Сабақ: №
| Мектеп: « № Б.Сүлейменов ЖОББМ» КММ
|
Күні :
| Мұғалімнің аты – жөні : Ташенов Абай Қонысбайұлы
|
Сынып :
| Қатысқандар: Қатыспағандар:
|
Бөлім № 2
| Өзгертілген командалық ойын
|
Оқу мақсаты
| 5.1.3.3 Қарапайым арнайыспорттық техникаларды орындау кезіндегі дағдылармен реттілікті білу және анықтау.
|
Сабақтың тақырыбы
| Ойынның техникалық тәсілдерін үйрету
|
Сабақтың мақсаты
| Қозғалыс үйлесімділігін, ойын техникасын жалғау дағдыларын жетілдіру.
|
Сабақ мақсаттары
| Барлық оқушылар орындай алады :
|
Алаңда орналасуды біледі
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады :
|
Допты төменнен қабылдай алады
|
Кейбір оқушылар орындай алады :
|
Допты төменнен ойынға қоса алады
|
Тілдік мақсат
|
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:
|
Ысқырық ,дайындал
|
Талқылауға арналған сұрақтар :
|
Қозғалмалы ойындарға қандай ойындар жатады?
|
Не себепті .... деп ойлайсыз?
|
Қарым-қатынас ,оқушылар бірін бірі жақсы түсінісу
|
Ишара :
|
Ойынды баста
|
Алдыңғы оқу:
| Волейбол ойыны
|
Жоспар
| қысқа мерзімді жоспар
|
Жоспарланған уақыт
| Жоспарланған жаттығу түрлері
| Ресурстар
|
Басы
| Саптық жаттығулар.
Оңға, солға, артқа бұрылу.
Жүру жаттығулары: аяқтың ұшымен қол жоғарыда, қол желкеде өкшемен, қол белде табанның ішкі, сыртқы қырымен, қол алда жартылай отырып, жүру.
Жүгіру жаттығулары: баяу жүгірістен залдың шетімен айналып қарқынды жүгіріске ауысу.
Жалпы дамыту жаттығулары. деңгейінде басты оңға, солға айналдыру.
Екі қолды шынтақтан бүгіп иықтан ұстап алға 10рет артқа 10рет айналдырамыз Оң қолды белге қойып сол қолды бастан асыры оңға 5рет солға 5рет иілеміз Екі аяқты иық кеңдігіндей ашып оң қолды сол аяққа, сол қолды оң аяққа тигізу Қолды білектен айналдыру Екі қолды тізеге қойып
айналдыру.
Қол белде,белді айналдыру Қолды көтеріп-түсіру,
дем шығару, денені қалыпқа келтіру
|
|
Ортасы
| Оқушыларды үш командаға бөліп, волейбол добы мен жоғарыдан қабылдатып ойнату.
1.Допты төменнен қабылдау.
2. Допты төменнен ойынға қосуды үйрету
3. Алаңда орналасуды үйрету
|
|
Соңы
| Қалыпқа келу жаттығулары. «Тыныс алу жаттығуының 1 нұсқасы» екі қолды жоғары көтеріп демді ішке тартып төмен еңкейіп дем шығару қолды төмен түсіреміз. 1-ауаны ішке тарту, 2- ауаны шығару.3- ауаны ішке тарту, 4-қалыпқа келу
Қалыптстырушы бағалау.
Үйге тапсырма.
оқушыларға екі қолмен жоғарыдан 5-6 рет шеку, допты төменнен 5-6 рет шеку.
|
|
Қосымша ақпарат
|
|
|
Саралауға – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырмасы қалай түрлендіресіз?
Оқушыларды қабілет деңгейлеріне қарай әртүрлі топқа бөлдім.
1-«қол добы» тобында жоғары көрсеткіш көрсеткен балалар
2- «кіші футбол» орташа көрсеткіш көрсеткен балалар
3- «Волейбол» төменгі көрсеткіш көрсеткен балаларға сараланған тапсырмалар бердім.
1-«қол добы» тобына қолды белге ұстап 10-15 рет бір орында секіру
2-«Кіші футбол» тобына екі қолды шынтақтан бүгіп 10-15 рет айналдыру
3-«Волейбол» тобына
Екі қолды алдыға 10 артқа10 рет айналдыру
| Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
Бағалау критерийі
1-оқушылардың алаңда орналасуды білуі - 5балл 2- допты төменнен қабылдауы 3-4 бала орындай алмады -4 балл
Допты ойынға төменнен қосу 2-3 бала орындады көбісі орындай алмады-3балл. 2-допты екі қолмен жоғарыдан жармен ойнау жерге түсірмесе -5балл
Кішкене допты 1-2 рет түсіріп алса-4бал. Жие түсіріп алса-3балл. 3-Допты төменнен ойынға қосу барлығы қосалса (кегли)-5балл.
Допты 2-3 бала өткізе алмаса (кегли)-4балл.
Допты ойынға жартысы қоса алмаса (кегли)-3балл. Допты ойынға мүлде қоса алмаса(кегли)-0 балл.
| Пәнаралық байланыс – Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ – мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі).
|
|
|
|
Рефлексия
Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді?
Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?
| Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
Сабақ жақсы деңгейде өтті.
Команда құрамында бірлесе жүмыс жасауды, алаңда орналасуды,допты төменнен қабылдауды, допты төменнен ойынға қосуды үйренді.
Тапсырмалар сәйкес болды
Жақсы іске асты.
|
Уақытты өте тиімді пайдаланды.
Оқушыларды қабілет деңгейлеріне қарай әртүрлі топқа бөлдім.
1-«қол добы» тобында жоғары көрсеткіш көрсеткен балалар
2- «Кіші футбол» орташа көрсеткіш көрсеткен балалар
3- «Волейбол» төменгі көрсеткіш көрсеткен балаларды бөлу арқылы жоспарыма осындай өзгеріс енгіздім
|
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен нәрсе (оқушылардың сабаққа ынтасы )
1: Волейбол ойынның орналасуын үйрету 2: Командамен бірлесе жұмыс жасауға қалыптастыру
Қандай тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді ?
1: оқушылардың сабаққа белсенділігі артқан кезде 2:Әр білім алушы өзінің іс-әрекеті туралы сыныптастарымен талқылаған жағдайда Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім ?
1:оқушыларды қабілетіне қарай топқа бөлу 2: Сабақтың қалыптастырушы бағалау критерийін құру.
|