Главная страница
Навигация по странице:

  • Сабақтың кезеңі Мұғалім іс-әрекеті Оқушы іс-әрекеті Бағалау

  • 6-сынып ҚМЖ. Python тілінде программалау Педагогті атыжні


    Скачать 65.43 Kb.
    НазваниеPython тілінде программалау Педагогті атыжні
    Дата05.03.2023
    Размер65.43 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла6-сынып ҚМЖ.docx
    ТипПрограмма
    #970498

    ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР

    Бөлім:

    Python тілінде программалау

    Педагогтің аты-жөні

    Аылбек Айдын Асхатұлы

    Күні:

    02.03.2023ж

    Сынып:

    6-сынып

    Сабақтың тақырыбы

    Сызықтық алгоритмдерді программалау

    Оқу мақсаты:

    6.3.2.1 Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу;

    Сабақтың мақсаты:

    – Сызықтық құрылымдағы программаны құру қадамдарын біледі;

    – python-да сызықтық алгоритмдерді программалауды меңгереді.



    Сабақтың кезеңі

    Мұғалім іс-әрекеті

    Оқушы іс-әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Ұйымдастыру

    Тақырып: Сызықтық алгоритмдерді программалау

    Сабақтың мақсатымен таныстыру.

    – Сызықтық құрылымдағы программаны құру қадамдарын біледі;

    – python-да сызықтық алгоритмдерді программалауды меңгереді.

    Сабақта меңгеретін мақсаттарды білу




    Презентация (1-3 слайдтар)

    Жаңа сабақ

    Жаңа сабақты түсіндіру
    Программалау барысында қолданылатын негізгі үш алгоритм түрі бар. Оларға

    сызықтық

    тармақталу

    циклдік

    алгоритмдер жатады.

    Сызықтық алгоритмдердің командаларын бір реттен тізбектей орындай отырып, нәтиже аламыз.

    Программада әрекеттердің тізбектеліп, ретімен орындалуы сызықтық орындалу деп аталады.

    Ал, әрекеттердің тізбектей орындалуын сипаттайтын алгоритм – бірінен соң бірі табиғи реттілікпен бір реттен орындалатын алгоритмдік құрылым – сызықтық алгоритм деп аталады.

    Жаңа тақырыпты меңгеру




    Презентация (4-6 слайдтар)

    Практикум


    №2-тапсырма.

    S теңгені құны 1, 5, 10, 50 және 100 теңгелік монеталар көмегімен ең аз нұсқада қалай төлеуге болады? Тапсырманың блок-сызбасын сызып, программасын құру керек.



    №2-тапсырма.

    S теңгені құны 1, 5, 10, 50 және 100 теңгелік монеталар көмегімен ең аз нұсқада қалай төлеуге болады? Тапсырманың блок-сызбасын сызып, программасын құру керек.


    Жаңа тақырыпты мұғаліммен бірге практикада қолдану арқылы меңгеру

    Бағалау критерийлерін ұсыну

    Презентация (7-8 слайдтар)

    Бекіту

    Тақырыпты меңгергенін анықтау

    Бекіту сұрағы

    Бірінен соң бірі табиғи реттілікпен бір реттен орындалатын алгоритмдік құрылым қалай аталады?

    Жаңа тақырыпты қаншалықты меңгергенін анықтау

    Бағалау критерийлерін ұсыну

    Презентация (9 слайд)

    Қорытынды

    Сабақты қорытындылау, рефлексия







    Презентация (10 слайд)


    написать администратору сайта