Главная страница
Навигация по странице:

  • Күні: 10.03.2020 Сыныбы

  • Сабақтыңмақсаты Барлықоқушылар: - слайд үшін макет таңдау;Көпшілік оқушылар

  • Бағалау критерийлері - слайд үшін макет таңдайды

  • Пәнаралықбайланыстар Ағылшынтілі, Орыстілі, Дүниетану. Алдыңғы білім

  • Сабақтыңбарысы Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері

  • Ұйымдастыру кезеңі: Сыныппен амандасу. Оқушыларды түгендеу. Сыныпта жақсы атмосфералық ахуал тудыру мақсатында «Сиқырлы гүл»

  • (Ұ) Ой қозғау! «Қарлы кесек» әдісі. Тапсырма

  • (Ұ) «Кезбе тілші» әдісі Тапсырма

  • Дескриптор Қалыптастырушы бағалау

  • (Д) Компьютермен жұмыс Тапсырма

  • Ереже

  • Файл-Құру (Создать)

  • (Д) Компьютермен жұмыс. Тапсырма: Үш слайдтан тұратын «Адам мен Табиғат қарым-қатынасы» тақырыбында презентация макетін жоспарла.

  • Рефлексия: (Ұ) Талдау! Сабақты қорытындылау. Презентация жасауда слайд макеттерін

  • Дескриптор Қалыптастырушы бағалау -Презентация жасауда слайд макеттерін

  • Оқушының аты-жөні Үй тапсырмасы «Жеміс ағашы»

  • 8 - 10 аралығы - «5» (өте жақсы) 5 - 7 аралығында –«4» (жақсы) 2 - 4 аралығында- «3» (қанағаттандырарлық)

  • 4 сынып ашық сабақ. Презентациялараарналанапарат Оу масаты 2 1 слайд шін макет тадау


    Скачать 83.06 Kb.
    НазваниеПрезентациялараарналанапарат Оу масаты 2 1 слайд шін макет тадау
    Дата31.01.2023
    Размер83.06 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла4 сынып ашық сабақ.docx
    ТипПрезентация
    #914100

    Батыс Қазақстан облысы

    Казталовауданы

    Талдықұдықауылы

    С.Есетоватындағы ОЖББМ

    Мұғалімніңаты - жөні: БайзеноваАйфараБауыржановна


    Күні:

    10.03.2020

    Сыныбы:

    4

    Сабақтыңтақырыбы

    Презентацияларғаарналғанақпарат

    Оқу мақсаты

    4.2.3.1 слайд үшін макет таңдау;

    4.3.1.1 ақпарат іздеу (компьютердегі файлдар мен бумалар, құжаттағы мәтін үзіндісі);

    4.3.2.1 браузер параметрлерін қолдану (бетбелгілер жасау, журналды және жүктеуді көру);

    Сабақтыңмақсаты

    Барлықоқушылар:

    - слайд үшін макет таңдау;

    Көпшілік оқушылар

    ақпарат іздеу (компьютердегі файлдар мен бумалар, құжаттағы мәтін үзіндісі) командаларын қарау

    Кейбір оқушылар

    браузер параметрлерін қолдану (бетбелгілер жасау, журналды және жүктеуді көру);

    Бағалау критерийлері

    - слайд үшін макет таңдайды

    -ақпарат іздеу (компьютердегі файлдар мен бумалар, құжаттағы мәтін үзіндісі) командаларын қарастырады

    -браузер параметрлерін қолданады.

    Тілдік мақсаттар


    Пәндік лексика және терминология:

    • масштаб - масштаб - scale;

    • жұмыс алаңы- рабочий область -working area

    • суреттеркірістіру- Вставить картинки-Insertpictures

    Диалогтар мен жазу үшін пайдалы сөз тіркестері:

    • Экология дегеніміз?

    • Елімізде қандай экологиялық мә-селелерден хабардарсын?

    • Қоршаған ортаның қорғаудың ересектер мен балаларға арналған ортақ экология ережесін құрас-тыруға бола ма?

    Құндылықтарғабаулу

    Өмірбойыоқу,Қазастандықпатриотизмжәнеазаматтықжауапкершілікдағдысықалыптасады.

    Пәнаралықбайланыстар

    Ағылшынтілі, Орыстілі, Дүниетану.

    Алдыңғы білім

    Жобалықжұмыс.

    Сабақтыңбарысы

    Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері

    Сабақтағыжоспарланғанжаттығутүрлері

    Ресурстар


    Сабақтың басы
    2 мин.
    5 мин.

    Ұйымдастыру кезеңі:

    Сыныппен амандасу. Оқушыларды түгендеу.

    Сыныпта жақсы атмосфералық ахуал тудыру мақсатында «Сиқырлы гүл» әдісін пайдалана отырып, қолымдағы гүлімді сабақтың сәтті өтуіне тілегімді айтып, бірінші оқушыға беремін. Ары қарай оқушылар сәттілік пен тілектерін айта отырып гүлді бір-біріне сыйлайды.

