Главная страница
Навигация по странице:

  • Қатысқандар саны

  • Тілдік мақсаттар Лексика мен сөз тіркестерінің мысалдарын қамтитын тілдік мақсаттары: Оқылым дағдысы

  • Пәнаралық байланыстар Сызу, геометрия АКТ қолдану дағдылары

  • Бастапқы білім Натурал сандар, жай сандар. Сабақтың барысы

  • Сабақтың кезеңдері Жоспарланған жұмыс Ресурстар

  • Үй тапсырмасын сұрау Қайталау оқу- анасы ». Ауызша сұрақ- жауап алу.

  • Сабақтың ортасы (6- 35 минут) Жаңа сабақ. Видео арқылы жаңа тақырыпты түсіндіру.

  • Жай бөлшектердің жазылуы.

  • «Білім көзі кітапта» кітаппен жұмыс 1 ТОП № 350 (1), № 351 (1) 2 ТОП №350 (2), № 351 (2) Тапсырма соңында оқушылар топты бағалайды.№ 1

  • Жауабы:(

  • 2 есеп .3.14 суреттегі фигуралардың:Қандай бөлігі боялған Жауабы

  • Жауабы

  • «Білім көзі кітапта» кітаппен жұмыс 1 ТОП № 350 (1), № 351 (1) 2 ТОП №350 (2), № 351 (2)

  • Сабақтың соңы( 36-40мин) Жаңа білімді тексеру. Топтық жұмыс.

  • Математикалық диктант Бекіту сұрақтары

  • Пні Математика Мектеп 33 жалпы орта білім беретін мектебі за мерзімді жоспар блімі Малімні аты жні


    Скачать 234.93 Kb.
    НазваниеПні Математика Мектеп 33 жалпы орта білім беретін мектебі за мерзімді жоспар блімі Малімні аты жні
    Дата11.10.2022
    Размер234.93 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла1547010651.docx
    ТипДокументы
    #728305




    Пәні: Математика Мектеп: №33 жалпы орта білім беретін мектебі

    Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі Мұғалімнің аты - жөні: Аянғалиқызы А

    Жай бөлшектер Қатысқандар саны: 15

    Күні: 16.10.18ж Қатыспағандар саны: 0


    Сабақ тақырыбы

    Жай бөлшектер. Жай бөлшектерді оқу және жазу

    Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

    5.1.1.9

    жай бөлшек ұғымын меңгеру;

    5.5.2.1

    жай бөлшектерді оқу және жазу;

    Сабақ мақсаты

    • Оқушыларға жай бөлшек, үлес, алым, бөлім туралы түсініктер беру. Екі натурал санның бөліндісін жай бөлшек түрінде жаза білуге үйрету. Натурал санды жай бөлшек түрінде жаза білуге үйрету.

    • Тақырыптың мазмұнын түсіну, жай бөлшектердің оқылуы мен жазылуын біледі.

    • Оқушылардың пәнге деген қызығушылығы артады, жай бөлшектерді оқып және жаза алады.


    Бағалау критерийлері


    • Оқушыларға жай бөлшек, үлес, алым, бөлім туралы түсініктер беру. Екі натурал санның бөліндісін жай бөлшек түрінде жаза білуге үйрету. Натурал санды жай бөлшек түрінде жаза білуге үйрету.

    • Тақырыптың мазмұнын түсіну, жай бөлшектердің оқылуы мен жазылуын біледі.

    • Оқушылардың пәнге деген қызығушылығы артады, жай бөлшектерді оқып және жаза алады.

    Тілдік мақсаттар

    Лексика мен сөз тіркестерінің мысалдарын қамтитын тілдік мақсаттары:

    Оқылым дағдысы: Берілген мәтінмен жұмыс.

    Айтылым дағдысы: Жай бөлшектің анықтамасын айту және мысалдар келтіру барысында айту.

    Құндылықтарды дамыту

    Жалпыға бірдей еңбек қоғамы. Оқушылардың өз бетімен жұмыс жасау, іздену қабілеттерін арттыру.

    Пәнаралық байланыстар

    Сызу, геометрия

    АКТ қолдану дағдылары

    Презентация, интерактивті тақта, компьютер.

    Бастапқы білім

    Натурал сандар, жай сандар.

    Сабақтың барысы

    Сабақтың кезеңдері

    Жоспарланған жұмыс

    Ресурстар

    Сабақтың басы(2-5 минут)

    Ұйымдастыру

    • Амандасу;

    • Оқушыларды түгендеу;

    • Топқа бөлу: конфеттер арқылы екі топқа бөлу.

    Үй тапсырмасын сұрау

    Қайталау оқу- анасы ». Ауызша сұрақ- жауап алу.

    Қандай сандар 2-ге бөлінеді?

    Қандай сандар 5-ке бөлінеді?

    Қандай сандар 10-ға бөлінеді?

    Қандай сандар 9-ға бөлінеді?

