Главная страница
Навигация по странице:

  • Педагогтың аты-жөні Ануарсадатова Надира Күні

  • Сабақтың тақырыбы: 4.6. Else циклін басқару О қу мақсаттары

  • Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар

  • Оқу дағдылары Білу, түсіну,қолдану Сабақтың барысы

  • Сабақтың кезені/ уақыт Мұғалімнің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау

  • 5 минут Жаңа сабақ Миға шабуыл. Жаңа сабақтың тақырыбымен, мақсатымен танысады.

  • Сабақтың ортасы 5 минут Жеке жұмыс.

  • кмж. кмж 8 сынып. Python тілінде алгоритмдерді программалау Педагогты атыжні


    Скачать 229 Kb.
    НазваниеPython тілінде алгоритмдерді программалау Педагогты атыжні
    Дата02.05.2023
    Размер229 Kb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлакмж 8 сынып.doc
    ТипПрограмма
    #1101594

    Қысқа мерзімді жоспары

    Бөлім

    Python тілінде алгоритмдерді программалау

    Педагогтың аты-жөні

    Ануарсадатова Надира

    Күні




    Сынып 8 сынып

    Қатысушылар саны




    Қатыспағандар саны




    Сабақтың тақырыбы:

    4.6. Else циклін басқару

    Оқу мақсаттары


    8.3.3.3 цикл басқару нұсқаулығын қолдану (continue, break, else);

    Сабақтың мақсаты:

    Барлық оқушылар:

    Else ұғымы мен қызметін анықтау;

    Көптеген оқушылар:

    Else нұсқаулығының орындалуын талдау мен қолдану;

    Кейбір оқушылар:

    Else нұсқаулығын қолданудың маңыздылығын тұжырымдау.

    Бағалау критерийлері

    (күтілетін нәтиже)

    Else ұғымы мен қызметін анықтайды;

    Else нұсқаулығының орындалуын талдайды әрі қолданады;

    Else нұсқаулығын қолданудың маңыздылығын тұжырымдайды.

    Оқу дағдылары

    Білу, түсіну,қолдану


    Сабақтың барысы:


    Сабақтың кезені/ уақыт

    Мұғалімнің әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    2 минут


    1.Оқушылармен амандасу.

    2. Психологиялық ахуал қалыптастыру.

    Көңіл күйлеріңіз қалай ?

    -Керемет !     

    -Сабаққа дайынсыңдар ма?

    -Тамаша

    -Ендеше бастайық.


    1.Мұғаліммен амандасады.







    5 минут

    Жаңа сабақ

    Миға шабуыл.

    Жаңа сабақтың тақырыбымен, мақсатымен танысады.

    Видеоролик көреді

    https://www.youtube.com/watch?v=1iAoXM6Un8I

    «Оқы және талқыла»

    Оқушылар «Else циклін басқаруды» оқиды және талқылайды

    Мұғалім түсіндірмесі




    Жаңа сабақтың тақырыбы және мақсаттарымен танысады

    Видеоролик көреді

    Кітапты оқиды және талқылайды

    Мұғалімнің түсіндір-месін тыңдай-ды


    Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай, ынталандыру мақсатында қалыптастырушы бағалау бойынша бағаланады

    Видеоролик

    Сабақтың ортасы
    5 минут


    Жеке жұмыс.

    1-тапсырма

    N натурал саны берілген. Сол санның цифрларының арасында «7» цифры болса, цикл жұмысын тоқтатып

    «Error», әйтпесе санның цифрларының қосындысын экранға шығаратын программа құрастыр.

    Программа коды:

    x=int(input('N='))

    k=s=0

    while

    x!=0:

    k=x%

    10

    x//=1

    0

    s=s+k

    if k == 7:

    print('Error')

    break

    else:

    print(s)

    Дескрипторлар:

    • Программада циклдің орындалуын анықтайды;

    • Else циклінің жазылу кодын анықтайды;

    • Программа кодын тексереді.


    Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай, ынталандыру мақсатында қалыптастырушы бағалау бойынша бағаланады





    5 минут


    2-тапсырма

    Латын әріптерінен құралған L жол берілген. Осы жолда «k» әрпі кездесе ме? Анықтаңдар. Егер іздеген әріп кездессе, онда «bar», ал кездеспесе

    «joq» жауабын экранға шығаратын программа құрастыр.


    Программа коды: x=int(input('x=')) k=s=0

    while x!=0: k=x%10 x//=10

    if k < 5:

    print('Joq') break

    else:

    print('Ia')

    Дескрипторлар:

    Программада циклдің орындалуын анықтайды;

    Else циклінің жазылу кодын анықтайды;

    Программа кодын тексереді.



    Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай, ынталандыру мақсатында қалыптастырушы бағалау бойынша бағаланады




    Сабақтың соңы

    1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.

    бағалау жүргізеді






    Үй тапсыр масы

    § 23 тапсырма.


    «Дәптерге орындайық»




    145 бет


    написать администратору сайта