Главная страница
Навигация по странице:

  • Физикалық география

  • Барлық оқушылар

  • Кейбір оқушылар

  • «Суреттер сөйлейді»

  • «Екі сөйлем» әдісі

  • олайсыз атмосфералы былысты пайда болуын біледі


    Скачать 16.96 Kb.
    Названиеолайсыз атмосфералы былысты пайда болуын біледі
    Дата21.11.2022
    Размер16.96 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла18-11 9.docx
    ТипДокументы
    #803681

    Қысқа мерзімді жоспар

    • Сабақтың тақырыбы: Қазақстанда қолайсыз және қауіпті атмосфералық құбылыстар



    Бөлімі:

    Физикалық география

    Педагогтің аты-жөні:

    Базкенова А.Ж.

    Күні:

    18.11

    Сыныбы:

    9 Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

    Сабақтың тақырыбы:

    • Қазақстанда қолайсыз және қауіпті атмосфералық құбылыстар

    Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

    9.3.2.4 Қазақстанда атмосфералық қолайсыз және қауіпті құбылыстардың қалыптасуын, таралу аумақтарын картада көрсетіп, сақтану шараларын ұсынады

    Сабақтың мақсаты:

    Барлық оқушылар: Қолайсыз атмосфералық құбылыстың пайда болуын біледі;

    Көпшілік оқушылар: Қолайсыз атмосфералық құбылыстың таралуын картадан көрсетеді;

    Кейбір оқушылар: Қолайсыз атмосфералық құбылыстардан сақтау шараларын ұсынады

    Сабақтың барысы:

    Сабақ кезеңі/Уақыты

    Педагогтің іс-әрекеті

    Оқушының іс-әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    10мин

    1.Оқушылармен амандасу, түгендеу.

    2. «Суреттер сөйлейді» әдісі. Оқушыларға суреттер ұсынады. Суреттердегі ортақ қасиетті табуы керек

    3. Жаңа тақырыпты хабарлайды

    Мақсаты: суреттерге мән береді. Жауап береді.

    Әр суреттегі құбылыстарды атайды

    Ортақ қасиетті табады

    Жаңа тақырыпты дәптерге жазады.

    «Бас бармақ» әдісі бойынша бағалау

    Презентация, суреттер



    Сабақтың ортасы

    5 минут

    15 мин

    5 минут

    Оқушыларды берілген жұмбақтарды шешуі бойынша үш топқа бөледі.

    Климаттың қолайсыз құбылыстары – құрғақшылық, аңызақ желдер, күшті аяздар, үсік, бұршақ, көк тайғақ және т.б.

    Құрғақшылық – ұзақ уақыт жауын-шашынның болмауы.

    1-топ

    Құрғақшылық, боран, аңызақ жел құбылыс салдарын жазады. Картадан көрсетеді

    2-топ

    Бұршақ, көктайғақ құбылыс салдарын көрсетеді, картадан табады.

    3-топ

    Аяз, үсік құбылыс салдарын жазады. Картадан көрсетеді.


    Берілген жұмбақтарды шешеді және топтарға бірігеді.

    Әр қолайсыз атмосфералық құылыстардың салдарын анықтайды. Padlet тақтасына жазад

    Топ оқушылары айтқан объектіерді картадан көрсете алады.

    Мұғалім жылдам әрі дұрыс жауапты тапқан оқушыларды мадақтайды. Ал ұзақ шешімін таппаған оқушыларды ынталандырады.

    Өзара бағалау. Топтың бағалауы


    Презентация

    Padlet тақтасы

    Сабақтың соңы

    (10 минут)

    «Екі сөйлем» әдісі. Тележүргізушінің ауа райы туралы фразасын аяқта:

    Ертең оңтүстік аймақта қарлы боран күтілуде. ... .

    Жолдарда көктайғақ болу ықтималдылығы жоғары. Жол көлік жүргізушілерін ...


    Мақсаты: оқушылар сақтану шараларын айтады


    «Электронды стикер» арқылы


    Презентация


    написать администратору сайта