Сабақ:Информатика
| Мектеп : Ш.Уәлиханов атындағы орта мектеп МДШО КММ
|
Мұғалімнің аты-жөні
| А.Н.Жазыкбекова
|
Күні:
| Қатысқандар саны:
|
Сыныбы: 8 А
| Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
| Проблеманы анықтау
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
| 8.3.1.1 өңдеудің кіріктірілген ортасыныңда есептердің моделін құру
8.3.2.1 алгоритм трассировкасын жүзеге асыру
|
Сабақтың мақсаттары
| Барлығы: Проблеманы анықтау жүйесін құрастырады
Көбі: Программаныықшам, сапалы жаз удағдысын қалыптастыру. Программаның математикалық моделі туралы түсінік қалыптастыру..
Кейбірі: Анық және толық сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсетеді.
|
Жетістік критерийлері
| Программалау тілі туралы түсінікті біледі
Программалауды есеп шығаруда қолдануды меңгереді
Программалау тілдердің негізгі элементтерін меңгеріп, практикада қолдану шеберлігін көтеруге дағдылаған .
Зерттеу арқылы оқушылардың арасындағы қарым-қатынасын жақсарту, оқушылардың сыни тұрғыдан ойлауын дамыту, сонымен қатар АКТ – технологияларын есеп шығару мақсатында пайдалануын жақсартға бағытталған .
|
Құндылықтар
| Құрмет, ынтымақстастық, өмір бойы оқу, азаматтық жауапкершілік, ашықтық.
|
Жаһандық азаматтыққа тәрбиелеу
| Әр адам жеке тұлға
|
АКТ дағдысынқолдану
| Осы сабақ барысында оқушылар Power Point бағдарламасынан тақырыпқа қатысты көрнекі құралдарды пайдаланып, интербелсенді тақтаны қолданады.
|
Бастапқы білім
| Графикалық режим туралы сұрақ –жауаптар. While .. do операторы туралы түсінік.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
| Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
Ұйымдастырылуы кезеңі
1.Оқушылармен сәлемдесу
2.Келмеген оқушыларды белгілеу
3.Сабаққа дайындығын,құралдарын тексеру.
| Ресурстар
|
Сабақты басы
10 минут
| Ұйымдастыру
Үйтапсырмасы: «Жіңішке сұрақтар » әдісі арқылы сұрау
| компьютер
|
Сабақтың ортасы
30 мин
| Жаңа сабақты түсіндіру.
Жаңа сабақты пысықтау
Оқушыларға жеке нұсқалы, үшдеңгейлі есептерді компьютерде шешуге таратылу қағаздары беріледі. Оқушылар орындағаннан кейін компьютер арқылы тексеріп, жауабын анықтап,бағалаймыз.
| Оқулық, дәптерлер.
Компьютермен жұмыс
|
Сабақтың соңы
5 минут
| Сабақты қорытындылау Венн диаграммасы
Не білемін
| Білгім келеді
| Мен үшін жаңа ақпарат
| Не білдім
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| Рефлексия
Бүгінгі сабақ несімен есіңізде қалды?
Қандай түсінбестіктер болды?
Тақырыпқа байланысты тағы нені білгіңіз келеді?
Қандай кезеңдер қызық болды?
Бағалау
Жетістік критерийлері бойынша
Үй жұмысы
|
|
Дифференция.Оқушыларға көмектесуді қалай жоспарлаймыз?Қабілеті жоғары балаларға қандай тапсырмалар беруді жоспарлайсыз?
| Бағалау- оқушылардың ілгерілеуін білімдерін қалай қадағалайсыз?
| Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
Әр оқушыға өзінің тапсырмасын орындағаннан кейін тобына есептер беремін.
| Өз бетікдік жұмысты орындау деңгейі
| Техника қауіпсіздік ережелерін сақтау.
|