Главная страница

тези тема 1. Раціональне харчування підлітків запорука здоровя


Скачать 18.2 Kb.
НазваниеРаціональне харчування підлітків запорука здоровя
Дата26.01.2022
Размер18.2 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлатези тема 1.docx
ТипДокументы
#343255

Раціональне харчування підлітків - запорука здоров’я

Васильєва Анна Олександрівна

Мерцалова Юлія Георгіївна, Щербина Галина Анатоліївна.

Павлоградський коледж Державного вищого навчального закладу “Національний гірничий університет”

Постановка проблеми. Здоров’я людини в значній мірі залежить від її харчування. Це той фактор, на який людина може вплинути сама. Але для цього вона повинна бути ознайомлена з основними положеннями раціонального харчування, виробити правильне ставлення до якості продуктів споживання. Тому, актуальність і доцільність цього дослідження полягає в тому, що було проаналізовано особливості харчування підлітків, розглянуто основні положення раціонального харчування,

Актуальність нашого дослідження полягає у тому, що воно допоможе своєчасно визначити відхилення у фізичному розвитку дітей підліткового віку та прослідкувати роль харчування в цьому процесі. Це дасть змогу вчасно прогнозувати зміни в рості і розвитку дітей, а також сприятиме розробці відповідних оздоровчих заходів.

Мета роботи: є дослідження фактичного стану харчування сучасних підлітків та прослідкувати його роль у попередженні ожиріння. довести, що крайні випадки незбалансованого харчування – анорексія і ожиріння, результат неправильного відношення людей до харчування.

Об’єкт дослідження: діти і молоді люди 12 – 18 років нашої місцевості, літературні та інші джерела відповідної тематики.

Методи досліджень: опитування і аналіз їх результатів; зважування досліджуваних груп з метою встановлення відсотка осіб з відхиленнями від норм раціонального харчування. Проведено аналіз результатів опитувань, зроблено висновки.

Харчування є однією з найбільш істотних форм взаємозв’язку організму з навколишнім середовищем, яке забезпечує надходження в організм із харчовими продуктами складних органічних сполук (білків, жирів, вуглеводів, вітамінів) і простих хімічних елементів, мінеральних речовин і води. Вони необхідні організму як для пластичних цілей (побудова і обновлення клітин і тканин), так і для відновлення енергетичних витрат організму головним чином за рахунок вуглеводів, жирів і в меншому ступені, білків. Раціональне харчування – це повноцінне в кількісному та збалансоване в якісному відношенні харчування, що забезпечує нормальний ріст, фізичний і психофізіологічний розвиток організму, його високу працездатність, активне довголіття та стійкість до несприятливих природних, техногенних, соціальних чинників навколишнього середовища.

Раціональне харчування передбачає наявність у харчовому раціоні білків, жирів, вуглеводів, вітамінів, мінеральних речовин у відповідності з потребою організму в них і в оптимальних для засвоєння співвідношенні, в залежності від віку, статі, маси, умов праці. Встановлення потреби організму в окремих поживних речовинах, ступеня їх обов’язковості і наявності чи відсутності запасів в організмі кожного з них складає основу харчування здорової і хворої людини. Норми споживання харчових продуктів складаються так, щоб сумарний вміст в них харчових речовин задовольняв фізіологічні потреби організму, сприяв збереженню здоров’я і максимальної працездатності людини. Особливо актуальною є проблема раціонального харчування і збереження здоров’я в умовах нинішнього тотального забруднення навколишнього середовища.

Висновки

Отже, з вищевикладеного нами з’ясовано що найкорисніших для здоров’я продуктів (фруктів, овочів, молочних продуктів, продуктів із цільних злаків, м’яса, риби) мало в щоденному раціоні учнів. Тож до організму не надходять важливі макро- та мікро- нутрієнти, що формують енергетичну й біологічну цінність продуктів харчування. Проте діти не відмовляють собі в шоколаді, тістечках, цукерках, не забувають і про газовані цукровмісні напої, які є джерелом легкозасвоюваних простих вуглеводів, що відкладаються у вигляді жиру, особливо при малорухливому способі життя. У підлітковому віці організм дитини перебудовується, і щоб цей процес проходив максимально правильно, дитина повинна збалансовано харчуватися. Однак насправді організм підлітка зазнає безліч змін, залежно від яких слід коригувати щоденний раціон. Неправильний раціон в підлітковому віці може стати причиною хронічних захворювань і проблем зі здоров’ям. Якщо з підліткового віку звикнути харчуватися правильно і не припиняти слідувати за принципами правильного харчування і після вступу у доросле життя, можна уникнути багатьох серйозних проблем зі здоров’ям у майбутньому

Список літературних джерел

1. Балакірєва О. Фізична активність, раціональне харчування та складові фізичного здоров’я підлітків / О. Балакірєва, Д. Дмитрук, М. Рябова, О. Яременко. – К.: Державний ін-т проблем сім’ї та молоді, 2002. – Вип. 3 – 263 с.

2. Большова О. В. Ожиріння в дитячому та підлітковому віці / О. В. Большова // Здоров'я України: медична газета, 2008. – № 18/1, червень. – С. 50-53.

3. Гребняк М. П. Соціально-гігієнічний моніторинг здоров'я школярів та їх навчального середовища. Методичні рекомендації / М. П. Гребняк, О. Б. Єрмаченко, В. В. Машиністов та ін. – Донецьк, 2007. – 22 с.

4. Дуденко Н. В. Фізіологія харчування / Н. В. Дуденко, Л. Ф. Павлоцька – Х.: 1999. – 392 с.

5. Полька Н. С. Гігієнічна оцінка організації харчування загальноосвітніх закладів у сучасних умовах / Н. С. Полька, М. П. Гугліч, В. М. Махнюк // Довкілля та здоров’я, 2006. – № 3. – С. 62-66.

6. Смоляр В. І. Основи фізіології та і гігієни харчування / В. І. Смоляр. – К.: Здоров'я, 2000. – 302 с.

7. Сусліков В. Л. Харчування і здоров’я / В. Л. Сусліков. – Чебоксари, 1990. – 48 с.


написать администратору сайта