Сабақ:Қазақ әдебиеті
| Мектеп: №8
| Сабақ №3
|
Күні: 10.09.20
| Мұғалімнің аты-жөні: Жаманкулова А
|
Сынып: 7
| Қатысқандар саны:
| Қатыспағандар
|
Сабақтың тақырыбы:
| Төлегеннің Шекті елінің қыздарын көруі.Қыз Жібек пен Төлегеннің
алғашқы кездесуі. Қыз Жібектің түс көруі
| Бөлім атауы: Көне күндерден
жеткен жәдігерлер
|
Сабақ негізделген
оқу мақсаты:
| 7.Т/Ж2.Әдеби шығармадағы тұлғалық болмысты гуманистік тұрғыдан талдау
|
Сабақ мақсаттары
| Барлық оқушылар Әдеби шығармадағы тұлғалық болмысты гуманистік тұрғыдан талдайды, кейіпкерлер
бейнесін анықтайды.
|
Оқушылардың басым бөлігі:Мәтіндегі кейіпкерлерді суреттейді, мінездерін іс-әрекеттері арқылы аша
алады.
|
|
Кейбір оқушылар :Жырдағы көркем образдардың жасалуын талдай алады,образдардың типтерін
анықтайды, өз ойларын нақтылы мысалдар арқылы дәлелдей алады.
|
Басталуы
Ортасы
| Ұйымдастыру кезеңі: Салемдесу.«Қыз Жібек» жырын оқуТүсіну:Сабақтың мақсаты мен тақырыбын
анықтап, бағалау критерийін құрастыру. Қолдану:ТЖ.1-топ: Жырдың шығу тарихы мен зерттелуі туралы материалды қарастырады.2-топ:Жырдың сюжеті арқылы композициялық жүйесін талдайды.3-
топ:Кейіпкерлеріне мінездеме бере отырып,образдар типін анықтайды.
ЖЖ.6-тапсырма. «Фишбоун» әдісі арқылы кейіпкерлердің мінез ерекшелігін талдау.
ЖЖ. «Қазынаны ізде» әдісі арқылы мәтіннен троп түрлерін теріп жазады, түрін ажыратады.
Талдау:Саралау тапсырмалары: Топтамамен жеке жұмыс, «1 тезис, 3дәлел» әдісі бойынша талдау жасау.
Жинақтау: «Түйінді сөздер» әдісі 1.Төлеген не себепті Шекті еліне келді?
Жібек пен Төлегеннің алғашқы кездесуі қай жерде болды? Шекті елінің қыздары туралы ойы қндай болды?Үйге тапсырма беру: Сатылай-кешенді талдау.
|