Главная страница
Навигация по странице:

  • 3.1А Компьютер және программ алар СЫНЫП

  • Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

  • Пәндік лексика жәнетерминалогия

  • Құндылықтар Топтық және жұптық жұмыс арқылы өзіне және басқаларға құрмет

  • Пәнаралық байланыс Дүниетану, бейнелеу, орыс тілі Осыған дейін меңгерілген білім

  • Жоспар Сабақ кезеңдері мен жоспарланатын уақыт

  • минут Ұйымдастыру

  • М

  • Сабақтың ортасы

  • Сабақтың соңы

  • 3 сынып қыркүйек. Оу ісі жніндегі орынбасары . Н. Харесова


    Скачать 19.4 Kb.
    НазваниеОу ісі жніндегі орынбасары . Н. Харесова
    Дата25.01.2023
    Размер19.4 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла3 сынып қыркүйек.docx
    ТипПрограмма
    #904930

    Бекітемін

    Оқу ісі жөніндегі орынбасары

    ________________Қ.Н.Харесова

    _____________2021 оқу жылы



    3.1А Компьютер және программалар




    СЫНЫП: 3

    Күні: 2.09.2021 ж




    Сабақтың тақырыбы

    Компьютердің құрылғылары 1-сабақ

    Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

    • Енгізу (мысалы, тінтуірпернетақта) және шығару құрылғыларын (мысалы, монитор мен принтер) ажырату




    Сабақтың мақсаттары

    • компьютердің негізгі құрылғыларымен таныстыру

    • енгізу және шығару құрылғыларын ажырата білу

    Бағалау критерийлері

    • компьютерге ақпаратты енгізу құрылғыларын атайды, олардың қолданысын айтып береді;

    • ақпаратты шығару құрылғыларын және олардың қолданысын атайды;

    Тілдік мақсаттар

    Оқушылар осы тақырыпқа байланысты терминалогияларды қолдана отырып компьютердің енгізу, шығару құрылғыларын атап олардың қолданысынайтады.

    Пәндік лексика жәнетерминалогия:

    • енгізу құралы, шығару құралы, камера, монитор, пернетақта, жүйелік блок, тінтуір.

    Диалог/жазуға арналған пайдалы сөз тіркестер:

    • Ақпаратты енгізу құрылғыларына … жатады.

    • Ақпаратты шығару құрылғыларына … жатады.

    • Пернетақта ... қажет, монитор .. қажет.

    Құндылықтар

    Топтық және жұптық жұмыс арқылы өзіне және басқаларға құрмет пен ынтымақтастыққа үйрету, өзіндік жұмыс арқылы- академиялық адалдыққа, өмір бойы оқуға бағыттау.

    Пәнаралық байланыс

    Дүниетану, бейнелеу, орыс тілі

    Осыған дейін меңгерілген білім

    Оқушылардын компьютердің құрылғылары туралы түсінігі бар (монитор, пернетақта, тінтуір, жүйелік блок)

    Жоспар

    Сабақ кезеңдері мен жоспарланатын уақыт

    Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

    Дереккөздер

    Сабақтың басы
    5 минут

    1. Ұйымдастыру

    Сабақтың басында мұғалім оқушыларға монитор, пернетақта, тінтуір, принтер бейнеленген кеспе қағазызын таратып екі топқа бөледі.

    Топқа бөлініп болған соң талқылауға сұрақтар қояды:


    1. Мақсатты тұжырымдау

    «Миға шабуыл»

    (Сабақ тақырыбың анықтауға арналған іс- әрекеттер)

    • Не себепті дәл осылай бөліну қажет болды?

    • Бірінші топтағы құрылғылдардың негізгі қызметі қандай?

    • Екінші топтағы құрылғылардың негізгі қызметі қандай?

    • Сабақтын тақырыбы қандай болуы мүмкін?

    • Сабақтың мақсаты қандай?

    • Оқып үйренетін тақырып бойынша нені білгініз келеді?

    Сабақтың тақырыбын және оқу мақсатың тақтаға жазып қою


    Монитор, пернетақта, тінтуір, принтер бейнеленген кәртішкі (1қосымша)

    Презентация (1-2 слайдтар)

    Сабақтың ортасы
    35 минут


    1. Жаңа тақырыпты алғашқы меңгеру.


    Мұғалім топтағы суретке анықтамасын тұжырымдауға ұсыныс білдіреді.

    Ақпаратты енгізу құрылғылары... үшін берілген,

    Ақпаратты шығару құрылғылары ... үшін берілген
    Мұғалім үсынылған анықтамаларды дұрыстап, дәптерге жазып алуға ұсыныс береді.

    Топтық жұмыс

    Топта талқылау арқылы (өздерінің қолдарында бар құрылғыларға) тағы қандай құрылғыларқосуға болатынын және не себепті осы құрылғыларды ұсынып отырғанынтүсіндірсін.

    (Егерде оқушы қиналып отырса, мұғалім тақтадаң суреттер көрсете алады).

    Мысалды оқушылар дәптерлеріне жазып алады.

    Көрсетілім

    Ноутбук бейнеленген сурет көрсетіп, ондағы енгізу және шығару құрылғыларын көрсетіп, атап беруін ұсынады.
    Смартфон бейнеленген сурет көрсетіп, ондағы енгізу және шығару құрылғыларын көрсетіп, атап беруін ұсынады.

    Мүмкін оқушылар смартфон арқылы қосымша енгізу және шығару құрылғыларын атай алатын болар (gps қабылдағышы, сенсорлыэкран...)
    Қалыптастырушы бағалау .

    Оқушылар мұғалім ұсынған кестені өзбетінше толтырады. Олар бос торға қажет енгізу және шығару құрылғыларын жазады. Көзбен шолушыларға ол құрылғылардың суреті болуы мүмкін, соның астына енгізу және шығару құрылғыларын жазып беру қажет.

    Дескрипторлар:

    • Ақпаратты енгізу құрылғыларын атайды;

    • Ақпаратты шығару құрылғыларын атайды.

    Оқушылар кестені толтырып, жұмыстарымен алмасады, бір-бірін бағалау арқылы кері байланыс береді.

    Презентация


    Сабақтың соңы

    5 мин

    Рефлексия

    Сабақтың соңында рефлексия өткізіледі:

    • Қандай жаңа құрылғылармен таныстым

    • Қандай құрылғының атқаратын қызметін түсінбедім





    написать администратору сайта