|
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні: Нусипова З.А. дайындады
|
Сабақ №
| Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
|
Сынып:10
|
Сабақ тақырыбы
| Қолхат
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
| Қолхат
|
Сабақ мақсаттары
| Барлық оқушылар қолхатты ауызша немесе жазбаша түрде көрсету.
Басым бөлігіқолхатқа мысалдар келтіру, өмірде қолдана алу;
Кейбір оқушылар:қолхатты жете түсініп, өмірмен байланыстырып қолдану.
|
Бағалау
критерийлері:
| 1.Қолхатты келтіре алады.
2 Қолхатты түрлендіріп, деңгейлік тапсырмаларды орындай алады.
3. Қолхатты жете түсініп, алған білімдерін өмірмен байланыстыра алады.
|
Пәнаралық байланыс:
| Іс-қағаздар
|
Алдыңғы білім
| Өмірбаян,арыз, өтініш,түсініктеме
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
| Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
| Ресурстар
|
Сабақтың басы
0-3 мин
«Білу, түсіну » тапсырмалары»
3 мин
| І. Ұйымдастыру.
Оқушылармен амандасу, сыныпты түгендеу. Әр оқушы бағалау парағы таратылады
«Гүлмен тілек»
(сергіту бір – бірлеріне жылулық сыйлау)
«Үйшік» әдісі арқылы оқушыларды отырғызу
ІІ. Үй тапсырмасының орындалуын тексеру.
«МИКС» әдісі арқылы ( жұптық, топтық жұмыс)
Іс қағаздар түріне өтірік өлең құрастыру Іс қағаздар түрлеріне 10 сөйлемнен тұратын шағын эссе Іс қағаздар түріне әнге салып өлең құрастыру Іс қағаздар түріне ертегі құрастыру Іс қағаз түрінің біреуіне мысал келтіру
Үй тапсырмасын бағалауға арналған дескриптор:
- Іс-қағаздар түрлерін, анықтамасын білді;
- Іс-қағаздар түрлерін ажырата жазды:
- Іс-қағаздар түрлеріне мысалдар келтіре алды .
ҚБ –Мұғалім ауызша кері байланыс жасайды
Тамаша! Жарайсыңдар оқушылар! « Мадақтау» әдісі
|
бағалау парағы,
белсенді тақта,
постер
|
Сабақтың ортасы
|
| Жаңа сабақ. «Мағынаны ажырату» кезеңі.
«Автобус аялдамасы» әдісі
(қабырғаға сенімхат, қолхат, хат, өмірдастан туралы білетіндерін жазады) «Дауыстап ойлау» әдісі арқылы жаңа сабақты меңгерту мәтінмен жұмыс 5 мин Жұптаса отырып берілген тақырыпты біреуі дауыстап оқиды, екіншісі тыңдай отырып ой түйеді. Бір- біріне түсіндіреді
Сенімхат Қолхат Хат Өмірдастан ҚБ – « 2 жұлдыз, 1 тілек (топтар бір-біріне)» арқылы бағалау. Дамытушылық кезең
Оқушыларға іс-қағаз түрлері беріледі
1 топ: Сенімхат жазу
2 топ: Қолхат жазу
3 топ: Хат жазу
4 топ: Өмірдастан жазу Тест
Семантикалық карта
| Жеке адам өмірін баяндау
| 1 дана болып А4 қағазына қолмен жазылады. Түзетілсе жарамсыз
| Жеке адамдардың пікірлесу, бір-бірінен қашық жүргенде баланыстырады.
| Куә адамдар қолын қояды. Ақша құнды дүние алынысы мен құнын жоятын құжат
| Ө
|
|
|
|
| Қ
|
|
|
|
| С
|
|
|
|
| Х
|
|
|
|
|
Бағалау критерий:
іс-қағаз түрлерін түрлендіріп, деңгейлі тапсырмаларды орындай алады. ҚБ – жұлдызшалар тарату
|
оқулық
белсенді тақта, слайдтар, кесте, жұмыс дәптері, қалам
Дидактикалық материалдар
|
Сабақтың соңы
| Рефлексия:
Кері байланыс «Бес саусақ» әдісі
Оқушылар ақ параққа алақандарын қойып. Қаламмен айналдырып өтеді. Осыдан соң сабақ туралы мынандай сұрақтарға жауап береді
«Бас бармақ» Бүгінгі сабақта ең құнды мәселе не болды ?
«Балалы үйрек» Қалай жұмыс жасадым, кімге көмек бердім ?
«Ортан терек» Мен бүгін білім мен тәжірибе алдым ?
«Шылдыр шүмек» Сабақ маған ұнадыма? Неліктен?
«Кішкене бөбек» Мен сабақта өімді қалайша сезіндім ?
формулаларын білемін және есептер шығаруда қолдана аламын, энергияның сақталуы мен айналу заңын түсіндім, өмірмен байланысын ажырата аламын.
| .
Бес саусақ жапсырылады
|
Саралау–оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
| Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
| Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
саралау тапсырмалары
|
| Қазақ тілі кабинетінде қауіпсіздік техникасын сақтау ережесін білу.
|