Главная страница
Навигация по странице:

  • Сабақтың мақсаты Барлық оқушылар

  • Оқушылардың басым бөлігі

  • Тілдік мақсаттар Сөз тіркесі мен термин

  • Пәнаралық байланыс Физика, геометрия Алдыңғы білім

  • Сабақтың кезеңі Педагогтің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау

  • қмж. Натурал сандар жне нл саны Педагогты атыжні


    Скачать 143.84 Kb.
    НазваниеНатурал сандар жне нл саны Педагогты атыжні
    Дата01.02.2022
    Размер143.84 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла№13.docx
    ТипДокументы
    #348172

    Қысқа мерзімді жоспар

    Бөлім:

    Натурал сандар және нөл саны

    Педагогтың аты-жөні:

    Солтанханова Б.Қ

    Күні:




    Сынып: 5 «В»

    Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

    Сабақтың тақырыбы

    Формула

    Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

    5.5.1.1

    натурал сандарға арифметикалық амалдар қолдана отырып, мәтінді есептерді шығару;

    5.5.1.8

    әріпті өрнектерді құру және оларды есептер шығаруда қолдану;

    5.5.1.9

    мәтінді есептерді шығару үшін формулаларды қолдану;

    Сабақтың мақсаты

    Барлық оқушылар:

    «Формула» терминімен таныстыру, есептің мәтіні бойынша формула құрауды, бір шаманы екінші шама арқылы өрнектеуді үйренеді

    Оқушылардың басым бөлігі:

    Кесте бойынша формула құруды, формула бойынша есеп шығаруды үйренеді

    Кейбір оқушылар:

    Формуланы құруды, есептің мәтіні бойынша өрнек құрастыруды, бір шаманы екінші шама арқылы өрнектеуді біледі

    Бағалау критерийі

    - есептің мәтіні бойынша формула құрады

    - кесте бойынша формула құрады

    - бір шаманы екінші шама арқылы өрнектеуді біледі

    Тілдік мақсаттар

    Сөз тіркесі мен термин:

    формула, мәтінді есеп

    Құндылықтарға баулу

    Көптілдікті, жауапкершілікті сақтау, көшбасшылық сапасын дамыту

    Пәнаралық байланыс

    Физика, геометрия

    Алдыңғы білім

    Теңдеу

    Сабақтың барысы

    Сабақтың кезеңі

    Педагогтің әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    Оқушылармен сәлемдесіп, сыныпты түгендеу, оқушылар зейінін сабаққа шоғырландыру.


    Математикалық логикалық есептер қою арқылы «Миға шабуыл» әдісі



    Мұғаліммен амандасады,

    сабаққа әзірленеді

    Логикалық сұраққа жауап береді



    Мадақтау




    Қосымша


    Сабақтың ортасы

    Математикада ережелер әріптері бар теңдіктермен жазылады. Мұндай жағдайда ережені формуламен жазылған дейміз.

    1.а) Тік төртбұрыштың периметрінің формуласы

    Анықтама: Тік төртбұрыштың периметрі оның _____________________ 2 еселенген қосындысына тең.

    а

    Тік төртбұрыштың периметрінің формуласы:

    b P = 2a + 2b немесе P = 2(a + b)

    1- сурет

    Мұндағы P -тік төртбұрыштың периметрі, а –ұзындығы, b – ені (1- сурет)

    ә) Үшбұрыштың периметрінің формуласы

    P = a + b + с

    Мұндағы P –үшбұрыштың периметрі, а, b, c – қабырғалары.

    2.Тік төртбұрыштың ауданының формуласы

    S = ab

    Мұндағы S -тік төртбұрыштың ауданы.

    Оқулықпен жұмыс №93, 95, 97

    Жаңа тақырыпты меңгеру

    Есеп шығару



    Ұпай

    Тақта


    Оқулық, жұмыс дәптері

    Сабақтың соңы

    Оқушыларды бағалау

    Үй тапсырмасын беру №92, 94, 96

    Сабақты қорытындылау мақсатында оқушылармен кері байланыс орнату.

    Оқушылар сабақ барысында нені білгенін, қалай жұмыс істегенін ,не қызықты әрі жеңіл болғанын, не киындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіре алады








    написать администратору сайта