Главная страница
Навигация по странице:

  • Об’єкт дослідження

  • Результати попередніх патентних досліджень.

  • Джерела розробки (наукова база).

  • Очікувані наукові та науково-технічні результати.

  • Орієнтована вартість та тривалість виконання роботи.

  • Етапи та порядок виконання робіт.

  • Відомості щодо необхідних природоохоронних заходів.

  • Додаткові питання, які потребують вирішення одночасно з виконанням роботи.

  • Засоби реалізації результатів НДР.

  • Очікувані техніко-економічні та соціальні результати від втілення роботи.

  • основи наукових досліджень. Контрольная. Обрунтування вибору теми


    Скачать 26.62 Kb.
    НазваниеОбрунтування вибору теми
    Анкороснови наукових досліджень
    Дата24.11.2021
    Размер26.62 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаКонтрольная.docx
    ТипОбґрунтування
    #281008

    Тема роботи: методичні аспекти побудови системи первинного обліку і документообігу на КП «ДОКОД» ДОР».

    Обґрунтування вибору теми.

    Ефективна організація первинного обліку і документообігу на підприємстві є актуальним питанням, що потребує оперативного вирішення шляхом розроблення його методичного інструментарію. Первинний облік як початковий етап облікового процесу генерує оперативну, достовірну інформацію та виступає інтегративною ланкою між господарською діяльністю і системою управління суб’єкта господарювання. Незважаючи на те, що більшість облікових працівників задіяна в роботах, пов’язаних з опрацюванням даних з обліку та комплексної оцінки кінцевих результатів діяльності підприємства, стан первинного обліку характеризується недостатньою досконалістю інформаційного забезпечення і залишається проблемною і трудомісткою ділянкою облікової роботи.

    Актуальність теми.

    У зв’язку з процесами глобалізації економіки значно зростають обсяги необхідної для ефективного управління інформації, що, у свою чергу, призводить до збільшення кількості документації. Традиційні методи роботи з документами в таких умовах стають малоефективними: архіви з паперовими документами займають корисну площу приміщень і характеризуються низьким рівнем ефективності та оперативності пошуку необхідної інформації. Набагато зручніше користуватися електронною базою даних, яка дозволяє здійснювати швидкий пошук необхідних інформаційних ресурсів. Крім того, в умовах жорстокої конкуренції ефективно можуть вести справи, передусім, ті підприємства, які мають можливість оперативно одержувати інформацію. Вирішенню цієї проблеми, а також забезпеченню вдосконалення інформаційного забезпечення управління сприяє впровадження електронної документації та документообігу. Процес електронного документообігу ґрунтується на інтегрованій електронній обробці обліково-аналітичної інформації, яка включає формування первинних електронних документів, порядок обробки інформації, автоматизований банк даних та інше. Доступ до інформаційних ресурсів і скорочення часових витрат на розв’язання завдань, пов’язаних із документообігом, на сучасних підприємствах дійсно набуває великого значення і актуальності.

    Мета роботи: обґрунтування організаційно-методологічних положень розвитку електронного документування в системі бухгалтерського обліку шляхом моделювання ефективної системи електронного документообігу та розробки інфраструктури баз даних для формування обліково-аналітичного забезпечення всіх рівнів управління.

    Об’єкт дослідження: документація та документообіг в системі бухгалтерського обліку КП «ДОКОД»ДОР».

    Предмет дослідження: сукупність теоретичних аспектів наукового обґрунтування і практичних параметрів реального застосування документації та документообігу в системі бухгалтерського обліку і ділової комунікації.

    Результати попередніх патентних досліджень.

    Патент на програмне забезпечення - предмет багатьох суперечок і дискусій. Патентування програмного забезпечення в одних країнах можливо, а в інших - ні. В Україні на програмне забезпечення патент не видається, однак відповідно до положень Бернської конвенції про охорону літературних і художніх творів, в яку Україна вступила 25 жовтня 1995р., також згідно з п.4 ст. 433 Цивільного кодексу України та п. 5 ст. 15 Закону України «Про авторське право і суміжні права» - комп'ютерні програми охороняються як літературні твори. Тобто комп'ютерні програми входять до переліку об'єктів авторського права.

    Реалізацію державної політики у сфері набуття та охорони авторського права і суміжних прав забезпечує Державна служба інтелектуальної власності.

    Порядок реєстрації авторського права на комп'ютерні програми в Україні здійснюється відповідно до Закону України «Про авторське право і суміжні права» та постанови Кабінету Міністрів України «Про державну реєстрацію авторського права і договорів, які стосуються права автора на твір».

    Проте оскільки захист авторським правом поширюється лише на текст коду, функції програмного забезпечення залишаються незахищеними. Унаслідок цього для захисту розробок у галузі програмного забезпечення застосовують патентування функцій або алгоритмів, описуючи їх за допомогою апаратних засобів або елементів пристроїв, в яких застосовуються ці функції або алгоритми. Таким чином, об'єктом патентування стає пристрій або спосіб.

    Такий підхід патентування програм ЕОМ застосовується і в Україні, і в багатьох інших країнах. Перевага такого патентування полягає в тому, що захист поширюється саме на алгоритм і функції програми, тобто будь-яка програма, яка має такі функції, буде порушувати цей патент, незалежно від того, якою мовою програмування вона написана.

    Джерела розробки (наукова база).

