Главная страница
Навигация по странице:

  • E. Маткова вагітність

  • С. Гіпофізарна аменорея (синдром Шихана).

  • В. Фракційне вишкрібання слизової матки.

  • B. Альгодисменорея.

  • Практика III.-Ріваденейра docx. Ріваденейра Лісбет 1у


    Скачать 20.67 Kb.
    НазваниеРіваденейра Лісбет 1у
    Дата15.07.2022
    Размер20.67 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаПрактика III.-Ріваденейра docx.docx
    ТипДокументы
    #631236

    Ріваденейра Лісбет 1у

    1.Пацієнтка, 22 років, звернулася в жіночу консультацію зі скаргами на затримку менструації протягом 1,5 місяців, нудоту, стомлюваність, сонливість, дратівливість. При огляді на обличчі і сосках виражена пігментація. З боку внутрішніх органів патології не виявлено. При огляді в дзеркалах визначається ціаноз слизової оболонки піхви і шийки матки; при бімануальному дослідженні - збільшення матки, її гіперантефлексія, асиметрія. З чим найімовірніше пов'язані перераховані скарги і дані бімануального дослідження?

    (Баллов: 1)

    A. Порушення менструального циклу.

    B. Захворювання шлунково-кишкового тракту.

    C. Ектопічна вагітність.

    D. Пухлина матки

    E. Маткова вагітність

    2.Здорова жінка 47-ми років прийшла до свого гінеколога на планове взяття мазку Папаніколау. Скарг не має. Викурює 20 сигарет на день протягом 30-ти років (індекс паління - ЗО пачко/років). Рік тому само­стійно зробила аналіз крові на визначен­ня концентрації загального холестерину, ЛПНІЦ, ЛПВЩ та тригліцеридів. Усі по­казники аналізу в межах норми. При фізи­кальному обстеженні температура - 37,1°С, пульс - 76/хв., частота дихання - 13/хв., ар­теріальний тиск - 120/70 мм рт.ст. Аускультативних змін у легенях не виявлено. Ла­бораторні показники без відхилень. Який наступний крок є найбільш доречним?

    (Баллов: 1)

    А. Колоноскопія через 1 рік

    В. Мамографія через 3 роки

    С. Низькодозова КТ легень через 3 роки

    Д. Кольпоскопія після ПАП-тесту

    Е. Визначення загального холестерину та ЛПВЩ через 2 роки

    3.Хвора 30 років звернулася до лікаря зі скаргами на відсутність місячних протягом 2-х років після других пологів. Пологи ускладнилися масивною кровотечею, гемотрансфузією. У післяпологовому періоді відзначає випадання волосся, втрату маси тіла. Менструації з 13-ти років, регулярні по 3-4 дня через 28 днів. Статеве життя з 18 років. Пологів 2, абортів 3. Гінекологічні захворювання не відмічає. Хвора зниженого харчування. Зовнішні статеві органи гіпопластичні, шийка матки циліндричної форми. Тіло матки маленьке, безболісне, придатки не пальпуються. Який можливий діагноз?

    (Баллов: 1)

    А. Маткова вагітність.

    В. Первинна аменорея.

    С. Гіпофізарна аменорея (синдром Шихана).

    Д. Синдром Штейна-Левенталя.

    Е. Пухлина гіпофіза (хвороба Іценка-Кушинга).

    4.Хвора 49 років страждає останні 6 місяців на ациклічні кровотечі. При проведенні ультразвукового дослідження запідозрений рак ендометрія. Який додатковий метод дослідження необхідно провести для уточнення діагнозу?

    А. Кольпоцітологічне дослідження.

    В. Фракційне вишкрібання слизової матки.

    С. Кольпоскопія.

    D. Цистоскопія.

    Е. Бакпосів на чутливість до антибіотиків.

    5.Хвора 20 років скаржиться на болючі менструації і загальне нездужання. Під час менструації втрачає працездатність. У дитинстві хворіла на кір, простудні захворювання. Менструації регулярні (4-5 дня через 28 днів). Пологів і абортів не було. Зовнішні статеві органи розвинені правильно. У дзеркалах шийка матки чиста, конічної форми, виділення - білі. При бімануальному дослідженні тіло матки нормальних розмірів, відхилено до крижів, безболісне. Придатки матки з обох сторін не пальпуються. Який найбільш ймовірний діагноз?

    (Баллов: 1)

    А. Передменструальний синдром;

    B. Альгодисменорея.

    С. Запалення придатків матки;

    D. Синдром Шихана;

    Е. Лейоміома матки.


    написать администратору сайта