Главная страница
Навигация по странице:

  • Барлық оқушылар

  • Кейбір оқушылар

  • 4-сынып-кмж 6. Программалау Педагогты атыжні Омартаева Айжан Нурланкызы Кні


    Скачать 152 Kb.
    НазваниеПрограммалау Педагогты атыжні Омартаева Айжан Нурланкызы Кні
    Дата23.10.2021
    Размер152 Kb.
    Формат файлаdoc
    Имя файла4-сынып-кмж 6.doc
    ТипПрограмма
    #254246

    Бекітемін_________________

    Қысқа мерзімді жоспары

    Бөлім

    Программалау

    Педагогтың аты-жөні

    Омартаева Айжан Нурланкызы

    Күні







    Сынып

    4

    4

    Қатысушылар саны




    Қатыспағандар саны




    Сабақтың тақырыбы:

    Салыстыру операторлары

    Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

    4.4.1.3 салыстыру операторларын пайдалану

    Сабақтың мақсаты:

    Барлық оқушылар:

    -Scratch программалау ортасын іске қосады;

    Көптеген оқушылар:

    Салыстыру операторларын пайдаланып, программаның скриптін жазады

    Кейбір оқушылар:

    программаның скриптін тексереді

    Сабақтың барысы:

    Сабақтың кезені/ уақыт

    Педагогтың әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    1.Оқушылармен амандасу.

    2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.

    3.Сәргіту сәті.

    Саусақ-жаттығулары.


    1.Мұғаліммен амандасады.

    2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

    3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.

    4.Жаттығуларды орындайды







    Сабақтың ортасы

    Жаңа тақырыпты түсіндіру.

    Салыстыру операторларын екі мәннің өзара тең немесе бірі екіншісінен артық не кем екендіктерін анықтау үшін қолданады. Салыстырудың ақиқат немесе жалған деген логикалық мәндері программалау ортасында көрініп тұрады.

    Scratch программалау ортасында жобалар жасау барысында да бізге шешімдер қабылдайтын жағдайлар, оқиғалар кезедеседі.Сондай кезде біз олардың мәндерін салыстырамыз.

    Көрсетілім. Видеожазба/презентация.

    Түсінікті болу үшін мысал қарастырайық. Көрсетілім.

    Scratch-те сценарийге Салыстыру операторларын қоссақ, ол программаны қызықты әрі тартымды жасауға мүмкіндік береді.
    1-тапсырма. Оқулық 28-бет «Талдап, салыстырайық» тапсырмасы.
    Дескриптор:

    -операторларды салыстырады, қай пәнде кездесетінің түсініктеме береді;

    -ұқсастықтарын айтады.
    ҚБ: «Стикер» әдісі

    2-тапсырма. Практикалық жұмыс.

    Оқулық 28-бет, «Компьютерде орындайық» тапсырмасы.
    Дескриптор:

    - Scratch программалау ортасын іске қосады;

    -салыстыру операторларын пайдаланып, программаның скриптін жазады;

    -программаның скриптін тексреді.
    ҚБ: «Стикер» әдісі

    Мұғалімді тыңдайды

    Видеожазбаны көреді
    1-тапсырманы орындайды


    2-тапсырманы орындайды


    Стикер

    Стикер

    Видеожаз ба/ презен тация

    Сабақтың соңы

    1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.

    2.Кері байланыс:



    Өзін-өзі бағалау.







    Үй тапсырмасы

    § 6, жұмыс дәптері 15-16-бет











    написать администратору сайта