    (Ұ) Ой қозғау! «Қарлы кесек» әдісі.

    Тапсырма: Оқушыларға арнайы интерактивті тақтаға төмендегі сұрақтар беріледі. Өздері параққа сұрақ жазып бір-біріне лақтырады, қағып алған сұраққа жауап жазып, кері қайтарады. Жауап жазылған парақты ашып оқиды.

    • Экология дегеніміз?

    • Елімізде қандай экологиялық мәселелерден хабардарсын?

    • Қоршаған ортаның қорғаудың ересектер мен балаларға арналған ортақ экология ережесін құрастыруға бола ма?



    Қағаз бөліктері


    Сабақтың ортасы

    8 мин.


    10 мин.

    10 мин.


    (Ұ) «Кезбе тілші» әдісі

    Тапсырма: Оқулықтағы «Жаңа білім» бөлімін оқиды. Оқып біткен соң бір оқушы кезбе тілші рөлінде болып, жаңа ақпараттан сұрақтар қойып, жауабын алды.

    Дескриптор

    Қалыптастырушы бағалау

    -Қойылған сұраққа дұрыс жауап береді.


    «От шашу» әдісі


    (Д) Компьютермен жұмыс

    Тапсырма: Құрасытырған «Экология ережесіне» компьютерде презентация жаса. 1, 2 –суреттерде осындай ережені құрудың үлгі презентациясы берілген. Өзің топта құрастырған немесе үлгіде берілген презентацияны жаса. Презентация 2 слайдтан құралсын.

    1. Интернетті пайдаланып берілген тақырып бойынша суреттер жинақтап Ереже бумасына сақта немесе суреттерді компьютердегі бумалардан іздеу үшін Пуск –Поиск командаларын орында. Іздеу жолағына суреттің типін көрсет. Мысалы, *.jpg.

    2. PowerPoint-ты іске қосып, жаңа презентация жасау үшін Файл-Құру (Создать) командаларын орында.

    3. Презентация тақырыбын енгізуге WordArt –қызметін қолдан ( 1- сурет).

    4. Ереже мәтіні мен ережеге сай суреттерді слайдқа орналастыр.

    Дескриптор

    Қалыптастырушы бағалау

    -Презентация жасай алады.

    -Тақырып бойынша алынған суреттерді *.jpg. типінде сақтайды.

    -Презентацияға WordArt қызметін қолданады.

    -Слайдқа ереже мәтіні мен суреттерін орналастырады.

    «От шашу» әдісі


    (Д) Компьютермен жұмыс.

    Тапсырма: Үш слайдтан тұратын «Адам мен Табиғат қарым-қатынасы» тақырыбында презентация макетін жоспарла.

    Слайдқа лайықты макет таңда. Презентацияда төмендегі слайдтар қамтылсын.

    1-слайд: Слайд тақырыбы, орындаған оқушы, тақырыпқа сай суреттер;

    2-слайд: Таза табиғаттың адам үшін маңыз тақырыбында 5-6 сөйлем.

    3-слайд: Адам мен табиғаттың қарым қатынасын сипаттайтын суреттер.

    Дескриптор

    Қалыптастырушы бағалау

    -«Адам мен Табиғат қарым-қатынасы» тақырыбында презентация макетін жоспарлай алады.

    - Презентацияда талап етілген слайдтар қамтылады.

    «От шашу» әдісі





    Жұмыс дәптері


    Микрофон

    АКТ

    АКТ

    Сабақтың соңы
    5 мин.


    Рефлексия:

    (Ұ) Талдау! Сабақты қорытындылау.

    • Презентация жасауда слайд макеттерін қолданудың қандай тиімді жақтарын айтуға болады?

    • Презентацияға жасау үшін жинақталған ақпаратты қалай жіктеуге болады?




    Дескриптор

    Қалыптастырушы бағалау

    -Презентация жасауда слайд макеттерін қолданудың тиімді жақтарын айтады.

    -Презентацияға жасау үшін жинақталған ақпаратты қалай жіктеуге болатыны туралы айтады.

    «От шашу» әдісі


    Үй тапсырмасы:

    «PowerPoint - презентацияға арналған программа» тақырыбында 2 беттен тұратын баяндама дайында. Баяндамада төмендегі мәселелерді назарға ал:

    • Программаның жасалу тарихы, презентация жайлы қысқаша мәлімет.

    • Программаның презентация жасау мүмкіндіктері.

    • Тақырыпқа сай презентация макеттерін құрастыру.











    Оқушының

    аты-жөні


    Үй тапсырмасы

    «Жеміс ағашы»



    «Ойлан,жұптас»

    Жұптық жұмыс

    Топпен жұмыс

    Жеке жұмыс слайд жасау

    Тест

















    1. 8 - 10 аралығы - «5» (өте жақсы)

    2. 5 - 7 аралығында –«4» (жақсы)

    3. 2 - 4 аралығында- «3» (қанағаттандырарлық)



    написать администратору сайта