жоспар. 6 сынып қмж. Саба жоспары за мерзімді жоспарды тарауы 2Аблім. 3D баспа Мектеп адыр Каримов атындаы жалпы білім беретін мектебі Сынып 6
Скачать 22.72 Kb.
|
Сабақ жоспары Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 6.2А-бөлім. 3D - баспа Мектеп: Қадыр Каримов атындағы жалпы білім беретін мектебі Сынып: 6 Күні: 16.11.2022 Сабақ №11 Мұғалімнің аты-жөні: Молдагулова Марал Абайқызы Сабақтың тақырыбы 3D –редактор құралдары Оқу мақсаты 6.2.1.2. 3д – редакторының графикалық примитивтерді құруға арналған құралдарын пайдалану Сабақтың мақсаты Барлық оқушылар үшін: 3д – редакторға арналған барлық құралдарды білу. Көпшілік оқушылар үшін: 3д –редактор құралдарын қолдана алады. Кейбір оқушылар:3д –редактор құралдарының графика құруға арналғандарын атап, оларды практикада қолданады. Бағалау критерийлері -3D –редактор құралдарын білді. -3D –редактор құралдарын практикада қолдана алды . -3д –редактор құралдарының графика құруға арналғандарын атап, оларды практикада қолданады. Ойлау дағдылары Білу,түсіну,қолдану Тілдік мақсаттар Пәнге тән лексика және терминология аудармалары. Модельдер, 3D объектілер, моделдеу, примитивтер, SketchUp редакторы. Модели, 3D объекты, моделирование, примитивы, редактор SketchUp. Models, 3D objects, modeling, primitives, SketchUp editor. Диалогтар мен жазу үшін пайдалы сөз тіркестері: Жасалған модель … сәйкес келеді Мен … негізінде модель жасадым Құндылықтарға баулу «Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша құндылықтар Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсім Мақсаты: Оқушылардың топтық жұмыста және ортақ шешімге келуі барысында бір-біріне қолдау көрсетуі арқылы құндылықтарды сіңдіру Пәнаралық байланыстар Көркем еңбек, Физика, Математика, ағылшын Алдын ала білім Модельдер, 3D объектілер Сабақ барысы Сабақтың Сабақтағы жоспарланған қызмет Ресурстар жоспарланған кезеңдері Сабақтың басы 2 минут 5 минут Ұйымдастыру: - Сәлемдесу, түгендеу -Шаттық шеңберін құрып, «Мадақ» әдісі( оқушылар шеңберде тұрып, өз бастарына қолдарын қойып, өздерінің жақсы қасиеттерін айтады және қасындағы көршісінің арқасына қойып, көршісіне мақтау айтады) арқылы оқушылар ынтымақтастық ақуал қалыптастырады. «Есептеу» әдісін қолданып, екі топқа бөлемін Білім алушыларға есептер бар үлестірме қағаз беріледі. Сол есептерді орындау арқылы топтарға бөлінеді. Есептердің жауабында 0,1 сандары шығады. І топ: «0»,ІІ топ: «1», «Ия болса дәлелде, жоқ болса дәлелде» әдісі арқылы сұраққа жауап айтады және ойларын дәлелдейді. Модель дегеніміз - нақты объектіні, процессті немесе құбылысты ықшам әрі шағын түрде бейнелеп көрсету. Модельдеу – объектілерді, процесстерді немесе құбылыстарды зерттеу мақсатында олардың моделін (макетін) құру. SketchUp 3D-редакторына жатады. Үлестірме қағаздар Сабақтың ортасы 5 минут Жаңа тақырыпты оқушыларға SketchUp редакторымен жұмыс.Бейнежазбаны көру арқылы түсіндіріп өтемін. https://yandex.kz/video/preview?filmId=737527948442085707&text=%D0%A1%D0%BA%D0%B5%D1%82%D1%87%D0%B0%D0%BF%20%D2%9B%D2%B1%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%B4%D0%B0%D1%80%D1%8B 1-тапсырма. Тж. «Ойлаң, топтас, бөліс» әдісі арқылы әр топқа жаңа тақырып бойынша талқылауға беріледі . Сол берілген мәтінді оқиды және топпен талқылап,сұрақтарға жауап береді. Екі топқа сұрақ жазылған кеспелер беріледі. «0» тобына Сайтқа сілтеме кеспе қағаздар 7 минут 10 минут Примитивтер дегеніміз не? Графикалық примитив дегеніміз -векторлық суреттерді құрайтын ең кіші графикалық объектер. Мысалға: түзулер және бағыттауыш тілшелер; тіктөртбұрыштар; шеңберлер, эллипстар, доғалар, сегменттер және секторлар; кисықтар; біріктіруші түзулер және т.