    Қандай сандар 3-ке бөлінеді?

    Жай сандар деп қандай сандарды атайды?

    Құрама сандар деп қандай сандарды атайды?

    Қандай сандарды жұп сандар деп атайды?

    Қандай сандарды тақ сандар деп атайды?

    Қандай сандар берілген санның ЕҮОБ деп аталады?

    Берілген натурал сандардың ЕКОЕ деп қандай санды атайды?



    Презентация

    Сабақтың ортасы (6-35 минут)

    Жаңа сабақ.

    Видео арқылы жаңа тақырыпты түсіндіру.

    Бүтіннің бірнеше тең бөліктерінің әрқайсысы үлес деп аталады.

    Жай бөлшекті оқығанда алдымен бөлшек сызығының астындағы сан (бөлімі) шығыс септігінде оқылады. Сонан соң бөлшек сызығының үстіндегі сан (бөлімі) атау септігінде оқылады.

    Жай бөлшектердің жазылуы.

    Бөлшек сызығының астындағы сан бір бүтіннің неше тең бөлікке бөлінгенін көрсетеді. Оны бөлшектің бөлімі деп атайды. Бөлшек сызығының үстіндегі сан неше бөліктің алынғанын көрсетеді. Оны бөлшектің алымы деп атайды.

    Әріптермен жазсақ:

    Жай бөлшек -

    «Білім көзі кітапта» кітаппен жұмыс

    1 ТОП № 350 (1), № 351 (1)

    2 ТОП №350 (2), № 351 (2)

    Тапсырма соңында оқушылар топты бағалайды.
    1

    Төртбұрыштың қандай бөлігі боялған, қандай бөлігі боялмаған? Бөлшектер қатарындағы артық санды көрсет:




    Жауабы:('>Жауабы:( ) үштен бір бөлігі боялған, ( ) үштен екі бөлігі боялмаған. Артық сандар: төрттен үш ( ), екіден үш ( ), бестен төрт ( ) ,
    №2

    Төртбұрыш қанша бөлікке бөлінген? Оның қандай бөлігі боялған? Артық бөлшек сандарды ата:


    Жауабы: 10-ға бөлінген, оннан жеті бөлігі боялған; Артық бөлшектер: (үштен екі), (төрттен бір), (оннан үш), (жетіден үш).

    3

    Бөлшектерді оқы: ( ) алтыдан бір, ( ) сегізден бір, ( ) төрттен бір, ( ) алтыдан үш, ( ) сегізден төрт, ( ) төрттен екі

    Ауызша
    Мына жай бөлшектерді оқып, бөлімі мен алымын атаңдар:

    ; ; ; ; ;

    2 есеп.

    3.14 суреттегі фигуралардың:

    Қандай бөлігі боялған? Жауабы:

    Қандай бөлігі боялмаған? Жауабы:

    3.

    Бір бүтінде неше A)

    Жауабы: А) екі Ә) үш Б) жеті

    4.

    Жұлдызша орнына тиісті санды қойып,1 санын жай бөлшек түрінде жазыңдар.

    1 = ; 1 = ; 1 = ; 1 = ; 1 =
    Жауабы: 1 = ; 1 = ; 1 = ; 1 = ; 1 =

    Берілген сандарды өз сандықтарына орналастыр.

    Жай сандар: 19,7,23

    Құрама сандар: 4,21,15

    Жай бөлшектер:1/6, 4/5, 2/3
    «Кім зерек?» ойыны. Бөлшек түрінде жаз:

    алымы

    бөлімі

    5


    19

    35

    37










    53










    86










    Тапсырма соңында оқушылар топты бағалайды.
    «Білім көзі кітапта» кітаппен жұмыс

    1 ТОП № 350 (1), № 351 (1)

    2 ТОП №350 (2), № 351 (2)

    Тапсырма соңында оқушылар топты бағалайды.





    Сабақтың соңы( 36-40мин)

    Жаңа білімді тексеру. Топтық жұмыс.

    Жай бөлшек түрінде жазыңдар:

    1. Жетіден екіні

    2. Бестен үшті

    3. Алтыдан бірді

    4. Сегізден бесті

    5. Оннан тоғызды

    6. Жүзден үшті

    Тапсырма соңында оқушылар топты бағалайды.
    Математикалық диктант


    Бекіту сұрақтары:


    1. Үлестердің анықтамасын тұжырымдаңыз.

    2. Бөліндіде, бөлшек алымы мен бөлімі нені білдіреді?

    3. Бөлшекті бөлінді түрінде жазуға болама?

    4. Керісінше, бөліндіні бөлшек түрінде жаза аламыз ба?


    Рефлексия (смс әдісі)

    Оқушылар өздеріне берілген телефон арқылы мұғалімге смс жазады: нені түсінді? Не түсініксіз болды? Не ұнады? Не ұнамады?








    написать администратору сайта