    В сучасних умовах документообіг не існує відокремлено від системи управління підприємством. Він є ключовим елементом ефективної управлінської системи на підприємстві. Організація системного управління документацією є передумовою забезпечення ефективного документообігу. Це створює відповідні умови для швидкого проходження та повного виконання документів на кожному етапі їх руху. При цьому організація документообігом залежить не від виду підприємства, а від способу опрацювання документів. Для сучасних бізнес-структур, незалежно від їх розмірів, притаманно різноманіття видів документів і маршрутів їх руху, а також швидке накопичення інформаційно-документаційних масивів. Традиційний (паперовий) спосіб опрацювання інформації стає менш придатним. Системи електронного документообігу перетворюються у важливий інструмент підвищення ефективності діяльності, а впровадження інформаційних технологій є поширеним напрямком удосконалення бізнес-процесів. В умовах розвитку цифрових технологій посилюється потреба в оптимізації документообігу на рівні господарюючого суб’єкта. Тому важливим аспектом є дослідження сучасних напрямів організації документообігу для налагодження ефективних бізнес-процесів.

    Вихідні дані.

    Вихідними даними для виконання роботи є дані про заходи побудови системи первинного обліку і документообігу на підприємстві та дані про витрати на технологічні підходи до впровадження електронного документообігу.

    Методи дослідження: аналіз, синтез, індукцію, дедукцію, конкретизацію, абстрагування, метод історичного й логічного дослідження. Задіяно методичні прийоми: вибірка, узагальнення, моделювання, огляд, підрахунок, порівняння, тестування.

    Задачі роботи.

    Для досягнення поставленої мети в роботі визначені для вирішення наступні завдання:

    – проаналізувати основні етапи еволюції процесів документування в умовах інформаціології суспільства;

    – запропонувати науково обґрунтовану класифікацію документів, що задовольняє вимогам бухгалтерського документування;

    – оцінити вплив онтології віртуальної реальності на процеси документування в умовах інформатизації суспільно-економічних відносин;

    – здійснити моніторинг існуючих систем електронного документообігу та розробити їх класифікацію;

    – визначити організаційно-методологічні засади процесів архівування документів у системі бухгалтерського обліку;

    – удосконалити методичні положення контролю якості документообігу в інформаційній системі бухгалтерського обліку;

    – запропонувати організаційні засади та технологію інформаційного захисту в системах електронного документообігу;

    – поглибити методологічні аспекти стандартизації електронного документування на підприємстві;

    – удосконалити методологію обліку документів суворої звітності в умовах електронного документування.

    Очікувані наукові та науково-технічні результати.

    Результатом роботи має стати впровадження на підприємстві ефективної системи первинного обліку та електронного документообігу та розробці інфраструктури бази даних для формування інформаційно-аналітичного забезпечення всіх рівнів управління.

    Наукова новизна роботи.

    Очікуваною науковою новизною даної роботи є:

    • визначити основні методи побудови системи первинного обліку та документообігу на підприємстві;

    • запропонування ведення первинного обліку і документообігу на підприємстві засобами програмного забезпечення.

    Орієнтована вартість та тривалість виконання роботи.

    Планується виконати роботу протягом 10 місяців: з 01.01.2021 р. по 31.10.2021 р.

    Орієнована вартість роботи – 649,8 тис. грн.

    Плановий кошторис.

    Плановий кошторис витрат, необхідних для виконання роботи, представлений у таблиці 1.

    Таблиця 1

    Плановий кошторис



    Статті витрат

    Сума, тис.грн.

    1

    2

    3

    1.

    Заробітна плата

    167,2

    2.

    Нарахування на заробітну плату

    32,6

    3.

    Виробничі витрати

    149,1

    4.

    Накладні витрати

    300,9




    Разом

    649,8

    Етапи та порядок виконання робіт.

    Етапи та порядок виконання робіт представлені у таблиці 2.

    Таблиця 2

    Етапи та порядок виконання робіт



    Найменування етапів роботи

    Строки виконання робіт

    Очікувані основні наукові результати

    Вартість етапів, тис. грн.

    Форма звітності

    1.

    Аналіз системи документообігу на підприємстві

    01.01.2021-31.03.2021

    Впровадження автоматизованої системи документообігу (АСД)

    216,6

    Договір

    2.

    Аналіз структури документообігу на підприємстві

    01.04.2021-30.06.2021

    Створення «образу» електронного документообігу

    216,6

    Договір

    3.

    Оптимізація взаємодії підрозділів згідно наявної моделі документообігу на підприємстві

    01.07.2021-31.10.2021

    Електронний документообіг

    216,6

    Договір

    Відомості щодо необхідних природоохоронних заходів.

    Реалізація даної роботи не потребує додаткових природоохоронних заходів. Питання охорони навколишнього середовища та екологічні аспекти діяльності підприємства будуть враховані на всіх етапах виконання роботи.

    Додаткові питання, які потребують вирішення одночасно з виконанням роботи.

    Необхідно дослідити організацію та обґрунтованість на підприємстві ефективної системи первинного обліку та документообігу за допомогою впровадження програмного забезпечення.

    Засоби реалізації результатів НДР.

    Реалізація результатів роботи має бути здійснена у подальшому її замовником (КП «ДОКОД»ДОР») шляхом застосування розробленого програмного забезпечення для ведення первинного обліку і документообігу на підприємстві.

    Очікувані техніко-економічні та соціальні результати від втілення роботи.

    Реалізація результатів роботи дозволить оптимізувати і забезпечити раціональне використання документації та документообігу в системі бухгалтерського обліку і ділової комунікації підприємства шляхом впорядкування руху первинних документів, стабілізації роботи бухгалтерської служби та підвищення продуктивності праці облікових працівників, посилення оперативності обробки документів та інформації, що формується на їх підставі.


    написать администратору сайта