Главная страница

Трудове право - 17.04. Трудове право - 17. Практичне заняття 9 дисципліна праці


Скачать 14.27 Kb.
НазваниеПрактичне заняття 9 дисципліна праці
АнкорТрудове право - 17.04.docx
Дата06.08.2018
Размер14.27 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаТрудове право - 17.04.docx
ТипЗадача
#22546

Практичне заняття 9

ДИСЦИПЛІНА ПРАЦІ

  1. Поняття дисципліни праці, її види. Методи забезпечення трудової дисципліни

  2. Поняття та правове регулювання внутрішнього трудового розпорядку

  3. Правове регулювання заохочень за успіхи в роботі (поняття, види, підстави, порядок застосування)

  4. Дисциплінарна відповідальність працівників: поняття, передумови, функції, принципи застосування. Співвідношення загальної та спеціальної дисциплінарної відповідальності (суддів, прокурорсько-слідчих працівників, державних службовців, працівників залізничного транспорту тощо)

  5. Поняття та складові дисциплінарного проступку

  6. Процедура накладення дисциплінарних стягнень

  7. Позбавлення працівників премії та інших стимулюючих виплат. Проблема застосування штрафів у трудовому праві

  8. Громадські стягнення, інші заходи громадського впливу


Задача 1.

Токар Рябцев, що працював у ТОВ «Проммонтаж», допустив грубе порушення технологічної дисципліни, за що йому було оголошено догану, знижено кваліфікаційний розряд, а роботу над продукцією, що виявилась браком, не оплатили. Також Рябцева було притягнуто до матеріальної відповідальності за заподіяну шкоду. Працівник звернувся до юрисконсульта підприємства з питанням про правомірність накладення на нього одразу чотирьох стягнень. Сформулюйте правові питання. Яку відповідь повинен дати юрисконсульт?
Задача 2.

У правилах внутрішнього трудового розпорядку ТОВ «Ректа» містяться пункти, що передбачають позбавлення відпустки за прогул без поважної причини, накладення штрафу в розмірі двох мінімальних заробітних плат на особу, яка з’явилась на роботі в нетверезому стані, а також за порушення трудової дисципліни позбавлення премій, передбачених системою оплати праці. Сформулюйте правові питання і дайте правову оцінку зазначеним положенням.
Задача 3.

Накладчик Слєпков 16 січня був направлений у відрядження для проведення ремонтних робіт у філіалі підприємства, що знаходився в іншому населеному пункті. 17 січня, у перший день свого перебування у відрядженні, після закінчення роботи Слєпков з колегами по роботі організував в кабінеті, де він працював, святкування приїзду із вживанням алкогольних напоїв. У зв’язку з цим начальник філіалу через три дні (21 січня) направив директору заводу доповідну записку, в якій просив оголосити Слєпкову догану. 28 січня доповідна записка надійшла на завод і була зареєстрована канцелярією. Директор заводу направив доповідну для з’ясування обставин безпосередньо керівнику Слєпкова – начальнику дільниці Травкіну, який протримавши себе доповідну записку протягом 30 днів наклав резолюцію «Притягти до відповідальності» і передав її у відділ кадрів. 1 квітня було видано наказ про звільнення Слєпкова за п.7 ст. 40 КЗпП.

Сформулюйте правові питання і дайте правову оцінку ситуації.
Задача 4.

Керівник управління міської державної адміністрації Коваленко був звільнений з роботи за ст. 30 Закону України «Про державну службу». Підставою звільнення став той факт, що Коваленко через підставну особу займався підприємницькою діяльністю. Коваленко, не згодний з підставою звільнення, пояснив, що він не займався підприємницькою діяльністю, а лише консультував свого брата.

Сформулюйте правові питання і дайте правову оцінку ситуації.


написать администратору сайта