Главная страница
Навигация по странице:

  • Педагогтың аты-жөні Л.Мустафаева Күні

  • Сабақтың тақырыбы: I D E м е н та н ысу О

  • Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар

  • Көптеген оқушылар

  • Сабақтың кезені/ уақыт Педагогтың әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау

  • 6-сынып кмж 17. Python тілінде программалау


    Скачать 439.5 Kb.
    НазваниеPython тілінде программалау
    Дата12.01.2023
    Размер439.5 Kb.
    Формат файлаdoc
    Имя файла6-сынып кмж 17.doc
    ТипПрограмма
    #883806

    Қысқа мерзімді жоспары

    Бөлім

    Python тілінде программалау

    Педагогтың аты-жөні

    Л.Мустафаева

    Күні

    10.01.2023 ж

    Сынып 6 «В, Г, Ғ»

    Қатысушылар саны

    Қатыспағандар саны

    Сабақтың тақырыбы:

    IDE мен танысу

    Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

    6.1.2.2 IDE интерфейсінің мүмкіндіктерін қолдану

    Сабақтың мақсаты:

    Барлық оқушылар:

    «Программалау тілі» ұғымын біледі.

    Көптеген оқушылар:

    Қарапайым программаларды жазады

    Кейбір оқушылар:

    Сөздерден біріккен сөздерді алу программасын құрады.


    Сабақтың барысы:


    Сабақтың кезені/ уақыт

    Педагогтың әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    1.Оқушылармен амандасу.

    2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.

    3.Жаңа тақырыпқа шолу.

    Программа-компьютер түсінетін тілде жазылған командалар мен нұсқаулар жиынтығы. Программа жазу процесін программалау, ал программа жазатын адамды программалаушы деп атайды. Компьютер түсініп қабылдай алатын тілді программалау тілі дейміз.

    1.Мұғаліммен амандасады.

    2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

    3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.







    Сабақтың ортасы

    Жаңа тақырыпты түсіндіру.

    Программалау тілі- деректерді белгіленген ережелер бойынша өңдейтін адам мен компьютерді байланыстыратын формальді тіл.

    Программалау тілі-жасанды тіл. Ол сөздік қорының аздығымен, жазу ережесінің қатаң сақталуымен ерекшеленеді.Процессор программалау тілінде жазылған программаларды тікелей қабылдамайды. Ол үшін программаларды процессор тіліне аударатын трансляторлар қажет.

    Таранслятор түрлері:

    • Компилятор-программалау тілінде жазылған программаны мәшине кодына аудару үшін қолданылады.

    • Интерпретатор- мәшине тіліне аударылған программаны процессорда кезең – кезеңімен талдай отырып ретімен орындау үшін қолданылады.

    Компилятор мен интерпретатор екеуі де программа.

    IDE-программалық жасақтама жасауға арналған программалар кешені.

    IDE-нің құрамдас бөліктері:

    • Мәтіндік редактор-программа коды енгізетін негізгі терезе;

    • Құрастыруды автоматтандыру құралдары-компилятор жасаған барлық файлдарды орындалатын файлмен байланыстыру процесі;

    • Компилятор/Интерпретатор-программалау тілінде жазылған программаны мәшине кодына аудару;

    • Түзету /Жөндеу-программадағы қателерді кезең-кезеңімен іздеп табуға және түзетуге арналған қосымша.

    Программа құрудың интеграцияланған ортасына C++, Paskal, Java, Python сияқты программалар жатады. Солардың арасынан Python программалау тілімен танысуды бастайық.

    Көрсетілім. Python программалау тілін компьютерге орнату.
    1-тапсырма.Жеке жұмыс.

    Оқулық § 3.1, 75-бет, «Практикада қолдану»
    Дескриптор:

    -Python программаны іске қосады;

    -Қарапайым программаларды жазады.
    ҚБ: стикер / 3 балл/
    2-тапсырма. Жеке жұмыс.

    Оқулық § 3.1, 76-бет, «3-тапсырма**»
    Дескриптор:

    -Python программаны іске қосады;

    -фигураларды экранға шығарады.
    ҚБ: стикер /3 балл/
    3-тапсырма. Жеке жұмыс.

    Оқулық § 3.1, 76-бет, «1-тапсырма*»
    Дескриптор:

    -Python программаны іске қосады;

    -берілген сөздерден біріккен сөздерді алу программасын құрады.
    ҚБ: стикер / 4 балл/

    Мұғалімді тыңдайды

    «программалау тілі» анықтамасын дәптерге жазады
    «Транслятор түрлері» анықтамасын дәптерге жазады

    1-тапсырманы орындайды


    2-тапсырманы орындайды

    3-тапсырманы орындайды



    Стикер

    3балл


    Стикер

    3балл

    Стикер

    4 балл

    Иентербелсенді тақта / компьютер
    https://www.youtube.com/watch?v=lHYE8Z6Q1Ig

    Оқулық


    Сабақтың соңы

    1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.

    2.Кері байланыс:

    Өзін-өзі бағалау.




    Плакат /слайд/

    Үй тапсырмасы

    § 3.1, «үй тапсырмасы»










    написать администратору сайта