Главная страница

фермер. Подання фінансової звітності фермерськими господарствами


Скачать 36.5 Kb.
НазваниеПодання фінансової звітності фермерськими господарствами
Анкорфермер
Дата18.07.2022
Размер36.5 Kb.
Формат файлаdoc
Имя файлаfermer.doc
ТипЗакон
#632592


Подання фінансової звітності фермерськими господарствами
Враховуючи запити, щодо подання фінансової звітності фермерськими господарствами нагадуємо, що на фермерське господарство (далі – ФГ) зі створенням юридичної особи (ст.1 Закону України "Про фермерське господарство") поширюються вимоги Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", Порядку №419 і відповідних П(С)БО.

Згідно ст.28 Закону України "Про фермерське господарство": "Фермерське господарство веде бухгалтерський облік результатів своєї роботи й подає відповідним органам фінансову звітність, статистичну інформацію та інші дані, установлені законодавством України", що дозволяє визначити фінансовий результат, здійснювати розрахунки з бюджетом та складати звітність.

Бухгалтерську звітність у Господарстві веде голова господарства (власник) або за його дорученням один з членів сім’ї чи на громадських засадах фахівець. Бухгалтерський облік ведеться в національній валюті.

Після реєстрації Господарства фермер складає опис майна, яке відповідно до статті 16 Закону України "Про селянське (фермерське) господарство" становить його власність.

В описі зазначають вартість об’єктів основних засобів, виходячи з кошторисних чи фактичних витрат на їх будівництво та придбання (доставку, встановлення, реєстрацію тощо), а на підставі даних про рік ведення об’єктів в експлуатацію та норм амортизації розраховують знос (при відсутності таких даних знос може визначитися, виходячи із стану об’єкта).

Оцінку товарно-матеріальних цінностей, сільськогосподарської продукції, молодняку тварин, птиці, тварин на відгодівлі, незавершеного виробництва тощо здійснюють згідно П(С)БО 9 "Запаси" за меншою з оцінок: за фактичними витратами на їх виробництво або придбане чи за чистою вартістю реалізації.

На підставі даних опису майна складають баланс. В Господарствах, які використовуватимуть просту форму обліку баланс складається за бажанням власника. В активі балансу відображають вартість основних засобів (первісна вартість за мінусом суми зносу), товарно-матеріальних цінностей і незавершеного виробництва; кошти, заборгованість Господарству (дебіторська заборгованість) тощо; в пасиві – джерела створення засобів, зокрема, власний капітал та заборгованість Господарства (кредиторська заборгованість): банку, юридичним та фізичним особам тощо. Власний капітал – це різниця між наявністю засобів (підсумок активу) і заборгованістю Господарства.

Господарства, які відповідають статусу малих підприємств, ведуть бухгалтерський облік за спрощеним Планом рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій суб’єктів малого підприємництва.

Бухгалтерський облік в Господарстві ведеться безперервно з дня реєстрації (створення) Господарства до припинення його діяльності.

Господарство веде бухгалтерський облік результатів фінансово-господарської діяльності за звітний період.

Відповідно до чинного законодавства Господарство складає і подає статистичну та фінансову звітність. Голова Господарства несе персональну відповідальність за організацію та достовірність ведення бухгалтерського обліку та складання звітності.

Просимо керівників фермерських господарств забезпечити здачу фінансової звітності за 9 місяців 2012р.

Одночасно нагадуємо, що роз’яснення органів державної статистики з питань заповнення фінансової звітності мають суто рекомендаційний характер.


написать администратору сайта