Главная страница
Навигация по странице:

  • Күні: Сынып

  • Сабақтың тақырыбы: Кешірім сұрау әдебі Сабақтың мақсаты

  • Сабақтың барысы: Сабақтың кезеңі (уақыты) Педагог әрекеті

  • 2.Кешіре білген адам –күшті адам Нақыл сөз

  • Шығармашылық жұмыс. Топтық жұмыс (сахналық көрініс) а)Зерттеуші тілші

  • Шіріген картоп (Өсиет әңгіме

  • ӘДЕП №8. Пні,блім деп факультатив курсы. арыматынас дебі Педагогті аты жні


    Скачать 16.18 Kb.
    НазваниеПні,блім деп факультатив курсы. арыматынас дебі Педагогті аты жні
    Дата28.10.2021
    Размер16.18 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаӘДЕП №8.docx
    ТипДокументы
    #258325

    Пәні,бөлім

    Әдеп факультатив курсы. Қарым-қатынас әдебі

    Педагогтің аты жөні:

    Сугуров М

    Күні:




    Сынып:



    Қатысқандар саны:


    Қатыспағандар саны:


    Сабақтың тақырыбы:

    Кешірім сұрау әдебі

    Сабақтың мақсаты:

    Балалармен еркін қарым-қатынас жасай отырып,өкпе-реніштің зиянын ұғындыру; «кешірім», «кешірімділік», «кешірім сұрау» ұғымдарының мәні мен маңызын тікелей адамға немесе айнала қоршаған ортаға тигізетін әсерін ұғындыру

    Сабақтың барысы:

    Сабақтың кезеңі (уақыты)

    Педагог әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    10 мин

    Сабақтың ортасы
    15 мин

    10 мин

    10 мин


    1.Ұйымдастыру кезеңі

    Үлкенге сіз деп иіліп,
    Сыйласаң, ол да сүйініп,
    Мақтайды жақсы бала деп,
    Жақсыда ақыл-сана көп.
    Әрқашан озба әдептен:
    Әдеппен сөйлеп әдеттен.


    2.Кешіре білген адам –күшті адам

    Нақыл сөз

    -Қандай жағдайда адамдар бір-бірінен кешірім сұрайды деп ойлайсыңдар?

    -Кешірім сұрап көрген сәттерің болды ма?

    3. «Кешірім сұрау» атты бейне ролик бойынша әңгімелеу

    -Ағасы мен інісі неге ренжісіп қалды?

    -Ұстаға қандай өтініш айтады?

    -Оқиға желісі қалай жалғасады?

    -Ұста олардың өтінішін орындайма?

    -Бірінші кешірімді кім сұрайды?Неліктен?

    4. Шығармашылық жұмыс. Топтық жұмыс (сахналық көрініс)

    а)Зерттеуші тілші

    Тәулік бойы кешірімділік жайлы орын алған оқиғалар туралы хабарлайды.

    ә)Теледидар жүргізушісі

    Кешірімділік жайлы оқиға орнынан жиынтық ақпараттар ұсынады.

    б)Сұхбат алушы тілші

    Әлемдегі барлық адамдар кешірімді болса,онда...

    Келген қонақтардан анкета ретінде сұхбат алынады.
    Шіріген картоп (Өсиет әңгіме)
    Екі топ бір-бірлеріне сұрақтар қою арқылы бекітеміз.

    -әкесі балаларына неліктен мұндай тапсырма берді деп ойлайсыңдар?

    - Балалар әкесінің тапсырмасынан қандай сабақ алды деп ойлайсыңдар?

    - Өкпе-реніш неліктен сасыған картопқа ұқсайды?

    -Әкесінің балаларына берген тапсырмасының нәтижесі қалай болды?

    «Мен әдепті баламын» әнін орындаймыз


    Айтқан тілді аламын,
    Айтқан жерге барамын,
    Мен әдепті,мен әдепті баламын


    Сұрақтарға жауап беріп,талдайды

    Бейнероликтен көрген ойларын жеткізеді,сұрақтарға жауап береді

    Кешіре білудің қандай жолдарын білетінін жазады.

    Оқушылар өз өмірлеріндегі кездескен немесе естіген оқиға,әңгімелері жайлы жазады.

    Оқушылар талдап бүгінгі тақырыпты бекітеді.
    Сабақты ән айтып жақсы көңіл-күймен аяқтайды


    Слаид №1

    Слаид №2


    Бейне ролик


    написать администратору сайта