Главная страница
Навигация по странице:

  • Які відмінності між здоровою людиною та хворим на туберкульоз (без клінічних симптомів та МБТ у мокротинні)

  • Туберкульоз. Пишіть відповідь у цьому файлі (відповідь коротка, тезисна, по суті)


    Скачать 21.99 Kb.
    НазваниеПишіть відповідь у цьому файлі (відповідь коротка, тезисна, по суті)
    АнкорТуберкульоз
    Дата14.09.2022
    Размер21.99 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла1.5..docx
    ТипДокументы
    #676253

    Пишіть відповідь у цьому файлі (відповідь коротка, тезисна, по суті)

    ПІБ Жаботинська Єлизавета Віленівна, Група 18м, Дата 13.09.22.



    1. Які відмінності між здоровою людиною та хворим на туберкульоз (без клінічних симптомів та МБТ у мокротинні)?

    Алергопроба. За пробою Манту можна виявити людину, що вже була інфікована і має позитивну реакцію.

    Результат діаскінтесту - це імунна відповідь організму. На інтенсивність цієї відповіді впливає загальний імунний статус. Для людини, яка не перебуває в імунодепресивному стані, відповідь на введений алерген за наявності латентної форми туберкульозу буде динамічною. Почервоніння та поява запальної реакції у вигляді папули можливе вже в перший день після проведення діаскин тесту. Протягом 72 годин реакція наростатиме, показуючи максимальний результат як у дітей, так і у дорослих через 3 дні. Якщо у людини позитивний результат діаскинтесту — тобто є запальна папула будь-якого розміру — це означає, що така людина інфікована туберкульозною паличкою.


    1. Опишіть роль у патогенезі ТБ протитуберкульозних антитіл (позитивна та негативна дія).

    Гуморальний імунітет є досить раннім свідком інфікування M. tuberculosis, і при активному туберкульозному процесі у сироватці крові хворих на туберкульоз виявляється підвищений титр протитуберкульозних антитіл.  Антитіла беруть участь у нейтралізації токсинів (нейтралізують токсичний ефект корд-фактору), в реакціях опсонізації, активації комплементу за класичним шляхом, антитіло-залежної клітинної цитотоксичності, презентації антигену, сприяють фагосомально-лізосомальному злиття. Антимікобактеріальні антитіла посилюють клітинний імунітет проти мікобактерій, у тому числі за рахунок стимулювання проліферації CD4+ та CD8+ Т-клітин та викиду ними γ-ІНФ.  Крім того, протитуберкульозні антитіла перешкоджають адгезії бактерій до клітин тканин господаря.

    Негативні аспекти: відповідь CD4+ T-клітин різко підвищує ризик розвитку активного туберкульозу з ко-інфекцією ВІЧ, що насамперед знижує кількість цих клітин.


    написать администратору сайта