Главная страница
Навигация по странице:

  • РОЗРАХУНКОВО-ГРАФІЧНА РОБОТА з дисципліни «Мікроекономіка»Варіант 14 Виконала

  • ЗАВДАННЯ на розрахунково-графічну роботу з мікроекономіки Варіант 14 Теоретичні описові питання

  • Графічне завдання

  • ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ

  • Розрахункова робота з мікроекономіки. Міністерство освіти та науки україни


    Скачать 51.87 Kb.
    НазваниеМіністерство освіти та науки україни
    АнкорРозрахункова робота з мікроекономіки
    Дата06.12.2021
    Размер51.87 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаРозрахункова робота з мікроекономіки.docx
    ТипДиплом
    #292864

    МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ ТА НАУКИ УКРАЇНИ

    НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»

    Навчально-науковий інститут адміністрування та післядипломної освіти

    Кафедра теоретичної та прикладної економіки

    РОЗРАХУНКОВО-ГРАФІЧНА РОБОТА

    з дисципліни «Мікроекономіка»

    Варіант 14

    Виконала:

    Львів-2020

    МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

    Національний університет „Львівська політехніка”

    Навчально-науковий інститут адміністрування та післядипломної освіти

    Кафедра теоретичної та прикладної економіки

    ВИДАНО:

    __________________

    (підпис викладача)

    “____” ______________ 2020 р.

    ЗАВДАННЯ

    на розрахунково-графічну роботу з мікроекономіки

    Варіант 14

    Теоретичні описові питання:

    1. Крива байдужості та її властивості.

    2. Загальна характеристика моделей ціноутворення на ринку олігополії.

    Графічне завдання

    3. Схематично проілюструвати та пояснити як зміняться рівноважна ціна та рівноважний обсяг , якщо держава надасть дотацію виробникам товару.

    Задачі

    1. Попит на працю і її пропозицію відповідно мають такі функції: Ld = 100 – 20W , Ls = 80W – 60, де L – кількість робітників, тис. осіб, а W – ставка заробітної плати, дол. за годину. Визначте рівноважну ставку заробітної плати і обсяг зайнятості. Як зміниться обсяг зайнятості і сукупний дохід найманих робітників, якщо мінімальна ставка заробітної плати буде визначена на рівні 2 дол. за годину.

    2. Функцію загальних економічних витрат фірми описують таким рівнянням: TC=0,02Q*(Q–20)2+5Q+125. Визначте: 1) величину постійних витрат; 2) функції середніх витрат, середніх змінних витрат, граничних витрат; 3) визначте оптимальний обсяг виробництва та прибуток фірми, якщо ринкова ціна продукції Р=20.

    ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ

    Теоретично описові питання:

    1. Крива байдужості та її властивості.

    Крива байдужості – це крива, яка виявляє комбінації економічних благ, які забезпечують однаковий рівень задоволення для споживача. Споживач не розрізняє товари Х та У, які розташовані на кривій. Рівень товарів на кривій байдужості є однаковим. Тому можна вважати , що крива байдужості показує альтернативні товари , які забезпечують однаковий рівень корисності.

    Карта кривих байдужості – це засіб відображення переваг споживача, що відповідають різному рівню задоволення його потреб. Карта кривих байдужості складається з безліч ліній котрі не перетинаються.

    Криві байдужості мають такі властивості:

    • Криві байдужості не перетинаються , через будь-яку точку можна провести лише одну криву байдужості.

    • При збільшенні споживання певного блага зменшується величина іншого, яку людина жертвує заради отримання додаткової одиниці першого блага. Можна навести такий приклад : якщо у людини є багато одягу , але є мало їжі, то заради їжі вона може пожертвувати значною частиною одягу, а якщо людина має достатньо їжі , то заради їжі вона буде жертвувати меншою часткою одягу. Можна пояснити ще так , кут нахилу поверхні байдужості до горизонтальної осі зменшується при збільшенні споживання благ, величина якого відображається на цій осі.



    • Чим більше поверхня байдужості віддалена від початку координат , тип привабливішими для людини є набори благ. Чим більше в наборі благ , тим він корисніший.

    • Криві байдужості мають від’ємний нахил.

    Існують групи товарів і послуг, що мають криві байдужості особливого типу:

    1. Повні субститути (замінники) - товари , які повність можуть бути замінені один одним з постійним коефіцієнтом зміни.

    2. Повні доповнення – товари , які споживаються в фіксованій пропорції.

    3. Шкідливі товари – це група товарів , споживання яких шкідливе для споживача. Наприклад інтенсивність функціонування підприємств і забруднення навколишнього середовища.

    Аналізуючи криві байдужості , потрібно звернути увагу на здатність товарів до взаємо-замінювання . Можна розглянути набір споживача , що складається з молока і хліба , то зменшення споживання молока буде компенсоване збільшенням споживання хліба та навпаки. При цьому споживач буде отримувати однакове задоволення.

    Гранична норма заміщення – це кількість товару У , від якої споживач відмовився , щоб отримати ще одну одиницю товару Х.

    1. Загальна характеристика моделей ціноутворення на ринку олігополії.

    Олігополія – це ринкова модель, яка характеризується наявністю на ринку кількох фірм, які при формуванні своєї політики повинні враховувати реакції своїх конкурентів. Олігополія виникає внаслідок злиття, а також у зв’язку з наявністю різних бар’єрів. Олігополія , перебуває між чистою монополією і монополістичною конкуренцією.

    Характерні риси олігополії:

    • Невелика кількість фірм які присутні на ринку.

    • Диференційований або однорідний товар.

