Главная страница
Навигация по странице:

  • Мектебі

  • Сабақ барысы

  • 2 тапсырма Оқушылардан қалыптастырушы бағалау алу мақсатында төмендегі кестені ұсыну: Көмір, алмаз, сүт, майонез, дистилденген су, шәй№3 тапсырма

  • «Тәжірибе жасау» І топ.

  • Таза заттар Қоспалар

  • Мектебі М.темісов атындаы орта мектеп Малімні атыжні


    Скачать 32.61 Kb.
    НазваниеМектебі М.темісов атындаы орта мектеп Малімні атыжні
    Дата12.01.2021
    Размер32.61 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаdocx1549018163.docx
    ТипДокументы
    #167480


    Күні: 22.11.2018 ж

    Сынып: 5

    Мектебі: М.Өтемісов атындағы орта мектеп

    Мұғалімнің аты-жөні: Нұрболатқызы Айнұр

    Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

    Сабақтың тақырыбы

    Таза заттар қоспалар

    Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

    5.3.2.1 қоспалар мен таза заттарды ажырату

    5.3.2.2 қоспалардың түрлерін сипаттайды және бөлу әдістерін ұсыну

    Сабақтың мақсаты

    Қоспа және таза заттың не екендігін білуге. Таза зат пен қоспаның не екендігін, олардың түрлерін атап айтуға. Таза зат пен қоспаның не екендігін, олардың түрлерін, қалай ажырату керек екенін айта алады және тәжірибе жасауға үйрету.

    Жетістік критерийлері

    Қоспаларды бөлу әдістермен танысу, негізгі әдістерді (сүзу, булану) үйрену;

    қауіпсіздік ережелерін сақтап, нұсқаулық бойынша жұмыс істеу және химиялық тәжірибе туралы қорытынды жасау дағдыларын қалыптастыру.

    Құндылықтарды дарыту

    Оқушылардыбір-бірінедегенқұрметкөрсетуінетәрбиелеу.

    Пән аралық байланыс

    Ағылшын тілі,

    АКТ қолдану дағдылары

    Аудиожазба ,таныстырылым.

    Тілдік құзыреттілік

    Табиғат-зат

    Сабақ барысы

    Сабақтың жоспарланған кезеңдері

    Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру


    «Суреттер сөйлейді» стратегиясы

     (Суреттердің анықтамасына жауап беру)

    1 тапсырма

    Үй тапсырмасы жұптық жұмыс




    Таратпа материалдар


    Сабақтың ортасы



    Таза зат пен қоспалардың молекулаларының бейнесін көрсетіп, видео ұсыну арқылы сабақтың тақырыбын ашу.

    Таза зат дегеніміз не?

    Олар қандай түрлерге бөліненді?

    Қоспа дегеніміз не?

    Олар қандай топтарға бөлінеді?

    Осы сұрақтарды қою арқылы мұғалім оқушыларға жауап беруге жетелейді.

    Мұғалім әдісті түсіндіріп кетеді.

     Жаңа тақырыпты өздігінен меңгерту, ресурс тарату, шығару.

    2 тапсырма

    Оқушылардан қалыптастырушы бағалау алу мақсатында төмендегі кестені ұсыну:

     Көмір, алмаз, сүт, майонез, дистилденген су, шәй
    3 тапсырма

    «Тәжірибе жасау»

    І топ.Сүзу арқылы қоспаны ажырату

    Дескриптор:

    • Алдарыңыздағы ағаш ұнтақтарын ыдыстағы суға салыңыздар

    • Араластырыңыздар

    • Қолдарыңызға сүзгіш алыңыздар

    • Сүзгіш арқылы ағаш ұнтағы бар ыдыстағы суды келесі ыдысқа құйыңыздар

    • Бұл тәжірибеде нені байқадыңыздар?

    ІІ топ.Магнитпен тарту әдісі арқылы қоспаны ажыраты

    Дескриптор:

    • Ыдыстардағы бор ұнтақтары мен темір ұнтақтарын араластырыңыздар

    • Қолдарыңызға магнитті алыңыздар

    • Магнитті бор мен темір ұнтағына жақындатыңыздар

    • Бұл тәжірибеде нені байқадыңыздар?

    ІІІ топ.Тұндыру арқылы қоспаны ажырату

    Дескриптор:

    • Алдарыңыздағы ыдыстардың біршісіне тұз, екіншісіне құмды салыңыздар

    • Қолдарыңызға қасықты алып жақсылап араластырыңыздар

    • Кішкене уақыт тұндырып қойыңыздар


    Таза заттар

    Қоспалар






    Бұл тәжірибеде нені байқадыңыздар


    Таныстырылым, видео, оқулықпен жұмыс

    Карточка

    Сүзгі, құм, тұз, стакан, магнит, темір ұнтағы, бор, ағаш ұнтағы,


    Аяқталуы



     Әріптер сыры А, С, Қ, Х, Д, Т, С әріптерін оқушыларға ұсыну арқылы сабақта осы әріптерге байланысті кездескен жаңа сөздерді немесе анықтамаларды жазады. Парақшаның келесі бетіне оқушылар кері байланыстарын жазады?


    Таратпа материал

    Сабақтың соңы


    Үй тапсырмасы

    1. Құдықтан шыққан лай суды қалай тазартып алуға болады?

    2. Рафинад қанты мен құмшекердің ұқсастығы неден байқалады?

    3. Келесі заттар берілген: ауа, қар, мұз, бұлақ суы. Олардыңарасында таза заттар бар ма? Дәләлдеңіздер.


    Күнделік

    Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

    Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.

    Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

    Мен 5 А сыныбына 22 қараша күні жаратылыстану пәнінен ашық сабақ өткіздім. Сабақты ең алдымен сәлемдесумен бастап, әрі қарай оқушыларға таратпа материалдар ұсыну арқылы оқушыларды топтастырдым. Топтың аты ағылшын тілінде жазылды және сурет орталастырылған. Оқушылар қолдарындағы суреттерді топтағы суреттермен, ағылшын әріптерімен сәйкестендіре отрыпы, өз топтарын тапты. Жаңа сабақты бастамас бұрын жұптық жұмыс ретінде үй тапсырмасын алдым. Оқушыларға өткен тақырыпқа байланысты суреттер таратылып берілді, сол бойынша оқушылар өздерінің жұптарымен сол суреттің анықтамасын айтты.

    Одан кейін оқушылар бірін-бірі бас бармақ әдісі арқылы бірін –бірі бағалады.

    Жаңа сабақты бастамас бұрын оқушыларға видео ұсындым. Таныстырылым арқылы жаңа тақырып бойынша оқушлыраға мәлімет берілді.

    Пәнаралық байланыс

    Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
    АКТ
    Құндылықтармен байланыс (тәрбие)

    Қолдау көрсету.

    Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.


    Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)


    Математика сабағы

    Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.


    написать администратору сайта