Главная страница

Розвиток технічної цивілізації на Землі в XX ст. Розвиток технічної цивілізації на Землі в XX ст характеризується стрімким збільшенням енергоспоживання. Тому зараз активно ведуться пошуки нових альтернативних джерел енергії


Скачать 16.79 Kb.
НазваниеРозвиток технічної цивілізації на Землі в XX ст характеризується стрімким збільшенням енергоспоживання. Тому зараз активно ведуться пошуки нових альтернативних джерел енергії
Дата23.05.2018
Размер16.79 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаРозвиток технічної цивілізації на Землі в XX ст.docx
ТипДокументы
#44688

Розвиток технічної цивілізації на Землі в XX ст. характеризується стрімким збільшенням енергоспоживання. Тому зараз активно ведуться пошуки нових альтернативних джерел енергії. Одним із шляхів доповнення і часткової заміни традиційних видів палива є використання біогазу.

Біогаз – узагальнена назва горючої газової суміші, що одержується при природному розкладанні речовин органічного походження в результаті анаеробного мікробіологічного процесу (метанового бродіння).

Виробництво біогазу є ефективною та інвестиційно привабливою технологією, що зумовлюється наявністю значного сировинного потенціалу, сприятливими природно-кліматичними умовами та низьким рівнем собівартості даного виду енергії.

Проте Україна перебуває на початковому етапі запровадження відновлюваних джерел енергії, недостатньо вивченими є науково-технічні та економічні проблеми виробництва і використання біогазу. Таким чином, вивчення іноземного досвіду щодо зазначених проблем і запровадження його в аграрних підприємствах України набуває особливої актуальності.

Переробка сировини на метан відбувається в ході складних взаємодій у змішаних популяціях бактерій, що належать до групи археїв, відомих під загальною назвою метаногенів. Сюди відносяться бактерії групи Methanobacterium, Methanobrevibacter, Methanococcus, Methanocorpusculum, Methanoculleus, Methanofollis, Methanogenium, Methanomicrobium, Methanopyrus, Methanoregula, Methanosaeta, Methanosarcina, Methanosphaera, Methanospirillium, Methanothermobacte, Methanothrix тощо (всього відомо близько 40 видів метаноутворюючих бактерій). Вони утворюють метан як побічний продукт метаболізму в безкисневих умовах.

Розрізняють три температурних режими одержання біогазу: 1) психрофільний – від 0 до 20 °С; 2) мезофільний – від 20 до 40 °С; 3) термофільний – від 40 до 60 °С. Оптимальна температура для мезофільних бактерій від 30° до 40°C, а для термофільних від 50° до 60°С (P.Merlin Christy, L.R.Gopinath, 2016).

Косубстратами називаються речовини, які додаються до основного субстрату для інтенсифікації процесу бродіння.

Використання як косубстрату неочищеного гліцерину, який є відходом виробництва біодизеля і викликає великі проблеми з його утилізацією, ще більшою мірою інтенсифікує метанове зброджування гноївки ВРХ. При температурі зброджування 50°С загальний час логарифмічної фази і фази уповільнення росту становить близько 9-11 діб, за час яких виділяється 114453-123560 см3 біогазу (або в середньому 11266-12717 см3/добу). Фази стаціонарна, сповільнення росту і відмирання також дуже короткі, становлять декілька днів, а бродіння швидко припиняється.


написать администратору сайта