Главная страница
Навигация по странице:

  • Оқушылардың басым бөлігі

  • Ойлау дағдыларының деңгейлері Білу, түсіну, қолдану Бағалау

  • Негізгі сөздер мен тіркестер

  • Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер

  • Алдыңғы меңгерілген білім

  • Жоспар Жоспарлаған уақыт Жоспарлаған жаттығулар

  • Цилиндр

  • Үшбұрыш

  • Ж. «Бірге ойлаймыз» тәсілі 1. 2D

  • Дескрипторлар графика түрлерін ажырата алады SketchUp

  • Бағалау критерийі Дескриптор

  • Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз

  • Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз

  • Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

  • Қордабай Жайна қмж. Саба таырыбы ш лшемді модельдер


    Скачать 124.3 Kb.
    НазваниеСаба таырыбы ш лшемді модельдер
    Дата18.12.2020
    Размер124.3 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаҚордабай Жайна қмж.docx
    ТипДокументы
    #161975

    Сабақ тақырыбы:

    Үш өлшемді модельдер.

    Сабақ негізделген оқу

    мақсаты

    7.3.1.1 Нысандармен оқиғалардың 3D моделін құру


    Сабақ мақсаттары

    Барлық оқушылар:

    • Компьютердің графикалық мүмкіндіктерімен таныс

    Оқушылардың басым бөлігі

    • Екі өлшемді және үш өлшемді графиканы ажырата біледі

    Кейбір оқушылар:

    • 3 D программасында жұмыс істей алады.

    Ойлау дағдыларының деңгейлері

    Білу, түсіну, қолдану

    Бағалау критерийі

    • 2D графикасы мен 3D гарафикасының айырмашылығы мен ұқсастығын жазып шығады.




    • Теориялық білімін қолдана отырып, бағдараламамен жұмыс жасайды




    • Сұрақтарға нақты жауап береді





    Тілдік мақсат

    3D модельдеуде нысандарды құру.

    Компьютерге графика енгізу.

    Негізгі сөздер мен тіркестер:

    Corel draw, модельдеу, 3D, 2D, анимация.

    сызықтық функция, квадрат функция және шаблон

    Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер:

    -Графикалық редактор көмегімен суретті қайта сызбай ақ қалаған жағдайда апара аламыз, жөндейміз, өлшемін өзгертеміз.

    Құндылықтарды баулу

    Қазақстанның өңірлік және жаһандық бәсекеге қабілеттілігі, жауапкершілікке, шығармашылық және сыни тұрғыдан ойлау,
    өмір бойы оқуға дайын болуға тәрбиелеу

    Пәнаралық байланыс

    математика, ағылшын тілі, геометрия, сызу, музыка

    Алдыңғы меңгерілген білім


    Компьютерлік графика түрлерін біледі, бір-бірінен ажырата алады.

    Жоспар


    Жоспарлаған

    уақыт


    Жоспарлаған жаттығулар


    Ресурстар

    Сабақтың басы

    2 мин




    «БББ»әдісі

    3мин


    Білу , Оқылым

    8 мин

    Түсіну «Венн» диаграммасы

    5 мин

    Ұйымдастыру кезеңі:

    Оқушылардың назарын сабаққа аудару, сабаққа психологиялық ахуал орнату, оқушыларға сергіту сәтін ұйымдастыру және бағалау парағын тарату.

    Шаттық шеңбер құру арқылы бір-біріне жақсы тілектер айтады.

    Фигуралар арқылы үш топқа бөлу

    І топ II-топ ІII-топ


    Қоржыннан өзі таңдаған фигураға байланысты топқа отырады.

    Интерактивті тақтада цилиндр, төртбұрыш, үшбұрыш, фигуралары көрсетіледі
    Цилиндр – Өте мейірімді, басқаның қайғысын да қуанышын да бөлісе алады. Көпшіл, ынталы, достары мен таныстары көп, пейілі кең, түйсігі жақсы дамыған адам.
    Төртбұрыш – Лидер, ақпаратқа байқампаз, ұқыпты, еңбексүйгіш, жазуға ынталы, достары және таныстары шағын, көп сөйлегенді ұната бермейтін адам.
    Үшбұрыш – Өте еңбекқор, төзімді, өз жұмысының шебері, бастаған істі аяғына жеткізетін, көшбасшы, саясаткер, өз-өзіне сенімді адам.


