Главная страница
Навигация по странице:

  • Педагогтың аты-жөні Кадылбекова Нурсулу Кадылбековна Күні

  • Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар

  • Білім дағдыларының деңгейі Білу, түсіну, қолдану Сабақтың барысы

  • Сабақтың кезені/ уақыт Педагогтың әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау

  • Сабақтың ортасы Жаңа тақырып.Көрсетелім.SketchUp программасында пайдаланылатын негізгі құралдармен танысамыз.Жеке жұмыс. «БББ» әдісі

  • «Бірлескен жұмыс дағдысын қалыптастыру» әдісі

  • 16.11.2022 3d редактор құралдары ҚМЖ. Педагогты атыжні Кадылбекова Нурсулу Кадылбековна


    Скачать 160.5 Kb.
    НазваниеПедагогты атыжні Кадылбекова Нурсулу Кадылбековна
    Дата08.04.2023
    Размер160.5 Kb.
    Формат файлаdoc
    Имя файла16.11.2022 3d редактор құралдары ҚМЖ.doc
    ТипДокументы
    #1045662

    Қысқа мерзімді жоспары

    Бөлім

    3D баспа

    Педагогтың аты-жөні

    Кадылбекова Нурсулу Кадылбековна

    Күні




    Сынып 6

    Қатысушылар саны




    Қатыспағандар саны




    Сабақтың тақырыбы:

    3D -редактор құралдары (SketchUp программасы)

    Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:


    6.3.1.3 3D-редакторының графикалық примитивтерді құруға арналған құралдарын пайдалану.

    Сабақтың мақсаты:

    Барлық оқушылар:

    3D редaктор құралдарының сипаттамасын біледі.

    Көптеген оқушылар:

    3D редaкторының құралдарын қолданады.

    Кейбір оқушылар:

    SketchUp программасындағы құралдармен практикалық тапсырмалар орындауды біледі.

    Бағалау критерийлері

    • SketchUp программасы біледі

    • SketchUp құралдарын біледі

    • SketchUp программасындағы құралдармен практикалық тапсырмалар орындайды

    Білім дағдыларының деңгейі

    Білу, түсіну, қолдану


    Сабақтың барысы:


    Сабақтың кезені/ уақыт

    Педагогтың әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    1.Оқушылармен амандасу.

    2.Сaбақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.

    3.Өткен сабақты пысықтау.
    «Жұптас – ойлан- бөліс» әдісі.

    -3D графика деген не?

    - 2 D графика мен 3 D графикаға арналған қандай программаларды білесің?

    -SketchUp программаны қалай іске қосады?

    -Программада қандай шаблон

    дар бар?
    ҚБ: смайлик /1балл/

    1.Мұғаліммен амандасады.

    2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

    3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.



    Смайлик

    /1балл/



    Интербелсенді тақта /компьютер



    Сабақтың ортасы

    Жаңа тақырып.

    Көрсетелім.SketchUp программасында пайдаланылатын негізгі құралдармен танысамыз.

    Жеке жұмыс. «БББ» әдісі

    1-тапсырма.

    Оқулық «Арман ПВ» баспасы, 2020

    Салғараева Г.И., Көпеева Г.А., Қаптағаева Ә.Ә., Юсупова А.Ғ.

    § 9, 54 бет «Компьютерде қолданайық»

    Дескриптор:

    - SketchUp редакторды іске қосады;

    -Тиісті шаблонды таңдаңдайды.

    -Программа терезесі ашылғаннан кейін Тіктөртбұрыш (Прямоугольник) құралына басып, тіктөртбұрыш сызады;

    -Сығу/созу (Вдавить/ вытянуть) құралын басып, тіктөртбұрышты созу арқылы фигура көлемін үлкейтеді.

    -Терезе ⇒ Материалдар (Окно ⇒ Материалы (SketchUp Make 2017 нұсқасында)) командасы арқылы модульді іске қосады.

    Параллелепипедтің жоғарғы қырын «Кирпич» бөліміндегі «Бетонный блокпен» безендіреді.

    ҚБ: смайлик /1 балл/
    Жұптық жұмыс. «Бірлескен жұмыс дағдысын қалыптастыру» әдісі

    2-тапсырмa. «Баспалдақ» моделін құрастыр. § 9, 53бет
    Дескриптор:

    - SketchUp редаторды іске қосады;

    -прямоуголник, линия, тяни/толкай, заливка құралдарды пайдалану арқылы «Баспалдақ» моделін құрастыра алады.
    ҚБ: смайлик /1балл/

    Сергіту сәті: Көз жаттағуы
    Топтық жұмыс. «Джигсо» әдісі

    3-тапсырма. (Фунционалды тапсырма)
    - 3Д модельдерін қай сала мамандары пайдаланады? Не себерті осы салада жұмыс істейтін мамандарға 3Д программа қажет?

    Дескриптор:

    - 3Д модельдерін қай сала мамандары пайдаланатынын айтады.
    ҚБ: смайлик /1балл/
    ЕБҚ оқушыға арналған тапсырма

    4-тапсырма. 1-кесте

    Дұрыс жауапты таңдап сәйкестендір.
    Дескриптор:

    -құрал саймандардың қызметімен сәйкестендіреді.
    ҚБ: смайлик /2 балл/


    SketchUp программасында пайдаланылатын негізгі құралдармен танысады


    SketchUр программасында көдемді фигураларды жасайды

    «Баспалдақ» моделін құрастырады

    Сұраққа жауап береді


    карточкаға жауабын жазады.




    Смайлик /2аблл/

    Смайлик

    /2балл/

    Смайлик /1балл/

    Смайлик

    /2балл/


    Интербелсенді тақта /компьютер


    Оқулық «Арман ПВ» баспасы, 2020

    Салғараева Г.И., Көпеева Г.А., Қаптағаева Ә.Ә., Юсупова А.Ғ.

    § 9, 54 бет «Компьютерде қолданайық»
    Оқулық «Арман ПВ» баспасы, 2020

    Салғараева Г.И., Көпеева Г.А., Қаптағаева Ә.Ә., Юсупова А.Ғ.

    § 9, 53 бет

    Видео көреді

    https://youtu.be/_lx7d4eIkVE


    А3 форматтағы бет


    Карточка



    Сабақтың соңы

    1.Оқушылaрғa өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.

    2.Кері байланыс: «+; - ; қызықты» әдісі.

    /стикер/ Оқушылар бір жағында(+)белгісі бар, осы тақырып бойынша түсінгенін жазады, келесі бетінде (-) белгісі, осы тақырып бойынша не түсініксіз болғанын жазады, және осы сабақта ұнаған тапсырма, әдістерді жазады

    Өзін-өзі бағалау.
    стикерге  бір жaғындa(+) белгісі бар, осы тaқырып бойынша түсінгенін жaзады, келесі бетінде (-) белгісі, осы тақырып бойынша не түсініксіз болғанын жазады, және осы сабақта ұнаған тапсырма, әдістерді жазады




    стикерлер

    Үй тапсырмасы

    § 9 55-бет «Үй тапсырмасы» тaпсырмaсы










    1-кесте.



    Дескриптор:

    -құрал саймандарды қызметімен сәйкестендіреді.


    написать администратору сайта