Главная страница
Навигация по странице:

  • Барлық оқушы үшін

  • Кейбір оқушылар үшін

  • (МК, Ұ) Ой қозғау. «Миға шабуыл» әдісі.

  • Топты https://flippity.net/RandomNamePicker.htm

  • Мақсаты

  • ІІ. Мағынаны ашу (білімді өзектендіру үшін) Оқулықпен жұмыс істеу.

  • Топтық жұмыс 1-тапсырма

  • Тапсырма

  • Жеке жұмыс 3-тапсырма

  • Дескриптор

  • Сабақты бекіту. Рефлексия.

  • Қалыптастырушы бағалау Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай «тик ток» әдісі арқылы бағалайды. Мақсаты

  • Ойын. менің ойыным 3 сынып. Ойын ру (орта таырыптар Уаыт, Сулет)


    Скачать 46.16 Kb.
    НазваниеОйын ру (орта таырыптар Уаыт, Сулет)
    Дата17.01.2023
    Размер46.16 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файламенің ойыным 3 сынып.docx
    ТипДокументы
    #890902

    Бөлімі:

    «Ойын құру» (ортақ тақырыптар: «Уақыт», «Сәулет»)

    Педагогтің аты-жөні:

    Кожикова Г Л

    Күні:



    Сыныбы:

    Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

    Сабақтың тақырыбы:

    Кейіпкерлер

    Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

    3.4.2.3 программалау ойын алаңында бірнеше кейіпкерлермен жұмыс істеу;

    3.4.2.4 программалау ойын алаңында ойын құру барысында циклдік алгоритмді жүзеге асыру;

    Сабақтың мақсаты:

    Барлық оқушы үшін:

    Көрініс пен кейіпкердің айырмашылықтарын атай алады.

    Оқушылардың көбі үшін:

    Жобаға кейіпкерлерді қосудың түрлерін үйренеді.

    Кейбір оқушылар үшін:

    Программалау ойын алаңында бірнеше кейіпкерлермен жұмыс істеуді үйренеді.

    Сабақтың барысы:

    Сабақтың кезеңі/уақыты

    Педагогтің ісәрекеті

    Оқушының іс-әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    (Ұ)

    Ұйымдастыру кезеңі:


    Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу

    І. Үй тапсырмасын тексеру, сұрақ-жауап арқылы өткен сабақты пысықтау.
    https://wordwall.net/ сайт арқылы




    (МК, Ұ) Ой қозғау. «Миға шабуыл» әдісі.

    Мұғалім төмендегі сұрақтарды оқушыларға қойып, суреттерді интерактивті тақтадан көрсетеді. Оқушылар ұжымдық үлгіде білгендері бойынша өз ойларын айтып, жауап береді.

    • Сағат төрт тілі бойынша сұрақтарға жауап береді?

    • Топты https://flippity.net/RandomNamePicker.htm сайты арқылы төртке бөлінеді

    Алдарына тапсырма беріледі

    Қалыптастырушы бағалау Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды.



    Интерактивті

    тақта
    Слайд

    Сағат дос әдісі

    https://wordwall.net/ru/resource/39050659/%d0%b8%d0%bd%d1%84%d0%be%d1%80%d0%bc%d0%b0%d1%82%d0%b8%d0%ba%d0%b0-%d0%ba%d0%b0%d0%b1%d0%b8%d0%bd%d0%b5%d1%82%d1%96%d0%bd%d0%b4%d0%b5%d0%b3%d1%96-%d0%b5%d1%80%d0%b5%d0%b6%d0%b5%d0%bb%d0%b5%d1%80%d0%b4%d1%96-%d0%ba%d3%a9%d1%80%d1%81%d0%b5%d1%82



    Жаңа сабаққа дайындық.



    Мақсаты: алдыңғы білім мен жаңа білімді ұштастыру мақсатында жетелеуші және түрткі сұрақтарды талқылау.

