Главная страница
Навигация по странице:

  • Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны

  • Сабақ мақсаттары Оқушылардың барлығы

  • Пәнаралық байланыстар

  • Сабақтың барысы Сабақтың жоспарланған кезеңдері

  • Топқа бөлу «Мозайка» әдісі арқылы Сандықшаға салынған бөлінген кірпіш және сызбаларды оқушылар таласып алады. Суреттер сөйлейді.

  • «Мағынаны таны» стратегиясы «4 картина – 1 сөз» ойыны – 2 минут

  • Ой шақыру сұрақтары: (1 минут) Сәулетші не істейді Сәулетшінің құралдары нелер Сәулетші қандай ғимараттардың жобасын жасайдыМақсаттар мен бағалау критерийлерін бірлесе құру

  • Жаңа сөздермен жұмыс – 3 минут (100-бет) Мұғалім жаңа сөздерді дауыстап оқиды, оқушылар мұғалім соңынан қайталайды.Грамматикалық минимум

  • 1-тапсырма. Жаңа сөздерді қолданып, Райымбек батыр кесенесін сипаттап айту

  • 2-тапсырма (оқулықтағы 3-тапсырма). Оқыған мәтін мазмұны бойынша жаңа сөздерді қолданып сұрақтар құрастыру және жауап беру

  • Дескриптор: Мәтінді қажетті сөздермен толықтырып оқыды. Мәтіннің мазмұнын айтты. Бағалау

  • «Блоб ағашы» әдісі Өзіңді сабақта қалай сезіндің Сәйкес суретті боя. Неге бұл суретті таңдадың

  • Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз

  • Бағалау – оқушыныңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы

  • қмж Гаухар. Пназа тілі замерзімдіжоспарблімі


    Скачать 343.63 Kb.
    НазваниеПназа тілі замерзімдіжоспарблімі
    Дата28.01.2022
    Размер343.63 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлақмж Гаухар.docx
    ТипДокументы
    #344497

    Пән:Қазақ тілі

    Ұзақмерзімдіжоспарбөлімі:

    4-тарау «Сәулет өнері» (2-сабақ)

    Күні: 10.12.2021

    Сынып: 3 «Б»

    Мектеп:

    Мұғалімнің аты-жөні:

    Қатысқандар саны:

    Қатыспағандар саны:

    Сабақтақырыбы

    Мен де сәулетші боламын (1)

    Оқумақсаттары

    3.​3.​4.​1* мәтінмазмұныннақтылауүшінсұрақтар (не? қандай? қайда?) құрастыружәнеоғанжауап беру;

    3.​5.​1.​1* мұғалімнің қолдауыменкөмекші сөздердің мағынасын ажырату, ауызекі сөйлеуде қолдану

    Сабақ мақсаттары

    Оқушылардың барлығы: Райымбек батыр кесенесін сипаттап айту барысында жаңа сөздерді орынды қолданады.

    Оқушылардың көпшілігі: Оқыған мәтін мазмұны бойынша жаңа сөздерді қолданып сұрақтар құрастырады және жауап береді.

    Оқушылардың кейбірі: Жаңа сөздерді қолданып, Әлібектің үй тапсырмасын толықтырып оқиды және мазмұнын айтады.

    Бағалау критерийлері

    Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар мен жауаптар құрастыру барысында көмекші сөздерді қолданады.

    Лексикалық минимум

    Мұнара, сырт, төбе, қабырға, орналасқан

    Кесененің сырт-ы, кесененің төбе-сінде, мұнараның қабырға-сы, Райымбек батыр көшесінде орналасқан.

    Грамматикалық минимум

    1. кесене+нің сырт+ы, кесене+нің төбе+сі

    2. кесене+нің төбе+сінде, кесене+нің алд+ында

    Құндылықтарды дарыту



    Өзіне және өзгелерге құрмет құндылығы жеке және топтық жұмыстар барысында сөйлеу, өзара бағалау мен рефлексия кезінде көрінеді. Интеллектуалдық құндылық сабаққа ынта қоюы мен тапсырмаларды белгіленген критерийлерге сәйкес орындауы барысында жүзеге асады.

    Пәнаралық байланыстар

    Бейнелеу өнері

    АКТ қолдану дағдылары

    PowerPoint таныстырылымы

    Бастапқыбілім


    Ыстық орындық,сәулетшінің қалпағы,сиқырлы сандық

    «Әкем – сәулетші» тақырыбындағы сабақта меңгерген сөздерді қолданады (Сәулетші не істейді? Сәулетшінің құралдары нелер?).

    1-2-сыныпта меңгерген сөздерін (сызғыш, қарындаш, өшіргіш, циркуль, т.с.с.) еске түсіреді.

    Сабақтың барысы

    Сабақтың жоспарланған кезеңдері


    Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет



    Ресурстар

    Сабақтың басы

    6 минут


    Ұ) Қызығушылықты ояту.

    Көңілді құрылысшылар мен сәулетшілер тіззбегін пайдаланып шеңбер құру. Бір-біріне сабаққа сәттілік,жақсы баға алуға тілек білдіру

    Топқа бөлу

    «Мозайка» әдісі арқылы Сандықшаға салынған бөлінген кірпіш және сызбаларды оқушылар таласып алады.

    Суреттер сөйлейді. Берілген суреттер бойынша сабақтың тақырыбын болжайды, тақырыпқа қатысты білетін сөздер мен сөз орамдарын ортаға салады.

    «Мағынаны таны» стратегиясы

    «4 картина – 1 сөз» ойыны – 2 минут










    ...

    ...

    ...

    ...

    ...

    ...

    ...

    ...

