Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
| 4.2.2.2 Жұмысты орындауда және материалдарды қолдануда тиімді шешімдер қабылдайды
|
|
Сабақ мақсаттары
| Оқушылар конструктивті және мүсіндеу тәсілімен жануарлар жасайды
|
|
Жетістік критерийлері
| Оқушылар жалпыадамзаттық табиғатқа, қоршаған ортаға деген махаббат сынды түсініктермен танысады. Оқушылар отбасының нышанын құрып, жақындарымен бірге қоршаған отраны қорғап ол туралы насихаттайды
|
|
Тілдік мақсаттар
| Онда келесілер қарастырылған:
Грэйг Қызғалдағы, қарағай, әлемдік ағаш, Бәйтерек Оригами, пуантилизм, аппликация, коллаж. Қазақстанның Қызыл Кітабы, Тянь-Шаньдық қоңыр аю, манул, жайран, қар барысы, қызыл қасқыр, орман күзені аққұтан, қызғылт қоқиғаз, бүркіт, қара дегелек, үкі
Конструкциялау, модельдеу, біріктіру, кезеңдер.
Талқылау үшін сұрақтар:
• Табиғатта бұл гүлдерді көрдіңіздер ме? Қайда?
• Сізге жұмыс үшін не қажет болады?
• «Оригами» техникасының айырықша ерекшеліктері қандай?
• Бұл бейнелер өзара қалай байланысады?
• Бұл аңызда сізге не ұнады?
Неліктен екенін айта аласыз ба?
• … Бәйтеректі өмір ағашы деп атаған ба?
• … сізге бәрінен бұрын осы техника ұнады ма?
|
|
Құндылықтарды дарыту
| Қоршаған ортаны, табиғатты онда өсіп өніп жатқан тіршілік иелерін, өсімдіктерін қорғап күтіп баптауды, табиғат пен адам егіз ұғымын бойға дарыту.
|
|
Пәнаралық байланыстар
| Музыка, дүние тану, әдебиет. Осы пәндермен байланыстыра отырып олар өзге елдің музыкасын, дүние танымын, мәдениетін түсініп ұғынады.
|
|
АКТ қолдану дағдылары
| АКТ ны қолданады оригами мен кәде сый үлгілерін көріп біледі
|
|
Бастапқы білім
| Оқушылар алдыңғы сыныптарда алған білімдері негізінде қоршаған орта туралы білімдерін қалыптастыруды әрі қарай жалғастырады. Олар түрлі материалдар мен құралдарды қолдана отырып, құрылымдап, әсемдейді.
|
|
Сабақ_барысы___Сабақтың_жоспарланған_кезеңдері'>Сабақ барысы
|
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
| Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
| Ресурстар
|
|
Сабақтың басы
| Сабақбасында:
- оқушылардың көңілін сабақтың тақырыбына аудару.
- оқушылармен бірге сабақтың мақсатын анықтау.
- күтілетін нәтиже: сабақ соңында оқушылар констуктивті және мүсіндеу тәсілімен жануарлар жасап, әдемілеп безендіреді.
Сабақ барысын достық, махаббат, мейірімділік жайлы сұрақ жауаппен бастаймыз:
Қызыл кітапқа енген жануарлар туралы не білесің? Мүсіндеу техникасының айырықша ерекшеліктері қандай?
• Бұл бейнелер өзара қалай байлнысады?
|
|
|
Сабақтың ортасы
| (Т) Жануарлар бейнеленген суреттерді қарап, сұрақтарға жауап беіріңіздер:
Мына жануарлардың қайсысы Қызыл Кітапқа енген? Бұл жануарлар қайда мекендейді?
(С) Мүсіндеудің екі тәсілімен жасалған көлемді фигураларды қарастырыңыздар:
Сұраққа жауап беріңіздер:
- Екі тәсілмен мүсіндеудің қандай айырмашылықтары бар?
-Қалай ойлайсыздар, қай тәсіл оңайырақ?
-Екі тәсілді бір-бірімен үйлестіруге болады ма? Қалай?
| Қызыл Кітапқа енген жануарлар туралы сайт
http://megalive.kz/index.php?id=615
http://www.tepid.ru/goitered.html
Материалдар:
Ермексаз, стек (таяқшалар), тақтайша және жаймалар.
|
|
Сабақтың соңы
| Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:
- нені білдім, нені үйрендім
- нені толық түсінбедім
- немен жұмысты жалғастыру қажет
Оқушылар өздерінің жұмысы мен сыныптастарының жұмысын белгілі бір критерийлер бойынша бағалай алады
|
|
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
| Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
| Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
|
Саралапіріктелгентапсырмаларды оқушылардың икем ыңғайына қарай, жеңіл және күрделі түрде бөліп орындауларына мүмкіндік беру.
| Ең бірінші отбасының маңыздылығын ашып алып,оған деген сый құрмет,махаббатты бағалау. Жақындарыңа арнап кәдесый торсықтың оңай, тез жасалу жолдарын көрсетіп үйретемін.Бұл жайында видео сілтемеде көре аламыз.
| Саусақ буындарына арналған жаттығулар жасаймыз.
Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары
Өткір құралдармен жұмысты абайлап істеу керектігін ескерту
|
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
| Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
|
|
|
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
|