Главная страница
Навигация по странице:

  • Методика М.Монтессорі

  • Плюси методики

  • Мінуси методики

  • Методика Н.А.Зайцева.

  • Самостійна работа2 швец.ю.о. Методика М. Монтессорі


    Скачать 18.63 Kb.
    НазваниеМетодика М. Монтессорі
    Дата18.09.2018
    Размер18.63 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаСамостійна работа2 швец.ю.о.docx
    ТипДокументы
    #50997

    Самостійна работа №2
    Виконала :Швець Ю.О
    Завдання: Розкрити сутність методики М.Монтессорі. Проаналізувати позитивні та негативні сторони даної методики. Розкрити особливості методики Н.А.Зайцева. Чим дані методики корисні у корекційно-педагогічній роботі з особливими учнями?
    Методика М.Монтессорі
    Даний метод був створений для допомоги діткам з обмеженими можливостями з метою адаптації до суспільства. Ключем до цієї мети стало створення Монтессорі-середовища, в якій кожна дрібниця виконує певну функцію. . Головний її принцип – це виховання в дітях навичок самостійності. Дорослим в методиці розвитку дітей Монтессорі відводиться роль спостерігача і помічника. Вони повинні навчитися розпізнавати потреби дитини в конкретний момент часу і зробити все можливе для того, щоб малюк проявив якомога більше самостійності і довів розпочату справу до кінця за мінімальної допомоги з їхнього боку.
    Приклад:Дитина намагається сам зав’язати собі шнурки, але у нього це погано виходить, і вони розв’язуються знову, але крихітка чинить опір, хоч поки і безрезультатно. Звичайний педагог або батько в більшості випадків просто підійде до малюка і зав’яже йому шнурки, а вихователь, який використовує метод Марії Монтессорі, буде стояти осторонь і спостерігати, як малюк намагається зробити це самостійно до тих пір, поки він сам не попросить йому допомогти.
    Плюси методики: 1.Вона допомагає малюкові саморозвиватися і самонавчання.2. Негативні оцінки і дії (критика, примус, покарання) відсутні.3. Дитина привчається до дисципліни і порядку в самому ранньому віці.4 Діти, які займаються за методикою Монтессорі, починають писати і читати в досить ранньому віці.5 Присутній індивідуальний підхід до кожного маляти. 6 Групи розбиваються не за віком, а за інтересами: якщо дитині цікаво, вона буде тягнутися до знань. 7 Методика вчить приймати рішення самостійно. 8У групах немає порівняння з іншими дітками і будь-якого змагання. 9 Скільки часу, з ким і як працювати, вибирає сам малюк. 
    Мінуси методики: Вона підійде далеко не всім дітям. Приміром, гіперактивній дитині буде надзвичайно складно займатися за цією методикоюТакож деякі люди з недовірою ставляться до разновозрастности груп. Батьки побоюються того, що старші діти будуть ображати малюків, а малюки, в свою чергу, будуть заважати старшим дітям. Значним мінусом даної методики є відмова від віршів і книг з казками. Марія Монтессорі говорила, що казки є абсолютно марними. У той же час методикою властива абстрагованість від реальності соціуму, група живе у своєму своєрідному мікросвіті. Багато педагоги називають метод Монтессорі штучним, говорячи про перенасичення предметами. 
    Методика Н.А.Зайцева.
    Головні принципи методик цього педагога збігаються із загальноприйнятими дидактичними принципами сучасної системи освіти, але тут вони дотримуються неухильно. це: 
    1. Дотримання системності при подачі матеріалу. 
    2. Чіткі алгоритми для всіх навчальних дій. 
    3. В навчанні задіюються різні аспекти сприйняття дитиною інформації, і вже в згоді з принципами їх роботи організується подача матеріалу за принципом наочності. 
    4. Враховано фізіологічні особливості сприйняття дитиною нової інформації.
    5.Навчальні матеріали та знання підносяться в співвідношенні частное-загальне, що дозволяє дитині надалі вільно і самостійно вибудовувати аналогії
    6.Конкретно-образний матеріал знаходиться в безпосередньому зв'язку з наочним і логічно-вербальним (словесним) навчальним матеріалом.
     
    7. Враховується оздоровчо-профілактичний момент процесу навчання.
    Найбільш популярна з методичних розробок Н. А. Зайцева - це розвиваючі кубики.  Використовуються кубики для навчання дитини читання. В основі поділу на склади - звучання живої розмовної мови, добре знайомої дитині. Н. Зайцева врахований ще й слуховий аспект сприйняття. Кубики наповнені різним по звуку матеріалом і за звучанням діляться на «залізні», «дерев'яні» або, приміром, «золоті»
    -Корисні ці дві методики у корекційно-педагогічній роботі з особливими учнями ти ,що в кожній із цих методик можна розвиватися особливим учням .Методика Монтессорі вчить будь самостійним в суспільстві,присутній індивідуальний підхід до дитини с дефектом .Дитина може проявити себе в тій сфері ,якій їй по душі та по можливостям .Не буває такого ,що хтось гірший ,а хтось кращий ,якщо говорить про інклюзивне навчання.Всі однакові .Просто вимагають особистий підхід ,як і кожна людина.
    Методика Зайцева також допомагає дітям враховуючі фізіологічні особливості.
    Користі тим що допомагають найти підхід до учнів с дефектами.


    написать администратору сайта