Главная страница

Ознайомлення з нормативно-правовою базою функціонування інфокомунікацій в Україні. Лб1— копия. Ознайомлення з нормативноправовою базою функціонування інфокомунікацій в Україні


Скачать 0.66 Mb.
НазваниеОзнайомлення з нормативноправовою базою функціонування інфокомунікацій в Україні
АнкорОзнайомлення з нормативно-правовою базою функціонування інфокомунікацій в Україн
Дата11.04.2022
Размер0.66 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаЛб1— копия.docx
ТипЛабораторна робота
#462024

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ

ЗВІТ

з лабораторної роботи № 1

на тему «Ознайомлення з нормативно-правовою базою функціонування інфокомунікацій в Україні»

з дисципліни «Вступ до спеціальності»


Харків 2020

Виконала:

Черненко А. С.

Перевірила:

Сайд В. С.

Тема роботи: ознайомлення з нормативно-правовою базою функціонування інфокомунікацій в Україні.

    1. Мета роботи:

  • ознайомитись з нормативно-правовою базою функціонування

інфокомунікацій в Україні;

  • ознайомитись з правилами надання та отримання телекомунікаційних

послуг в Україні,

  • ознайомитись з роботою Національної комісії, що здійснює державне

регулювання у сфері зв’язку та інформатизації.

    1. Опис лабораторної установки:

Лабораторна робота виконується на персональному комп'ютері типу

Pentium з операційною системою Windows 2000/XP і доступом в Інтернет.

    1. Виконання роботи:

      1. Основні положення та важливі дані за останні два роки

За законом «Про телекомунікації» цікаво, що оператори телекомунікацій зобов’язані за власні кошти встановлювати на своїх телекомунікаційних мережах технічні засоби, необхідні для здійснення уповноваженими органами оперативно-розшукових та розвідувальних заходів, і забезпечувати функціонування цих технічних засобів, а також у межах своїх повноважень сприяти проведенню оперативно-розшукових та розвідувальних заходів та недопущенню розголошення організаційних і тактичних прийомів їх проведення. Оператори телекомунікацій зобов’язані забезпечувати захист зазначених технічних засобів від несанкціонованого доступу.

Також через ситуацію у світі та запобіганню карантину були внесени положення до закону «Про телебачення і радіомовлення»: Тимчасово, на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби COVID-19, ініціювання, оголошення і проведення конкурсів Національною радою зупиняється.

Щодо закону «Про захист персональних даних»: персональні дані можуть бути віднесені до конфіденційної інформації про особу законом або відповідною особою. Не є конфіденційною інформацією персональні дані, що стосуються здійснення особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, посадових або службових повноважень.

      1. Зміни та поправки у законі про "Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг"

У 2019 році були внесені зміни до "Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг": поняття конвергенція телекомунікаційних мереж фіксованого та рухомого (мобільного) зв’язку, що характеризується як спільне використання операторами, провайдерами телекомунікацій елементів інфраструктури та ресурсів телекомунікаційних мереж фіксованого та рухомого (мобільного) зв’язку для надання телекомунікаційних послуг споживачам. Також з 2020 року набуває нове положення, що говорить про те, що Право на провадження діяльності у сфері телекомунікацій суб'єкт господарювання набуває шляхом подання до НКРЗІ повідомлення про початок провадження діяльності у сфері телекомунікацій.

      1. Останні новини з Положення НКРЗІ

Відповідно до Закону України від 2019 року НКРЗІ вирішила ввести реєстр операторів, провайдерів телекомунікацій. В електронній формі його можна побачити на офіційному сайти НКРЗІ. Якщо звірить стан ринку телекомунікаційних послуг у І півріччі 2020 року та стан ринку у І півріччі 2019 року (рис.1), то можна побачити, що за рік структура доходів збільшилась, маємо 8,1% прирісту. На 2020 рік кількість коштів з фіксованого телефонного зв’язку зменшилось через не вирішені проблеми такі, як викрадення та пошкодження мідних кабелів телекомунікаційних мереж операторів фіксованого телефонного зв’язку, що призводить до тривалої відсутності зв’язку у споживачів послуг. Суттєво збільшилися кошти з рухомого (мобільного) зв'язку, через збільшення споживачів використання.



Рисунок 1. - Структура доходів телекомунікаційних послуг, млн грн.

Висновок: На лабораторній роботі я ознайомилась з нормативно-правовою базою функціонування інфокомунікацій в Україні, також роботала з змінами у Законах України, щодо інфокомунікацій в Україні. За результатом лабораторної роботи, я виявила декілька основних положень та важливих даних щодо нормативно-правової бази функціонування інфокомунікацій в Україні. Наприклад, з’являються нові органи публічної влади - з 2011 року вже працює Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації (НКРЗІ). Роблячи підсумок з цієї лоборотоної роботи, я можу сказати, що з часом інформація про функціонування інфокомунікацій в Україні стає більше, тому й збільшується нормативно-правова база тощо. Це є великим плюсом до розвитку інфокомунікацій.


написать администратору сайта