|
сабак жоспар. 8 сынып БВ. Практикалы программалау Педагогты атыжні
Қысқа мерзімді жоспары
| Бөлім
| Практикалық программалау
| Педагогтың аты-жөні
| Байданова Б.
| Күні
| 21.04.2023 жыл
| Сынып 8 БВ
| Қатысушылар саны
|
| Қатыспағандар саны
|
| Сабақтың тақырыбы:
| Алгоритмді әзірлеу
| Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
| 8.3.1.1- өңдеудің кіріктірілген ортасында есептердің моделін құру
8.3.2.1- алгоритм трассировкасын жүзеге асыру
| Сабақтың мақсаты:
| Барлық оқушылар:
| Алгоритм құрастыра алады
| Көптеген оқушылар:
| Алгоритм құру арқылы блок- сызбаның шығу жолдарын көрсетеді.
| Кейбір оқушылар:
| Алгоритмді жазу тәсілдерін қолданып, программалау тілде есептерді шығарады.
|
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезені/ уақыт
| Педагогтың әрекеті
| Оқушының әрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
| Сабақтың басы
| Ұйымдастыру:
а) Оқушылармен амандасу, сыныпта психологиялық ахуал жасау. Шаттық шеңбер «Жылы лебіз» жүрекшелер арқылы бір -біріне сәттілік тілейді.
Мақсаты: оқушыларды ынталандыру, жағымды орта қалыптастыру.
б) Сыныпты топтастыру.
«Сандар арқылы» әдісі бойынша ортаға бала санына қарай 3 түрлі сан қойылады. оқушылар қағазды алып, артындағы сандар бойынша топтастыру. Әр топ өздерінің топ басшысын тағайындайды
в)Үй тапсырмасын сұрау.
« Не және неге? әдісі
Топ құрылғаннан кейін топ басшысы сайланады. Өтілген тақырып бойынша топ мүшелері бір біріне сұрақ қойып жауап береді. Топтағы барлық оқушы қатысу керек.
Сұрақтар: .........................
Дескриптор
| алгоритмді байланыстырып айтады. базалық алгоритм құрылымдарын атай алады. алгоритмдердің жазу тәсілдерін орындайды.
| Үй тапсырмасын пысықтау «Бас бармақ» әдісмен жүзеге асырамыз.
| 1.Мұғаліммен амандасады.
2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.
3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.
|
| Қағаздан жасалған
сандар
| Сабақтың ортасы
| Тақырыпты ашу әрекеті.
1-тапсырма. «Ой қозғау» әдісі
«Жасырылған сөздер» бірнеше сөздер беріледі сол сөздердің ішінен оқушылар жасырылып қалған сөзді тауып тақырыпты ашады. Сабақтың мақсатын интерактивті тақтада көрсетемін.
2-тапсырма. «Бруннердің бейнелік білім беру әдісі» бойынша электронды оқулықтан түсіндірме bilimland.kz сайтынан
«Алгоритмді құрастыру» тақырыбының «түсіндіру» бөлімінен электронды оқулықты мұқият қараймыз. Мәтінмен және сөздікті жұмысты дәптерімізге жазамыз.
Дескриптор
| Алгоритмнің блок- сызбасы не екенін түсінеді.
Псевдокод не екенін анықтайды.
| ҚБ: «Екі жұлдыз, бір тілек» әдіс бойынша кері байланыс жасайды.
3-тапсырма
(Ж) «Жоба жасау» әдісі арқылы компьютерде орындайды.
Оқушыларға алған білік пен дағдыларын пайдалана отырып, «Алгоритм құрастыру» тақырыбына презентация құруды ұсынамын.
Дескриптор
| Алгоритм құрастыру тақырыбына презентация жасайды.
| ҚБ: «Екі жұлдыз, бір тілек» әдіс бойынша кері байланыс жасайды.
4-тапсырма
«Күту уақыты» әдісін пайдалана отырып белгілі уақыт беріледі, сол уақытта оқушылар тапсырманы орындайды. (компьютермен жұмыс)
Берілген псевдокод бойынша есептің шартын құрастырыңдар. N натурал сан берілген n. Көбейтіндіні есептеңдер.
Дескриптор
| Берілген псевдокод бойынша есептің шартын қолданады. Берілген псевдокод бойынша есепті құрастырады. N натурал сан берілген n көбейтіндіні есептеп шығара алды
| ҚБ: «Екі жұлдыз, бір тілек» әдіс бойынша кері байланыс жасайды.
|
| Мұғалімді тыңдайды
|
|
bilimland.kz сайтынан
| Сабақтың соңы
| Рефлексия: «Менің ойым». Оқушылардың осы сабақ бойынша түсінгендерін анықтау немесе қателіктерін түзету мақсатында «Менің ойым» әдісін қолданамын.
1.Бүгін сабақта нені үйрендім?
2.Сабақтағы ұтымды іс-әрекетің?
3.Өз уақытымды дұрыс пайдалана алдым ба?
| Өзін-өзі бағалау.
|
| Оқулық
| Үй тапсырмасы
| Алгоритм құрастыру
|
|
|
| |
|
|