    • Високі бар’єри входження в галузь

    • Взаємозалежність учасників ринку

    Ціноутворення на олігополістичному ринку має певні специфічні закономірності. Олігополістичні ціни є негнучкими , змінюються рідко. Найчастіше на олігополістичному ринках ціни змінюють усі фірми разом.

    Існує 4 основні моделі ціноутворення на олігополістичному ринку:

    1. Модель ціноутворення на базі «ламаної кривої попиту». Ця модель базується на припущеннях , що зниження будь-якою олігополістичною фірмою ціни на продукцію закликає до аналогічної поведінки її конкурентів які старатимуться не втратити свої частки ринку. Але якщо компанія підвищить ціни , тоді ніхто з конкурентів не захоче наслідувати її. Через це фірма яка є лідером повинна знижувати ціну для того щоб заняти частину ринку , а для того щоб не втратити ринок , фірми які наздоганяють лідера ідентично будуть знижувати ціну. Модель ціноутворення олігополії на базі « ламаної кривої попиту» пояснює те чому олігопольні ціни тривалий час залишаються стабільними.

    2. Ціноутворення , засноване на таємній змові. Вона ґрунтується на таємній домовленості фірм-учасниць про встановлення єдиної ціни.

    Таємній змові властиві шахрайство, взаємна недовіра партнерів , яка заважає існуванні олігополістичних груп.

    1. Лідерство в цінах. Ця модель є формою неприхованої змови , згідно з якою ринкову ціну встановлює фірма яка є лідером, а всі інші її наслідують.Лідер встановлює такі ціни , щоб інші фірми не мали стимулів для розширення обсягів виробництва, щоб ринкові частки залишались без змін, а він зберігав би свою частку.

    2. Ціноутворення «витрати +». За допомогою цієї моделі підраховують середні витрати фірми за планового рівня виробництва, додаючи надбавку в розмірі певного відсотка. Таке ціноутворення є вигідне фірмам які випускають продукцію багатьох видів. Цей метод легко поєднувати з прямою таємною змовою та лідерством у цінах.

    На олігополістичному ринку цінова конкуренція утруднена, тому фірми можуть досягати більш-менш неформальних угод про свої ринкові частки використовуючи методи нецінової конкуренції за рахунок фінансових ресурсів.

    Оскільки олігополія схожа структурою на чисту монополію , тому часто змушена діяти аналогічно. Вона прагне обмеження обсягу випуску і встановлення за рахунок цього високої ціни, яка приносила б значні прибутки.

    Графічне завдання

    1. Схематично проілюструвати та пояснити як зміняться рівноважна ціна та рівноважний обсяг , якщо держава надасть дотацію виробникам товару.



    Якщо держава надасть дотації на виробництво товару то рівноважна ціна зменшиться , а рівноважний обсяг збільшиться тому що буде більший попит на цей товар.

    Задачі

    1.Попит на працю і її пропозицію відповідно мають такі функції: Ld = 100 – 20W , Ls = 80W – 60, де L – кількість робітників, тис. осіб, а W – ставка заробітної плати, дол. за годину. Визначте рівноважну ставку заробітної плати і обсяг зайнятості. Як зміниться обсяг зайнятості і сукупний дохід найманих робітників, якщо мінімальна ставка заробітної плати буде визначена на рівні 2 дол. за годину.



    100-20W=80W-60

    100W=160

    W=1,6- рівноважна ставка заробітної плати



    100-20*1,6=80*1,6-60

    Q=68 люд. – рівноважна кількість працівників.

    =100-20W=100-20*2=60

    =80W-60=80*2-60=100

    100-60= 40 працівників не будуть найняті.

    2.Функцію загальних економічних витрат фірми описують таким рівнянням: TC=0,02Q*(Q–20)2+5Q+125. Визначте: 1) величину постійних витрат; 2) функції середніх витрат, середніх змінних витрат, граничних витрат; 3) визначте оптимальний обсяг виробництва та прибуток фірми, якщо ринкова ціна продукції Р=20.

    FC=125 – величина постійних витрат.



    в точці мінімуму

    АТС=0,04q-0,8- - середні витрати

    Qmin=25; АТСmin=10,5

    AVC=0,02*(q-20)+5 в точці мінімуму 0 - середні змінні витрати

    Qmin=20; AVCmin=5

    MC=VC=0,06* -1,6*q+13- граничні витрати

    Qmin=10,3; MCmin=2,9

    В точці оптимального обсягу виробництва MC=P

    MC=0,06* =1,6*q+13=20

    Qопт=30,5

    Пр=8,7*30,5=265,2

    РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА

    1. Поплавська Ж.В. Мікроекономіка: Навч. посібник [для студ. вищ. навч. закл.] / Поплавська Ж.В., Криса О.Й; - К.: Алерта, 2012. – 272с.

    2. Базілінська, О. Я. Мікроекономіка : навчальний посібник для ВНЗ / О.Я. Базілінська, О.В. Мініна. – Київ : Центр учбової літератури, 2016. – 349 с.

    3. Ватаманюк О. Мікроекономіка. – Львів: Інтелект-Захід, 2014. – 378 с.

    4. Мікроекономіка : Підручник / [А.П. Наливайко, Л.А. Азьмук, П.Г. Банщиков та ін.] ; за наук. ред. А.П. Наливайка. – К.: КНЕУ, 2011. – 446 с.

    5. Мікроекономіка: конспект лекцій / укладачі: Ю. М. Петрушенко, О. В. Дудкін, Н. М. Костюченко. – Суми: Сумський державний університет, 2013. – 206 с. - [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://essuir.sumdu.edu.ua/bitstream/123456789/33855/3/Mikroekonomika.pdf

    6. Самуельсон П., Нордгауз В. Мікроекономіка. – К.: Основи, 1998.





    написать администратору сайта