Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
7.3А Python тілінде алгоритмдерді программалау
| Мектеп: «А. Байтұрсынов атындағы №47 жалпы орта білім беретін мектебі» КММ
|
|
Күні: 25.04.2023
| Мұғалімнің аты-жөні: Абдрахманова Жұпар Қабидоллақызы
|
Сынып: 7 «А»
| Қатысқандар саны:
| Қатыспағандар саны:0
|
Сабақ тақырыбы
| Күрделі шарттарды программалау
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
| 7.3.3.3 - Python (пайтон) программалау тіліндегі күрделі шарттарды қолдану;
|
Сабақ мақсаттары
| Python программалау тілінде күрделі шарттарды орындау.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың кезеңі
| Педагогтің әрекеті
| Оқушының әрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
|
Басы
2 мин
| Оқушылармен сәлемдесемін.
Сыныптағы оқушыларды түгендеймін.
Білім алушыларға сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырамын.
Python программалау тіліне кіріспе.
| Оқушылардың барлығы назарларын сабаққа аударады.
Сабақтың мақсаты мен міндеттеріне мән береді..
Дәптерге сабақ тақырыбын жазады.
|
|
Stepik Слайд 1-2 беттері,
https://stepik.org/lesson/961464/step/3?unit=967930
|
Негізгі бөлім Тақырыпты түсіндіру 15 мин
| Тақырыпты бастамас бұрын Python программалау тілінің тарихына тоқталып өтеміз.
Сілтеме: https://padlet.com/a5drakhman0va/python-k8vdaeaomcaqf9gw
Оқулық бойынша күрделі функцияларды программалауға тоқталып өтеміз: https://prezi.com/view/tv4oFZdSAFl6iX2abl48/
Салыстыру операторларын пайдалан отырып сандармен септер шығарту.
Мысалдармен жұмыс.
|
Сабақты мұқият тыңдап, тұжырымдаған ой пікірлерімен бөліседі.
Анықтамаларды тыңдай отырып ой тұжырымдау.
Анықтамаға сүйене отырып сұраққа жауап беру.
Тақырыпты меңгере отырып тапсырманы орындау.
.
.
|
«Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалау
«Мадақтау сөз» арқылы бағалаймын
«Мадақтау сөз» арқылы бағалаймын
«Мадақтау сөз» арқылы бағалаймын
|
Padlet платформасы:
Prezi cлайд
1-2 беттер
Prezi cлайд
3-4 беттер
Prezi cлайд
5 беттер
|
АКТ платформаларымен жұмыс.
20 мин
Оқулықты негізгі ала отырып дайындалған тапсырмалар
Сергіту сәті
| Сәйкестендіріңіз:
Сілтеме: https://learningapps.org/watch?v=p0ua2or9n23 Wordwall платформасындағы арнайы сұрақтарға жауап береді.
Бұл ойын «Ақиқат немесе жалған» деп аталады.
Оқушыларға ақиқат және жалған тұжырымдар көрсетіледі.
.
Сілтеме: https://wordwall.net/resource/52330719
Оқушыларды сергітіп алу мақсатында мониторға терминдердің атауларын шығарамын. Бір оқушы ортаға шығып басқа білім алушыларға қарап тұрады, экрандағы терминді көрмейді. Қалғандары осы терминге анықтама беріп, ортадағы оқушы оны табуы тиіс.
Сілтеме: https://wordwall.net/resource/55217203
|
Оқушылар сәйкестендіру жүргізеді. Дұрыс жауаппен салыстыра отырып өзін өзі бағалайды.
Worwall платформасы негізінде берілген тұжырымдарды талдап, өз арасында пікірталас өткізе отырып оның ақиқат немесе жалған екендігін айқындайды.
Оқушылар кезекпен ортаға шығып сергіту сәтін орындайды.
|
Әр дұрыс жауапқа мадақтау сөзбен жауап беремін.
Алғаш болып тұжырымның жалған немесе ақиқат екендігіне нақты дәлел келтіре білген оқушыға 7 балл беріледі
«Мадақтау сөз» арқылы бағалаймын
| Stepik платформасы 2- қадам
Stepik платформасы 3- қадам
Оқулық:
Информатика: Негізгі орта бiлiм беретiн мектептiң 7-сынып оқушыларына
арналған оқулық. / РГ.И.Салғараева, А.С.Маханова, Л.А.Рсалина./-Нұр-Сұлтан«Арман-ПВ» баспасы», 2021. – 208 бет;
Stepik платформасы 4- қадам
Stepik платформасы 5-9 қадамдар
|
Қорытындылау 3 мин
| Үйге тапсырма беру: Python программалау тілінің ерекшелктерін анықтап келу.
Рефлексия: "Тілек жапырақшалары" әдісі.
| Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазады.
Рефлексия жүргізеді
|
Сабақ соңында рефлексия жасаймыз.
| Stepik платформасы 11- қадам
|