    Тиімділігі: оқушыға сұрақ қою, проблеманы зерттеу арқылы ой-өрісін дамытады, ойын еркін жеткізеді. Пікірлерінің еркін айтылуы, ешқандай сынға ұшырамау керек, қағазға түсіруге де, ауызша талқылау жұмысын жүргізуге де болады.

    Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін, мұғалім интерактивті тақтадан сабақтың тақырыбы, мақсаты, бағалау критерийлерімен таныстырады.

    https://www.youtube.com/watch?v=eS2e_FkX3LY&t=379s

    Сабақтың ортасы



    ІІ. Мағынаны ашу (білімді өзектендіру үшін)

    Оқулықпен жұмыс істеу.

    • Топта оқушылар оқулықта берілген жаңа білім айдарындағы мәтінді кезектесіп бірінен соң бірі тізбектей оқиды. Әрбір оқушы өзінің оқыған мәтіні бойынша топта өзара талқылау жасайды. Бір-біріне және мұғалімге сұрақтар қойып, өздерінің білімін толықтырады. Оқушылар практикалық жүмыс жасау үшін компьютерге отырып тапсырмалар орындайды SCRatch ортасында кітаптағы тапсырманы орындайды.



    Топтық жұмыс

    1-тапсырма

    Жер шарында 24 сағат белдеуі бар. Нөлінші сағат белдеуі Британия мемлекетінің Гринвич аймағында орналасқан. Нұр-Сұлтандағы сағат Гринвичтегі сағаттан 6 сағат алда жүреді. Яғни екі қала арасындағы уақыт белдеуі 6 сағат айырмашылықты көрсетеді. Тапсырма: 9суреттегі «Уақыт» жобасына Гринвич уақытын көрсететін 3сағатты қосуды ұсыныңдар.

    Жұптық жұмыс

    2-тапсырма

    Төменде көкегі бар сағат, электрондық сағат және қабырға сағатының суреттері берілген. Scratch-те осы сағат түрлерінің бірін таңдап, жобасын дайындаңдар

    Жеке жұмыс

    3-тапсырма

    • Көрініспен кейіпкердің қандай айырмашылықтарын атай аласың?

    Жобаға кейіпкерлерді қосудың қандай түрлері бар? Олардың бір-бірінен қандай айырмашылықтары бар?

    Дескриптор

     Тапсырмаға толық талқылау жасайды.

     «Уақыт» жобасына Гринвич уақытын көрсететін 3сағатты қосуды ұсынады.

    Дескриптор  Тапсырмаға жұптық талқылау жүргізеді.

     Scratch-те берілген сағат түрлерінің бірін таңдап, жобасын дайындайды.

    Дескриптор

    • Бір сұраққа жауап береді.

    • Екі сұраққа толық жауап береді.

    Қалыптастырушы бағалау

    Топтағы оқушылар бір-бірін сабаққа қатысу белсенділігі мен тапсырма орындау деңгейіне қарай «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды.

    Қалыптастырушы бағалау

    Жұптасқан оқушылар бір-бірін сабаққа қатысу белсенділігі мен тапсырма орындау деңгейіне қарай «Қошеметтеу»

    әдісі арқылы бағалайды
    Қалыптастырушы бағалау

    Оқушылар өзін-өзі сабаққа қатысу белсенділігі мен тапсырманы орындау деңгейіне қарай «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды.

    Интерактивті

    тақта

    Оқулық

    Слайд




    Сабақтың соңы

    Сабақты бекіту.

    Рефлексия.



    ІІІ. Ой толғаныс. Рефлексия

    Тик ток әдісі

    Мұғалім оқушыларға не білгендігі туралы пікір алмасуды сұрайды Жүрек, хат достарға сұрак қою арқылы сабақ ұнаса жүректі тандайды, сұрақ болса смсті таңдайды, досына сұрак болса үшбұрыш таңдайды

    Қалыптастырушы бағалау

    Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай «тик ток» әдісі арқылы бағалайды.

    Мақсаты: оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі: тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды.











    написать администратору сайта