|
4в жоба. Мені Отаным азастан, Адами ндылытар Педагогті атыжні
Бөлім:
| «Менің Отаным - Қазақстан», «Адами құндылықтар»
| Педагогтің аты-жөні
| Тлеуленова Айнагуль Болатовна
| Күні: 22.10.2022
|
| Сынып: 4 В
| Сабақтың тақырыбы
| Өз ойыным. Жобалық жұмыс.
| Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
| 4.4.2.2 өз сценарийі бойынша ойын жасау
| Сабақтың мақсаты
| | Бағалау критерйлері
| Scratch бағдарламалау ортасынжа логикалық және салыстыру операторларын пайдаланады. Белгілі сценарий бойынша ойын құрастырып нәтижесін шығарады.
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт
| Педагогтің әрекеті
| Оқушының әрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
| І. Сабақтың басы
| 1.Сабақ тақырыбы мен мақсаты, бағалау критерийлері таныстырылады.
Бейнежазба көрсетемін.
Ой қозғау.
Scratch программалау ортасында логикалық және салыстыру операторларын қандай жобалар құрастыруда пайдалану тиімді?
| Оқушы бейнежазбаны көріп және тыңдай отырып талдау жасайды.
Оқушы ойын еркін айтуға, сыни ойлауға дағдыланады.
| «Мадақтау» сөздердің көмегімен оқушыға қолдау көрсетіп, кері байланыс беремін.
|
|
Сабақтың ортасы
| 2. Жаңа сабақты меңгеру.
Тапсырма: «Кім жүйрік» ойын жобасы
Қанат, Самат және Арман үш дос 4-сыныпта оқиды. Олар женіл атлетика үйірмесіне қатысады. Осы сюжет бойынша жоба құрастыр. Мысалы, балалардың көрсеткіштері a=7, k=6, c=5 секунд болса, онда жарысқа ең аз уақытта жүгіретін Самат барады.
Бұл ойынды жоғарыда айтылған үлгілік алгоритмге салайық:
Ойын жанры : Ойын-диалог. Ойын атауы: «Кім жүйрік» Ойынға сипаттама: Жаттықтырушы балалардан 30 метрге жүгіру уақыттарының көрсеткіштерін сұрайды. Арман, Қанат және Саматтың көрсеткіштерінің арасынан жаттықтырушы ең аз уақыт көрсеткішін анықтауы керек. Ереже: Жаттықтырушы балалардың көрсеткішіне қарай жарысқа қатысатын ең жүйрік баланың атын қателеспей анықтау керек. Кейіпкерлер – жатықтырушы, Арман, Қанат және Самат. Даму – ойын барысында кейіпкерлердің іс-әрекеті тұрақты. Өткізу орны – мектеп ауласы.
Мақсаты: Жобалық жұмысты жасау арқылы жекелей оқушылардың сабақта алған білімдерін бақылау, талдау, жинақтау, бекіту үшін қолданамын.
Саралау: Жұмысты орындау кезінде қиындық туса оқушыға бағыт-бағдар беріп қолдaу көрсетіп отырамын.
| Мұнда тапсырмалар оңайдан күрделіге қарай сараланып үлгілік жобада беріледі.Оқушы оңай тапсырмадан күрделі тапсырмаларды орындайды.
| «Мадақ сөз» әдісі бойынша «жарайсың, керемет» деп бағаланады.
|
| Сабақтың аяғы
| 3. Рефлексия
«Желпуіш» әдісі бойынша
| оқушысабақта түйінді идеялар жазып, кейін мұғаліммен талқылайды.
|
|
| |
|
|