    С. 2D, 3D графикасы туралы қайдай түсініктері бар екенін білу маққсатында «БББ» кестесінің «Білемін» терезесін толтырту


    Білемін

    Білдім

    Білгім келеді











    Т.Оқушылармен пікір алмаса отырып үш өлшемді модельдеу тақырыбын оқу арқылы білімін бекітеді.


    3D


    2D
    Ж.

    Дескрипторлар

    1. 2D графикасы мен 3D графикасының айырмашылығын біледі

    2. Ұқсастығын жазады


    АКТ, қағаз қиындылары


    «БББ» кестесі


    http://bilimland.kz/kk/content/lesson/16442-derekterdi_engizu_redakcziyalau_zhane_formattau -



    Сабақтың ортасы

    Қолдану . Практикалық жұмыс 15 мин








    Дескрипторлар

    1. бағдарламасын іске қоса алады

    2. Құрал –саймандарын қолдана алады

    3. Модельдер құрып, сақтай алады.





    Оқулық,

    маркерлер,

    плакаттар,

    стикерлер,

    үлестірме қағаздар,

    интерактивті тақта,

    компьютер



    Сабақтың соңы

    10 мин



    Ж. «Бірге ойлаймыз» тәсілі
    1. 2D графика дегеніміз не?

    2. 2D графикасының қолмен сурет салуға қарағанда қандай артықшылығы бар?

    3. 3D графика дегеніміз не?

    4. 2D графика мен 3D графикаға арналған қандай бағдараламаларды білесіңдер?

    5. SketchUp бағдарламасы жайлы не білеміз?

    6. SketchUp бағдараламасының басқа 3D бағдарламаларынан қандай ерекшеліктері бар?

    7. Бағдарлама қандай шаблондардан тұрады?

    8. Терезеде орналасқан құрал-саймандарды толықтыру үшін қандай командаларды орындау қажет?

    9. 2D графика мен 3D графиканың бір-бірінен айырмашылығы қандай?

    10. Бағдарламаның терезесінің құрылысын сипаттаңдар.

    11. SketchUp бағдарламасының терезіндегі құрал-саймандар қандай топтарға бөлінетінін талқылаңдар.

    12. Бағдарламаның негізгі құрал-саймандарының қызметін түсіндіріңдер?


    Дескрипторлар

    1. графика түрлерін ажырата алады

    2. SketchUp бағдарламасы не үшін керектігін біледі

    3. бағдарлама негізгі құрал саймандар қызметін анықтайды.





    Оқулық, дәптер


    Бағалау критерийі

    Дескриптор

    • 2D графикасы мен 3D графикасының айырмашылығы мен ұқсастығын жазып шығады.




    • Теориялық білімін қолдана отырып, бағдарламамен жұмыс жасайды



    • Сұрақтарға нақты жауап береді




    1. 2D графикасы мен 3D гарафикасының айырмашылығын біледі

    2. Ұқсастығын жазады



    1. бағдарламасын іске қоса алады

    2. Құрал –саймандарын қолдана алады

    3. Модельдер құрып, сақтай алады.



    1. графика түрлерін ажырата алады

    2. SketchUp бағдарламасы не үшін керектігін біледі

    3. бағдарлама негізгі құрал саймандар қызметін анықтайды.

    Қосымша ақпарат

    Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?


    Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

    Пәнаралық байланыс қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері. Құндылықтардағы байланыс

    Оқушыларға жеке жеке қолдау көрсетемін, оқу материалдарды оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар бердім.


    • Қолдау көрсету арқылы бағалап отырамын

    • Оқушылар бірін-бірі бағалайды.

    • Топ басшы топты бағалайды.



    Сабақта таныстырылымдар пайдалану, интернеттен алынған мәліметтер.

    Оқушылардың компьютер алдында дұрыс отыруын қадағалау.

    Рефлексия

    Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берген уақыт ішінде үлгердім бе?

    Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.




    написать администратору сайта