Главная страница

Модуль і. Основи інформаційних технологій в системі охорони здоров'Я. Обробка та аналіз медикобюлогічних даних


Скачать 5.89 Mb.
НазваниеМодуль і. Основи інформаційних технологій в системі охорони здоров'Я. Обробка та аналіз медикобюлогічних даних
Дата13.02.2023
Размер5.89 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаmedinfo_ocr_recognized.doc
ТипДокументы
#935067
страница16 из 65
1   ...   12   13   14   15   16   17   18   19   ...   65
J


Адрвс-а

| ДатаНарод-*енн| Стать

05 11.1973 ж Герцвнз пров. ,Э кв. В, н.КиГв 91

22 D1 1566 ж Бородинсьи аул. .8 и 10. и Біла 81

2СП6.1944Ж Белфадсьна в-^л.. И. 2. м.Київ 61

211?.1370 ж Софійська в^л..34 ш 3, и.Київ

06.D7.1968 м Блолрна В|Л , 27 ш. 14, М.Київ Ж

38

Рис. і 9. Перегляд їв 'язаних записів за допомогою підтаолщь

Якщо підтаблиця не визначається автоматично на підставі встановлених зв'язків або вибір її неоднозначний, то задати її можна за допомогою команди Вставка/Подтаблица„„ Зазначимо, проте, що це можливо тільки стосовно локальних (не пов'язаних із зовнішніми джерелами даних) таблиць.

Збереження запитів у базі даних здійснюється аналогічно збереженню інших об'єктів. Проте, якщо запит використовується для одноразового виконання деякого завдання, його можна після виконання цього завдання не зберігати. Прикладом такого одноразового завдання служить індексація вартості послуг. Тобто можна виконати запит, який змінить дані в полі вартості послуги для всіх записів бази даних.

Для створення запиту на вкладці Запросы вікна бази даних клацнемо на кнопці Создать. Як і при створенні інших об'єктів, MS Access пропонує скористатися послугами майстра. На рис. 20 зображено діалогове вікно, що з'являється на екрані після натискання на Создать.

Новый запрос



















Самостоятельное сдэдание нового запроса,










Простой нпрос Перекрестный запрос повторяющиеся эагиси Записи без подчиненных
















Ж

Отмена













Рис. 20. Діалогове вікно створення нового запиту

Як бачимо, для створення запиту, крім майстра створення запитів передбачено режим конструктора, який дає змогу візуальними засобами самостійно розробити запит. У цьому режимі можна створити необхідний запит практично будь-якого рівня складності. Крім того, за допомогою конструктора можна внести зміни до вже наявного запиту. Для цього потрібно виділити ім'я запиту у вікні бази даних і натиснути на Конструктор.

При створенні запиту для медичної картки скористаємося конструктором запитів: у діалоговому вікні, зображеному на рис. 20, виберемо пункт Конструктор і натиснемо на ОК. На екрані з'явиться вікно конструктора запитів і діалогове вікно для додавання таблиць у вікно конструктора запиту (рис. 21).

39





Дп4ов тэнче шйчнцм

Tafowpямярссы


с . 21. Додавання таблиці або запиту у вікні запиту

Для того, щоб додати таблиці в запит, потрібно їх виділити і клацнути на кнопці Добавить. Після додавання всіх потрібних таблиць натискаємо Закрыть.

До запиту можна додати не лише таблицю, а й інший запит, як це показано на рис. 21. Таким чином, ми можемо створити запит на основі іншого запиту. Більше того, у запиті можна з'єднати і таблиці, і запити. Іноді побудова запиту на основі іншого запиту залишається єдиним способом вирішення деяких складних завдань.

Якщо між таблицями бази даних встановлено зв'язки за допомогою схеми даних, ці зв'язки успадковуються при додаванні зв'язаних таблиць до запиту. Проте ці зв'язки в запиті можна видалити, як можна і встановити зв'язок за іншими полями. Для видалення в запиті зайвого зв'язку потрібно виділити його клацанням миші (в зоні лінії зв'язку) і в контекстному меню вибрати команду Удалить. Встановлюють зв'язок як у схемі даних. Можливо, ця аналогія іноді приводить до помилкової думки про те, що з'єднання таблиць у запиті забезпечує цілісність даних для встановлюваних тут зв'язків. Це не так. Зв'язок, що встановлюється в запиті, показує, як слід з'єднати рядки з різних таблиць при виконанні запиту. У мові SQL ційоперації відповідає пропозиція JOIN. A цілісність виявляється при операціях модифікації даних і встановлюється операторами опису схеми мови SQL Access для цього використовується візуальний засіб, що називається схемою даних).






1   ...   12   13   14   15   16   17   18   19   ...   65


написать администратору сайта