар дайындалып қорғау тапсырмасы беріледі.

  • Жалпы - 3 балл Сабақты бекіту Тест жұмысы

  • Дескриптор: - Топпен ақылдасады- Тестке дұрыс жауап бередіЖалпы - 3 балл

  • 2 балл 2 сұраққа жауап берегн топ мүшелеріне 1 балл

  • Кері байланыс. Жұдырық, Алақан, Иық адісі Жұдырық

  • феодал ашық сабақ қмж-2. Малімні атыжні Майлыкент жом пнСынып


    Скачать 1.65 Mb.
    НазваниеМалімні атыжні Майлыкент жом пнСынып
    Дата12.12.2022
    Размер1.65 Mb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлафеодал ашық сабақ қмж-2.doc
    ТипДокументы
    #840386

    Мұғалімнің аты-жөні:

    Майлыкент ЖОМ

    Пән/Сынып:

    6 «А»

    Бөлім :

    6.2. X ғасыр –XIII ғасырдың басындағы Қазақстан

    Сабақтың тақырыбы:

    Қыпшақ хандығы

    Зерттеу сұрағы; Не себепті Еуразия даласы Дешті Қыпшақ деп аталды?

    Оқу мақсаты:

    6.3.1.3 ғасыр-XIIIғасырдың басындағы мемлекеттердің даму ерекшеліктерін түсіндіріп олардың ұқсастықтарымен айырмашылықтарын анықтау

    6.3.2.4. Қыпшақтардың Еуразия тарихындағы орнын анықтау

    Бағалау критерийі:

    - Феодалдық шаруашылық түрлерінің ерекшеліктерін анықтайды;

    - Феодалдық қоғамның әлеуметтік құрылымын жіктейді.

    Сабақтың барысы

    Уақыты

    Кезеңдері

    Педагогтің іс-әрекеті

    Оқушының іс-әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    Қызығушылықты ояту.

    Ұйымдастыру кезеңі:

    1. Оқушылармен амандасу, түгендеу.

    2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

    «Атамекен әнін айту



    3.Оқушыларды топтарға біріктіру

    Топқа бөлу.

    1 топ. Наймандар

    2 топ. Керейттер

    3 топ. Жалайырлар

    Аты аталған топтарды қағазға жазып қоямын. Оқушы таңдаған сөзін алып қай топқа қатысты сол топқа отырады.

    Әр топтағы оқушылардың арасынан таңдап ұпай кестесін шығарып қою


    Интербелсенді тақта, слайд,

    бейнеленген қима қағаздар топтамасы




    Үй тапсырмасын тексеру

    «Галерея» әдісі

    Оқушылардың сөйлеу қабілетін дамыту әдісі
    Жеке жұмыс



    1.Найман мемлекетін хандар басқарды. (Ия)

    2.Кейнгі Қазақ даласындағы кіші жүз аймағындағы керейттер тайпасы және орта жүзде Керей тайпасы бар.(Ия)

    3.Наймандар 1218ж Моңғолдарды ойсырата жеңді (Жоқ)

    4.Жалайырлар 10 бөліктен тұрды және түменбасын хандар сайлады(Ия)

    5.Керейт мемлекетінің астанасы Балықты (Орхон өзенінің бойында).(Жоқ)

    6.Керейттер билеушілері: Бұйрық Даян КүшБлік Инонч білге.(Жоқ)

    7.Батыста Шыңғыс тауымен шығыста Қарақорымға дейнгі жерді Найман ұлысы мекендеді (Ия)

    Әр оқушы жеке жұмыс жасайды.Ілулі тұрған сұрақтармен танысп ия немесе жоқ деген жауап жазады.


    Дескриптор:

    -Өткен сабақты есіне түсіреді;

    -Сұрақтарға нақты жауап береді.
    Жалпы - 1 балл

    Стикерлер

    А3 қағазы

    Презентация






    Жаңа сабақты ашу

    «Домино » әдісі

    Ойлау қабілетін арттырады

    Оқушылардың зейінін арттыру әдісі
    Жеке жұмыс

    Жаңа тарау тақырыбы шатасқан әріптер арасына жасырып «цйфшвлмжьфеодализмдрмсинглыюмра» слайд арқылы көрсетемін

    Шатасқан әріптердің ортасынан жаңа тараудың атын табады

    Дескриптор:

    -Әріптерді зерттейді

    -Жаңа тараудың атын табады
    Жалпы - 1 балл

    Презентация



    Жаңа сабақ

    Дәптермен жұмыс
    «INSERT» әдісі

    Айтылған мәліметті тыңдау бойынша түртіп алу әдісі

    Жеке жұмыс

    Бүгін сабақта танысатын негізгі ұғымдар: Дешті Қыпшақ-қыпшактар даласы,ялакуг-құл, половшылар-далалықтар,тоқсоба-тоғыз тайпа,бөрілер –ең беделді тайпа.

    Тақырып бойынша мәліметпен таныстыру

    Мұғалім презентацияда көрсеткен жаңа терминдер мен қажетті мәліметтерді дәптерге жазып отырады

    Бағалау критерийлерін ұсыну

    Презентация

    Жұмыс дәптері



    1-тапсырма. Оқушыларға келесі тақырыптар бойынша,сұрақтар дайындалып қорғау тапсырмасы беріледі.
    Жұптық жұмыс.

    1-топ.Қыпшақтардың этникалық құрылымын анықтайды.

    2-топ.Қыпшақтардың саяси қоғамдық жағдайларын анықтайды.

    3-топ.Қыпшақтардың тұрмысы мен шаруашылығы.

    Барлық оқушыларға бірде берілген тест тапсырмасын топпен ақылдаса отырып дұрыс жауабын жоғары көтереді

    Дескриптор:

    - Қыпшақтардың этникалық құрылымын талдайды(кем дегенде 2 ерекшелігін табады)

    -Қыпшақтардың қоғамдық саяси жағдайларын талдайды(кемдегенде 3 ерекшел»г»н табады)

    -Қыпшақтардың шаруашылығы мен тұрмысын талдайды.
    Жалпы - 3 балл


    Сабақты бекіту

    Тест жұмысы

    «Plickers» әдісі

    (оқушылардың білімін жылдам бағалауға арналған ыңғайлы бағдарлама)

    Осы әдіс арқылы оқушылардың қажеттілігін ескере отырып тақырыпты меңгергенін анықтау

    Топтық жұмыс


    «PLICKERS» бағдарламасы арқылы тексеремін. Интерактивті тақтаға Plickers сайтында дайындалып қойылған тест көрсетіледі. Qr кодты телефонмен сканерлеу арқылы дұрыс жауабын тез анықтаймын

    Барлық оқушыларға бірде берілген тест тапсырмасын топпен ақылдаса отырып дұрыс жауабын жоғары көтереді

    Дескриптор:

    - Топпен ақылдасады

    - Тестке дұрыс жауап береді
    Жалпы - 3 балл (топқа:

    • 4 сұраққа жауап берген топ мүшелеріне 3 балл

    • 3 сұраққа жауап берген топ мүшелеріне 2 балл

    2 сұраққа жауап берегн топ мүшелеріне 1 балл

    Plickers сайты

    Әр топтың Qr коды

    Смартфон

    Интерактивті тақта


    Кері байланыс.

    Жұдырық, Алақан, Иық адісі

    Жұдырық-барлық мағлұмат түсінікті. Алақан-әліде оқитыным бар. Иық-мен бүгінгі сабақты толық түсіндім және сыныптастарыма көмекке келуге дайынмын.








    написать администратору сайта