б. 3D-моделдің құрама бөліктері «1» тобына Қандай 3D примитивтерді білесіз және оларды атаңыз? Төбе - бұл үшөлшемді жүйедегі X, Y, Z координатасы бар нүкте Қыр, немесе қабырға – дегеніміз екі төбені қосатын кесінді. Үшөлшемді графикада қырды полигондардың шектеуші деп атайды. Текстура – дегеніміз үшөлшемді фигураның бетін қаптайтын сурет. Полигон – дегеніміз үшөлшемді фигураны құрайтын жазық көпбұрыштардың жиыны. Дескриптор: - 3д редакторда құралдары арқылы ғана жұмыс жасайтытын біледі. - 3д редактор құралдардан тұратынын біледі Компьютермен жүмыс. Фигуралардың модельдерін 3D-редакторына SketchUp бағдарламасында құрастыру. Дескриптор Компьтер, SketchUp бағдарламасы 1 минут 3 минут * Құрал-саймандардың қызметін біледі * Құрал-саймандарды қолдана алады * Дұрыс 3D примитивтерді құра алады Сергіту сәті: «Фигураларды бейнеле» деп сергіту жаттығуын жасайды. Қасындағы көршісімен Қайшы, сызық, шеңбер, төртбұрыш сәйкес әркеттер орындайды. 2-тапсырма. ЖұЖ «үлестірме қағазды жұппен орындай отырып, өз жауаптарын LearningApps бағадралмасынан тексереді. Дескриптор: Құралдарын атай алады. Музыка, https://learningapps.org/display?v=peryrszkc19 Сабақтың соңы 3 минут 3 минут 1 минут «Микрафон» әдісі арқылы бүгінгі сабақты қорытындылайды. - 3д редакторының құралдары деп нені айтамыз; - Графикалық примитив құралдарын ата; Кері байланыс «Чемодан және еттартқыш» әдісі «нені білдім? стикерге пікір жазып, чемоданға салады, нені үйрендім? стикерге пікір жазып, еттартқышға салады» Оқушылардың жаңа сабақты қандай деңгейде меңгергені туралы кері байланыс жасаймын. Үй тапсырмасы.§12 оқу. Өз үйлерінің моделін салып келу Сурет Стикер Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау «Шаттық шеңбері» әдісін қолдануда оқушыларды бір-бірімен жақсы қарым-қатынас жасауға баулу. «Есептеу» әдісін қолдануда оқушыларды топқа бөліп, «Ия болса дәлелде, жоқ болса дәлелде» әдіс -тәсіл арқылы сұраққа жауап айтады және ойларын дәлелдейді. Алдыңғы сабақта алған білімдерін тексеру, есте сақтау қабілеттерін анықтау, ой жинақтау және кейбір оқушыларға ой түрткі болады. Компьютерде жеке жұмыс жасап, жаңа білімді тәжірибе жүзінде меңгереді. «Жұптық жұмыс» әдісін қолдануда оқушылардың жұптасып жұмыс жасауына ықпал жасалады және көпшілік оқушылар үшін . қолдау көрсету тиімді болады, оқушыларды мадақтау арқылы, бағыт –бағдар беріп отырамын. «Микрафон» әдісі арқылы сабақ барысында алынған мәліметтерді қортындылайды, бүгінгі білімдерін жүйелейді. «Чемодан және еттартқыш» әдісі арқылы оқушылардың жаңа сабақты қандай деңгейде меңгергені туралы кері байланыс жасаймын. Чемодан-нені білдім деген сауалға стикерге пікір жазып, чемоданға салады, Еттартқыш- нені үйрендім деген сауалға стикерге пікір жазып, еттартқышға салады -Дескрипторлар арқылы өзін-өзі бағалау. -Әр оқушының іс-әрекеті сырттай бақылауға алынып, оқушылардың үй тапсырмасына байланысты түрлі-түсті жұлдызша беру арқылы бағалаймын. -Әр оқушының іс-әрекетін сырттай бақылауға ала отырып, сұраққа жауап беріуін жаңа сабақты қаншалықты меңгергендігіне байланысты «Бас бармақ» тәсілі арқылы бағаланады. -Әр оқушының жаңа сабаққа байланысты берілген тапсырманы яғни екілік кодтауды қаншалықты қолдануын бағалау үшін «күлдіргіштер» арқылы бағаланады. Қауіпсіздік техникасы ережелері -Ұйымдастыру кезеңінде- оқушылардың сыныпқа кіргендегі техникалық қауіпсіздік ережелерін сақтау,бір-біріне кедергі келтірмеуін,топқа бөлу барысында берілген моншақты мұхият қадағалап ұстауын яғни көз,ауыз ,құлақ мүшелерінен аулақ ұстауын түсіндіру. -Оқушылардың компьютер алдында дұрыс отыруын қадағалау -Топ ере |