    Ой шақыру сұрақтары: (1 минут)

    Сәулетші не істейді? Сәулетшінің құралдары нелер? Сәулетші қандай ғимараттардың жобасын жасайды?
    Мақсаттар мен бағалау критерийлерін бірлесе құру – 3 минут

    суреттер //

    №1 слайд


    интербелсенді тақта

    №2, 3 слайдтар

    №4 слайд

    Сабақтың ортасы

    30 минут

    3 минут

    6 минут

    9 минут

    9 минут


    Жаңа сөздермен жұмыс – 3 минут (100-бет)

    Мұғалім жаңа сөздерді дауыстап оқиды, оқушылар мұғалім соңынан қайталайды.
    Грамматикалық минимум: көмекші сөздер:сырты, төбесі

    Есте сақта!

    үй+дің


    сырт...

    төбе...




    +сі

    Үйдің сырты әдемі.

    Кесененің төбесі жаңа.

    ғимарат+тың

    кесене+нің

    Мұғалім кестедегі сөздердің тіркесу жолымен таныстырады.
    1-тапсырма. Жаңа сөздерді қолданып, Райымбек батыр кесенесін сипаттап айту

    Мұғалім оқушылар назарын оқулықтың 100-бетіндегі 2-суретке аударады. Дәл осы сурет интербесенді тақтада да тұрады. Оқушылар сурет пен жаңа сөздерді қолданып, мұғалім сұрақтарына жауап береді. Бағалау «Мадақ сөздер» тәсілі арқылы жүзеге асады.

    Күтілетін нәтиже: оқушылар жаңа сөздердің мағынасы мен қолданысын меңгереді, көмекші сөздерді (сырты, төбесі) орынды қолданады.
    Бұл не?

    Оның сырты қандай?

    Оның қабырғасы қандай?

    Оның төбесінде не бар?

    Оның мұнарасы қандай?

    кесене

    төбесі

    сырты

    қабырғасы

    мұнара


    мұнара꞊төбесі

    қабырғасы꞊сырты
    2-тапсырма (оқулықтағы 3-тапсырма). Оқыған мәтін мазмұны бойынша жаңа сөздерді қолданып сұрақтар құрастыру және жауап беру

    Тапсырманы орындау «Даналық ағашы» ойыны арқылы жүзеге асады.

    1. Оқушылар мәтінді оқиды.

    2. Мұғалім таратып берген қағаз қиындысына әр оқушы 1 сұраулы сөйлем құрастырып жазады және сандыққа (қорапқа) салады.

    3. Сандықтағы (қораптағы) сұрақтар жақсылап араластырылады.

    4. Әр оқушы 1 сұрақты алып оқиды және жауап береді. (Сұрақтардың қайталануы мүмкін. Бұл ақпаратты бекітуге көмектеседі.)

    5. Бағалау «Бас бармақ» әдісі арқылы жүзеге асады.


    3-тапсырма (оқулықтағы 5-тапсырма). Әлібекке үй тапсырмасы берілді. Ол Қожа Ахмет Яссауи кесенесі туралы мәтінді толықтыруы керек. Жаңа сөздерді қолданып, Әлібекке үй тапсырмасын жасауға көмектесіңдер (толықтырып оқыңдар).



    Бұл – Қожа Ахмет Яссауи ................ . Ол Түркістан қаласында ....................... . Кесененің қабырғалары ................. . Кесененің .................... 2 мұнара бар. Мұнараның ............... көк. Кесененің ............... ою-өрнектер бар. Кесененің ................... әдемі.

    Керекті сөздер: қабырғалары, қабырғасында, төбесінде, сырты, қоңыр, орналасқан, кесенесі.
    Дескриптор:

    1. Мәтінді қажетті сөздермен толықтырып оқыды.

    2. Мәтіннің мазмұнын айтты.


    Бағалау

    оқулық


    интербелсенді тақта

    №5 слайд

    интербелсенді тақта

    +

    үлестірмелі қағаздар

    // №6 слайд

    №7 слайд

    +

    қорап (сандық), қағаз қиындылары

    №8 слайд

    //

    үлестірмелі қағаздар (сурет + мәтін+керекті сөздер)


    Сабақтыңсоңы

    4 минут

    Рефлексия

    «Блоб ағашы» әдісі

    Өзіңді сабақта қалай сезіндің? Сәйкес суретті боя. Неге бұл суретті таңдадың?





    Үй тапсырмасы:

    Оқулық, 101-бет, 4-тапсырма: толықтырып жазу, мазмұнын айту


    «Блоб ағашы» суреті (әр оқушыға таратылады)

    //

    №9 слайд

    №10 слайд

    Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз?

    Бағалау – оқушыныңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз?

    Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы




    Саралауіріктелгентапсырмалар, нақтыбіроқушыданкүтілетіннәтижелер, оқушығадербесқолдаукөрсету, оқуматериалдары мен ресурстарыноқушыныңжекеқабілеттерінесепке ала отырыпіріктеу (Гарднердіңжиындықзияттеориясы) түріндеболуымүмкін.

    Саралаууақыттыұтымдыпайдаланудыесепке ала отырып, сабақтыңкезкелгенкезеңіндеқолданылаалады.

    Бұлбөлімдеоқушыныңсабақбарысындаүйренгенінбағалауүшінқолданатынәдіс-тәсілдеріңіздіжазыңыз.

    Денсаулықсақтаутехнологиялары.

    Сергітусәттері мен белсендііс-әрекеттүрлері.

    Осы сабақтақолданылатынқауіпсіздіктехникасыережелерініңтармақтары.


    Сабақбойынша рефлексия

    Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушының барлығы ОМ қол жеткізді ме?

    Жеткізбесе, неліктен?

    Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

    Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

    Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

    Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.




    Жалпы баға

    Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

    1:

    2:

    Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?

    1:

    2:

    Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушыныңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет?


    написать администратору сайта