Главная страница
Навигация по странице:

  • Барлық оқушылар үшін

  • Кейбір оқушылар үшін

  • Сабақ кезеңі/Уақыты Педагогтің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Бағалау

  • Ұйымдастыру кезеңі. Сыныптағы психологиялық ахуалды қалыптастыру, оқушылармен амандасу, түгендеуСергіту сәті

  • Жаңа сабаққа кіріспе 5 мин «Миға шабуыл»

  • Сабақтың ортасы. Мағынаны ашу. 7 мин 3 мин 5 мин

  • Қ/б: «3 шапалқ»

  • Сабақтың соңы. Қорытындылау 5 мин 4 мин 3 мин «Insert»

  • Қ/б: Смайлик арқылы ең белсенді топты бағалау.

  • сабақ жоспары. §30. Интерфаза. Интерфаза кезеңдері_ Gl, S және G2. Педагогті атыжні Хайрушева Асем Ерболатовна


    Скачать 76.81 Kb.
    НазваниеПедагогті атыжні Хайрушева Асем Ерболатовна
    Анкорсабақ жоспары
    Дата28.01.2022
    Размер76.81 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла§30. Интерфаза. Интерфаза кезеңдері_ Gl, S және G2.docx
    ТипДокументы
    #345127

    Қысқа мерзімді жоспар

    9-сынып

    Биология


    Бөлім:




    Педагогтің аты-жөні:

    Хайрушева Асем Ерболатовна

    Күні

    27.01.2021

    Сыныбы:

    Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

    Сабақтың тақырыбы:

    §30. Интерфаза. Интерфаза кезеңдері: Gl, S және G2

    Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:

    9.2.2.1 - жасуша айналымының интерфаза кезіндегі жүретін үдерістерді түсіндіру

    Сабақтың мақсаты:

    Барлық оқушылар үшін:

    Интерфаза ұғымымен танысады;

    Көпшілік оқушылар үшін:

    Интерфазаның кезеңдерін сипаттайды

    Кейбір оқушылар үшін:

    Интерфаза – жазушаның бөлінуге дайындық кезеңі екенін дәлелдейді

    Сабақтың барысы:

    Сабақ кезеңі/Уақыты

    Педагогтің іс-әрекеті

    Оқушының іс-әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    Қызығушылықты ояту

    2 мин

    3 мин

    2 мин

    Ұйымдастыру кезеңі.

    Сыныптағы психологиялық ахуалды қалыптастыру, оқушылармен амандасу, түгендеу
    Сергіту сәті

    «Көңіл-күй неге ұқсас» әдісі.

    Топты 3-ке бөлу. Оқушыларды түрлі түсті кәмпит арқылы 3 топқа бөлу.

    1-ші топ: «Профаза»;

    2-ші топ: «Метафаза»;

    3-ші топ: «Анафаза»;


    Оқушылар мұғаліммен амандасады.


    Оқушылар олардың бүгінгі көңіл-күйлері неге (қай жыл мезгіліне, ауа райына, табиғаттың құбылысына) ұқсас екенін айтып береді. 


    Оқушылар кәмпит түстері арқылы үш топқа бөлінеді.








    Кәмпиттер



    Жаңа сабаққа кіріспе

    5 мин

    «Миға шабуыл»
    Митоз дегеніміз не?

    Митоз арқылы не бөлінеді?

    Митоз адам мүшесінің қай бөліктерінде үздіксіз жүреді?

    Жасушалық цикл дегенді қалай түсінесіндер?

    Митоз кезенінде жасуша қалай көбейеді?


    Оқушылар сұрақтарға мұқият жауап береді.







    Сабақтың ортасы.

    Мағынаны ашу.

    7 мин

    3 мин

    5 мин

    «Кластер» әдісі арқылы топтық жұмыс ұйымдастыру.

    1-топ G1 - кезеңі

    2-топ S -кезеңі

    3-топ G2 -кезеңі
    «Солай ма?» әдісін пайдаланып оқушыларға сұрақ қою.

    Репликация дегеніміз ДНҚ молекуласының екі еселенуі?

    Жасушалық цикл 3 кезеңнен тұрады?

    Репликация үдерісі G2-кезең деп аталатын интерфаза ортасында жүреді?

    Интерфаза 3 кезеңнен тұрады?

    S-кезеңі жасушаның бөлінуге дайындық кезеңі?

    «Сөзжұмбақ» әдісі арқылы оқушыларға сөзжұмбақ жасыру.



    Оқушылар топқа берілген тақырыптар бойынша постер қорғайды.

    Оқушылар қойылған сұрақтарға «иә» немесе «жоқ» деп жауап береді.

    Оқушылар сөзжұмбақ шешеді.

    Қ/б: «3 шапалқ» әдісі арқылы топтар бірін-бірі бағалайды.

    Қ/б: Сөз арқылы оқушыларды марапаттау.


    А қ парақ

    Маркер



    Тақта




    Бор

    Сабақтың соңы.

    Қорытындылау

    5 мин

    4 мин

    3 мин



    «Insert» әдісі арқылы сабақты бекіту.

    «Ашық микрофон» әдісі арқылы рефлексия жүргізу.

    Үйге тапсырма: бүгінгі тақырыпты оқып келу.

    Оқушылар кестені толтырады.

    Оқушылар сабақтан алған әсерлері туралы айтады.


    Оқушылар үй тапсырмасын жазып алады.

    Қ/б: Смайлик арқылы ең белсенді топты бағалау.

    Смайликтер


    написать администратору сайта