|
Учебный план. Сабақ жоспарының ҮЛГІСІ - ҚАТЖК. Саба жоспары. Саба таырыбы
Құлан агротехникалық жоғары колледжі
Сабақ жоспары
.
Сабақ тақырыбы: Өсімдіктерді аурулардан қорғаудың тəсілдері мен құралдары.
| Модуль /пән атауы: КМ 08 : Өндірістік егістер мен биологиялық өнімнің жәй-күйін анықтау және жұмыс барысында өнімді жинау тәсілдері мен мерзімдерін есепке алу.
| Оқу тобы: 4 курс 1 топ Агрономия
| Дайындаған педагог: Абишова Асел
| Күні: 11.09.2021 ж
| Сабақ типі
| Жаңа сабақ.
| Сабақтың мақсаты
| Астық дақылдарының қалыптасу заңдылықтарын, морфологиясын, жүйелеуді, шығу тегін, өзгеру заңдылықтарын білу.
| Оқу сабақтары барысында білім алушылар игеретін кәсіби біліктердің тізбесі
| Өндірістік егістер мен биологиялық өнімнің күйін бағалауға қажетті дағдылар мен білімдерді сипаттайды.
Өсімдікті аурулардан қорғау шараларын біледі.
| Сабақты жабдықтау
| Оқу-әдістемелік құрал-жабдықтар, анықтамалық әдебиеттер
Слайдтар, лекция.
Ботаника, өсімдіктер физиологиясы, Өсімдік шаруашылығы. Өсімдік қорғау.
| Техникалық құралдар, материалдар
Интерактивті тақта, миниплакаттар, өсімдік макеті.
|
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
| Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
| Ресурстар
| Сабақтың басы
| Сәлемдесу;
Білім алушыларды түгелдеу; ынталандыру (мотивация);сабаққа дайындықтарын тексеру;
сабаққа назарларын аудару;
Үй тапсырмасын тексеру.
Өсімдіктердің өсуі мен даму физиологиясы.
1.Өсімдіктер физиологиясы.
2.Өсімдіктің қоректенуіне сырқы орта жағдайларының әсері.
3.Өсімдіктердің жіктелуі.
|
| Сабақтың ортасы
| Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын жариялау :
Өсімдіктерді аурулардан қорғаудың тəсілдері мен құралдары.
Өсімдік ауруларын есепке алу. Өсімдік ауруларын алдын алу шаралары
Білім алушылар жаңа материалды мұқият тыңдайды, конспектілейді.
| Компьютер, интерактивті тақта, презентация, лекция.
| Сабақтың соңы
| Сабақты қорытындылап,
Тақырып бойынша студенттердің сұрақтарына жауап беру.
|
| Рефлексия
| Бақылау сұрақтарына өткен сабақ бойынша студенттерден сұрау.
Бақылау сұрақтары:
1. Өсімдік əлеміндегі тоғышарлық құбылысы (паразитизм).
2. Арамсояулардың ерекшеліктері.
3. Сұңғылалардың ерекшеліктері.
4. Омеланың паразиттік ерекшелігі.
5. Иммунитет дегеніміз не жəне оның қарапайым төзімділіктен айырмашылығы қандай?
6. Иммунитет категориялары.
7. Өсімдіктердің ауруларға төзімділік қасиетіне қандай факторлар əсер етеді? 8. Төзімділік пен патогендік қасиеттердің генетикасы.
9. Ауруларға төзімді дақыл сорттарын шығару тəсілдері.
10. Төзімділіктен айрылу себептері.
11. Өсімдіктерді аурулардан қорғаудың қандай тəсілдері бар.
| Кітап, дәптер, парақ.
| Бағалау
| Өсімдік ауруларын есепке алу мен алдын алу шараларының тәсілдерін білу.
Өсімдік ауруларымен куресу шараларын білу.
|
| Үй тапсырмасы
| Өсімдіктерді аурулардан қорғаудың тəсілдері мен құралдары.
1.Өсімдік ауруларын есепке алу,
2.Өсімдік ауруларын алдын алу шаралары
Ғабдулов М.А. Ғ13 Ауылшаруашылық дақылдарының аурулары: Оқулық. / Ғаб_дулов М.А. ‒ Алматы, 2015. – 368 б.
| Кітап, дәптер
|
Директордың оқу ісі
жөніндегі орынбасары: Алибаев.Е.С |
|
|