Главная страница
Навигация по странице:

  • Кпа_п«нг. ^™>

  • Адівіа

  • Супа

  • Ипя тлппи^н

  • Грушовая оперлі"

  • Грялтраска

  • Ус повне

  • Модуль і. Основи інформаційних технологій в системі охорони здоров'Я. Обробка та аналіз медикобюлогічних даних


    Скачать 5.89 Mb.
    НазваниеМодуль і. Основи інформаційних технологій в системі охорони здоров'Я. Обробка та аналіз медикобюлогічних даних
    Дата13.02.2023
    Размер5.89 Mb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлаmedinfo_ocr_recognized.doc
    ТипДокументы
    #935067
    страница18 из 65
    1   ...   14   15   16   17   18   19   20   21   ...   65

    Рис. 22. Вікно конструктора ianumse

    40

    Як видно з рис. 22, вікно конструктора запитів складається з двох частин. У верхній частині містяться таблиці, які використовуються у запиті. Тут можна додавати і видаляти таблиці, встановлювати і видаляти зв'язки між ними, а також задавати властивості, загальні для всього запиту.

    У нижній частині бланка вміщено потрібні поля (у рядку Поле), встановлено порядок сортування, формулюються умови відбору записів, а також, залежно від типу запиту, вводиться додаткова інформація. При цьому в запиті на вибірку є можливість виведення або всіх полів з таблиць, або тільки вміщених у нижню частину вікна. Щоб у запиті виводилися всі поля з таблиць запиту, у властивостях запиту потрібно встановити для властивості Выведение всех полей значення Да. Інакше (значення Нет) виводяться тільки ті поля з нижньої частини бланка запиту, у яких встановлено прапорець у рядку Вывод на экран (приймається за замовчуванням). Тому в тому випадку, якщо встановлено режим виведення всіх полів, у нижню частину бланка запиту має сенс поміщати тільки ті поля, для яких встановлено порядок сортування або формулюються умови відбору.

    Передбачено декілька способів розміщення полів у нижній частині бланка запиту. Так для виведення всіх полів однієї з таблиць досить виконати подвійне натискання на значок «*» у першому рядку списку полів кожної таблиці у верхній частині бланка запиту. Подвійне натискання на ім'я поля таблиці розміщує його в нижню частину бланка запиту в перший справа вільний стовпчик. Можна також перетягнути поле таблиці в потрібний стовпчик; якщо при цьому з'ясується, що стовпчик зайнятий, він і решта всіх стовпчиків справа пересунуться, звільняючи місце переміщуваному полю. Зрештою, можна в рядку Имя таблицы вибрати із списку одну з таблиць запиту, а потім також зі списку вибрати ім'я поля в рядку Поле.

    Вікно властивостей запиту, яке можна вивести на екран за допомогою команди Вид/Свойства має контекстний характер, тобто в цьому вікні в кожен момент часу представлено властивості виділеного елемента запиту: таблиці, зв'язку, поля, а також усього запиту. Щоб побачити загальні властивості запиту, потрібно виконати клацання у верхній частині бланка, не потрапивши при цьому на таблицю або лінію зв'язку, оскільки в цьому разі візуалізується властивості таблиці або зв'язку відповідно.

    Отже, створимо запит для картки пацієнта на послуги, які він отримав. Для цього скористаємося режимом конструктора і додамо до запиту три таблиці -^Пацієнти», «Журнал припо.му» і «Співробітники», оскільки нам знадобиться виводити в звіті крім відомостей про пацієнта послуги і відвідування лікарів пацієнтом та ім'я співробітника (лікаря). Назвемо запит Карткаприйом. Відзначимо, що в цьому випадку використай оті зв'язки між таблицями, які були автоматично запропоновані відповідно до схеми даних.

    Обчислювані поля в запиті

    У наший базі даних зберігається інформація про надані пацієнту послуги, а також їх вартість (таблиця «Журнал прийо.му»). Окрім цієї інформації у картці необхідно вказувати також сумарну вартість отриманих пацієнтом послуг. Можна було передбачити в базі даних поле для зберігання цього значення. Проте в цьому

    41

    немає потреби, оскільки можна використовувати обчислювані поля, які допускаються не тільки на формах, а й у запитах і звітах.

    Якщо запит використовується як джерело даних для декількох форм і/або звітів, то бажано ввести обчислюване поле саме в запиті. У результаті ми зможемо використовувати це поле в кожній формі або звіті, для якого цей запит є джерелом даних, а не будувати його для кожної такої форми або звіту.

    Щоб створити обчислюване поле в запиті, потрібно ввести в рядок Поле бланка запиту ім'я цього поля (не збігається з наявними є у запиті іменами полів). Після імені поставити двокрапку і набрати формулу без знаку «=», що реалізовує потрібні обчислення. Як приклад розглянемо обчислюване поле Сума послуг, яке ми використовуватимемо для підрахунку загальної вартості послуг, наданих кожному пацієнту (рис. 23).

    .-' Загаіьна_Варт1сть : запрос на »ыбор«у




    і).




    1 (і її Id НІt Н Г Ч



















    тКііЖур-иа...




    Кпа_п«нг. ^™>-

    Рш.спвробі ^v &

    с|

    *

    ИВр







    В

    Пале:

    пії^ї

    Адівіа

    Но^^рт^І




    Супа посг^-; Зипґтбп^урніп пім.о-'г'Днаі

    А

    Ипя тлппи^н

    ТЬ.ППіігімТп




    г6.'П=д»нім

    іО.-П=ціЄмТн







    Грушовая оперлі"

    Гругжіпроигд

    Г: y-rvp h- n

    ГруППірОБКА

    Грялтраска

    Бьракнпис




    арттевка



















    Вьвсц № зсран:

    м




    1-

    -

    -

    кі




    Ус повне DTDapa






















    ИПі:

    <|

    >

    ;. 2J. Вікно конструктора запиту. Загальна_Вартість

    Відповідно до вищесказаного, введемо у вільний стовпчик наступний текст: Сума_послуг: Sum (тблЖурнал_прийому! Ціна). У формулі підсумовується зміст поля для кожного запису, унаслідок чого поле Сума послуг міститиме загальну кількість послуг, отриманих кожним пацієнтом. Зверніть увагу на те, що для полів Пацієнт, Адреса, Номер Картки і НомерІсторХеор використовується групова операція Группировка. Це пов'язано з тим, що пацієнт може отримувати кілька послуг, але нас цікавить не вартість кожної послуги, а загальна вартість послуг.

    Використання будівника виразів

    При введенні з клавіатури неминучі помилки, пов'язані, як правило, із неправильним записом імен полів і таблиць. Уникнути помилок при наборі складних формул дає змогу Будівник виразів - сервісна програма, яка забезпечує доступ до всіх об'єктів бази даних і пропонує візуальні засоби побудови будь-яких виразів.

    Щоб запустити цю програму, достатньо в контекстному меню вибрати команду Построить. Після закінчення роботи з будівником створений вираз буде записаний у тому місці, де розташовувався курсор у момент викликання будівника виразів.

    1   ...   14   15   16   17   18   19   20   21   ...   65


    написать администратору сайта